Makbets - baisi skaista mākslas filma

Autors: Linduchy, 2015. gada 12. decembris, 10:59:50
Makbets - baisi skaista mākslas filma

Režisors Džastins Kurcels (Justin Kurzel), galveno lomu atveidotāji Maikls Fasbenders (Michael Fassbender), Mariona Kotiljāra (Marion Cotillard) un visa filmas uzņemšanas komanda ir strādājusi godam, piedāvājot skatītājiem izcilu un elpu aizraujošu mākslas filmu gandrīz divu stundu garumā.

Filma auksta, drūma un prāta ēnu piepildīta, tik perfekti smalki ataino Viljama Šekspīra sacerēto traģēdiju par skotu ģenerāli Makbetu, kas pēc nežēlīgas kaujas saņem pareģojumu no raganām, ka kādu dienu viņš kļūs par Skotijas karali. Cīnoties ar iekšējām bailēm, apburošās un ambiciozās sievas iedrošināts, Makbets sper izšķirošo soli - aukstasinīgi nogalina karali Dankanu, lai pats ieņemtu troni. Bet viņa prātu nomoka vainas apziņa, mirušo ēnas un bailes par raganu pareģojuma otrās daļas piepildīšanos, tāpēc viņš valda kā nežēlīgs tirāns, nogalinot ik katru, kas apdraud viņa palikšanu tronī. Lielisku aktieru satriecoša saspēle, tik noslīpēta un pārliecinoša.

Jau no pirmā filmas kadra pār ķermeni pārskrēja skudriņas - tik baisi, bet tik skaisti. Pieķēru sevi pie domas, ka šie skati manī rada sajūsmu. Kā var tik baisus skatus - miruša bērniņa ķermenītis, nežēlīga cīņa karalaukā un palēnināti pilošas asinis no auksta metāla zobena - nofilmēt tik perfekti un vilinoši skaisti? Man ir viena atbilde - tā ir augstākā māksla! Izbaudīju katru filmas minūti.

Bez svārstīšanās un pārdomām varu droši teikt - šī man ir ne tikai decembra, bet 2015. gada filma Nr.1!

Iesaku, ir vērts noskatīties!

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 11. decembra