Māksla Rīgā: Top 5 vietas, ko vērts apmeklēt

Autors: dolo_acca21, 2015. gada 8. oktobris, 22:06:34
Māksla Rīgā: Top 5 vietas, ko vērts apmeklēt

 

Ja esi mākslas cienītājs, apskates vietas Rīgā atrast nebūs grūti. RentMama auto noma iepazīstina ar  dažām no spilgtākajām un īpašākajām vietām, kuras būtu vērts redzēt, apmeklēt un iepazīt.

 

1. Latvijas nacionālā muzeju izstāžu zāle Arsenāls  (The Arsenāls Exhibition Hall) ir lieliska vieta, ja vēlies iepazīt Latvijas mākslu un māksliniekus. Turklāt, Tev ir lieliska iespēja piedalīties Arsenāla rīkotajās radošajās darbnīcās.

 

2. Iesakām aplūkot Stencili Rīgā. Ja esi gatavs iziet ārpus pierastās akadēmiskās mākslas rāmjiem, Rīgā noteikti ir vērts apskatīt vismaz divus skaistus mākslas darbus, kas tapuši uz ēku sienām. Viens no tiem ir Rudens Stencils Sarkandaugavā (Rudens Stencil X Sarkandaugava). Otrs ir Baltijā lielākais ēkas sienas zīmējums- “Saule, Pērkons, Daugava” (Street Artwork “Saule, Pērkons, Daugava” ).

 

3. Mākslas muzejs NOASS (Culture and Arts project NOASS) savu nosaukumu nav ieguvis tāpat vien. Tas Tevi pārsteigs ne tikai ar saturu, bet arī ar darbības vietu. Tas ir peldošs mākslas centrs, kas atrodas ūdenī. Šis mākslas muzejs apmeklētājus iepriecina ar dažādiem neordināriem projektiem un interesantiem mākslas risinājumiem. NOASS sniedz neaizmirstamas mākslas baudīšanas izjūtas.

 

4. Ir vērts apmeklēt arī Latvijas mākslas akadēmiju ( Art Academy of Latvia). Pati ēka Tevi neatstās vienaldzīgu arī tad, ja neesi arhitektūras fanāts. Akadēmija regulāri piedāvā savu audzēkņu bezmaksas izstādes, kuras pārsteidz ar savu kvalitāti un kreativitāti. Tam visam bonusā - uzņem fotogrāfiju pie akadēmijai blakus esošās skulptūras - Villendorfas Venera 21.gs.

 

5. ''Kas ir māksla?'' jeb KIM?  ir laikmetīgās mākslas centrs, kas caur dažādām laika pavadīšanas iespējām – izstādēm, lekcijām, diskusijām, lasītavu, publikācijām – Tev radīs iespēju iepazīt, diskutēt par mākslas jautājumiem.

 

Izbaudi mākslu un skaistumu Rīgā!

 

Ja plāno iznomāt auto Rīgā, apsver domu darīt to Tev ērtākajā veidā, - izvēloties RentMama!