Mākslinieces Ērikas Kumerovas personālizstāde “INTUITĪVĀ PIEREDZE”

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 17. marts 2016 15:34
822

Šajā izstādē ir apskatāmi gleznotājas Ērikas Kumerovas 25 darbi, kas īpaši atlasīti šai izstādei un tapuši no 2014. līdz 2016.gadam. Gleznas veidotas eļļas tehnikā uz audekliem. Dabā novēroti motīvi mākslinieces redzējumā pārtop intuitīvās fantāzijās. Ērikas darbos vērojami izteiksmīgi un dzidri krāsu toņi, eleganta kompozīcija, viegli, nesamāksloti triepieni un veikla tehnika. Tie rada pozitīvas un dzīvi apliecinošas emocijas skatītājos. Māksliniece lauž stereotipus un spēlējas ar tēliem un mērogiem. Kādā gleznā tikko jaušams taurenis, citā pūce vai sieviete, vēl citā šalko mežs.

20160317153340-93627.jpg

Izstādes nosaukums atklāj, ka savus darbus Ērika glezno intuitīvi, ļaujoties priekšnojautai un sajūtām. Darbs pats it kā ved uz priekšu un kādā brīdī kā brīnums atklājas gala rezultāts. Arī pieredze ir klāt esoša, jo daudzās dabas studijas atstājušas neizdzēšamus nospiedumus, kas ir svarīgi gleznošanas procesā. Māksliniece saka: “Esmu gandarīta, ja manos darbos ir jaušama, harmonija, dinamika, pārsteigums, dzidrums un prieks. Man nepatīk provocēt vai šokēt. Savā mākslā es runāju par cilvēka iekšējo būtību, ne par sociālām problēmām”.

Ērika Kumerova ir dzimusi Rīgā. Pēc pamatskolas mācījusies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, tad sekoja studijas Latvijas Mākslas akadēmijā. Studējot akadēmijā, Ērika piedalījās konkursa izstādē un kļuva par Humboldt State University stipendijas laureāti. Mācības turpinājās nu jau Kalifornijas Humboldta Universitātē Klusā okeāna piekrastē. Pēc diviem gadiem, atgriezusies no Savienotajām Valstīm, Ērika ieguva arī Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura grādu.

20160317153357-11970.jpg

Ērika Kumerova ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre un Jūrmalas mākslinieku grupas biedre. Regulāri piedalās grupu rīkotajās, kā arī citās izstādēs.

Izstāde “Intuitīvā pieredze” skatāma Jūrmalas pilsētas muzejā, Tirgoņu ielā 29, Majoros, Jūrmalā. Darba laiks: P.O. – slēgts, T. – Sv. no 10:00 – 17:00.

Ieeja bez maksas.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies