M.Butterfly

Linduchy
Linduchy 3. oktobris 2015 10:00
1502

Man ļoti patīk teātris. Man patīk teātra atmosfēra un apziņa, ka viss notiek "dzīvajā". Teātris man sniedz lielāku klātbūtnes sajūtu. Skatoties teātri, izjūtu milzīgu cieņu pret aktieriem, kuriem ir cītīgi jāstrādā, piedomājot pie katra vārda un kustības, jo šeit nav otrās iespējas - Dublis Nr.2.

No vairākiem tuviem draugiem dzirdēju pozitīvas atsauksmes par Dailes teātra izrādi M.Butterfly. Tad nu nolēmu, ka arī man ir jānoskatās šī izrāde. Un es to nenoželoju...

20151003100307-67684.jpg

Austrumnieciska drāma 2 cēlienos. Izrāde ir par franču diplomātu Renē Galimāru. Tiesas procesa laikā viņš atceras savas dzīves laimīgo laiku, kad dzīvoja kopā ar Ķīnas operas dīvu Song Lilingu. Kā viņš varēja zināt, ka viņa izsapņotā, ideālā sieviete patiesībā ir Ķīnas valdības spiegs ... un vīrietis, kurš pārģērbies par sievieti? Atmiņu uzplaiksnījumos diplomāts izdzīvo stāstu 20 gadu garumā.

20151003100341-30576.jpg

Stāsts par slepenu mīlestību un sajauktām seksuālām identitātēm, kurš balstīts uz patiesiem notikumiem, kas šokēja pasauli 1986.gadā.

Teātra izrāde ir ļoti emocionāli piesātināta. Brīžiem tā liek pasmaidīt, bet lielākoties - izjust līdzjūtību gan pret  galveno varoni, gan Ķīnas spiegu, gan Renē Galimāra sievu. Mīlestība ir akla - tieši šis varētu būt centrālais izrādes motīvs. To papildina netīrās politiskās spēlītes un nodevība.

Izrāde liek izjust žēlumu pret Renē Galimāru - viņš gribēja kaut ko skaistu. Viņš gribēja mīlēt un būt mīlēts. Viņš gribēja laimīgu dzīvi ar savu ideālo sievieti - smalku, trauslu, pazemīgu. Bet Renē Galimārs nav vienīgais, kuru gribētos pažēlot, jo arī Ķīnas spiegs ir tikai politiskās spēles marionete - režīma spīlēs ieslodzīts cilvēks ar netradicionālu seksuālo orientāciju ... bet varenajā Ķīnā homoseksuālisma NAV! Netīrās politikas sadragāti likteņi...

Lieliska izrāde!

Skatuves dekorācijas, to transformācijas un tērpi bija ļoti pārdomāti un gaumīgi - nekā lieka, bet ar odziņu. Lieliska aktierspēle, īpaši jau galveno lomu tēlotāji. Atzinīgi novērtēju gaismas mākslinieka veikumu - izcili paveikts darbs. Izrādes mūzika - emocionāla un skaista.

Režisore - Laura Groza-Ķibere

Scenogrāfs - Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece - Ilze Vītoliņa

Horeogrāfe - Inga Krasovska

Komponists un aranžējumu autors - Kārlis Auzāns

Gaismu mākslinieks - Jevgeņijs Vinogradovs (Krievija)

Lomās

Juris Žagars (Renē Galimārs)

Dainis Grūbe (Song Lilinga)

Ģirts Ķesteris (Marks)

Lilita Ozoliņa (Biedrene Čina)

Vita Vārpiņa (Helga)

Kristīne Nevarauska (Renī)

Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Meitene no žurnāla)

Juris Bartkevičs (Manuels Toulons)

Pēteris Gaudiņš (Tiesnesis)

 Iesaku!

20151003100017-77745.jpg

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
vecsprofils 3. oktobris 2015 23:45

Oj, šo uzvedumu arī ļoti gribētu redzēs! (Y) Pat apskatīšos tagad, ko rāda mūsu vietējā pilsētas teātrī, jo uz teātri vispār jau ap pusotru gadu nebiju... Paldies par atstāstījumu un iedvesmu pašai aiziet uz teātri!

Ciao 3. oktobris 2015 10:54

mm man ļoti grūti iedomāties kāda varētu būt teātra izrāde latviešu izpildījumā, tas tikai tamdēļ, ka pirms vairākiem gadiem skatījos operu Veronas arēnā... skatuve, tērpi, mūzika, sāpju pilnās izdziedātās ārijas.. :)