Filma - LORE

Linduchy
Linduchy 7. janvāris 2014 00:00
1704

Austrālietes Ketas Šortlendas režisēta filma - 2012. gada Lokarno filmu festivālā ieguvusi publikas balvu, 23 nominācijas un 17 balvas.

Šī ir filma, kura kara šausmas atklāj no bērna skatpunkta - notikumi, kas norisinās 1945. gadā Vācijā pēc fīrera nāves.

Piecpadsmitgadīgā Lore ir audzināta augsta ranga nacionālsociālistu ģimenē, ar nelokāmu uzticību fīreram un pastāvošajai sistēmai. Šīs ģimenes bērnu dzīve krasi mainās pēc abu vecāku aresta. Bērniem ir jāveic patstāvīgs ceļš cauri visai Vācijai, lai nokļūtu līdz vecmāmiņas mājai Vācijas ziemeļos. Neziņa, kas sagaida ceļā un galapunktā, bads, aukstums, bailes un briesmas visa ceļa laikā, uzskatu maiņa, sastopoties ar redzētajām šausmām un iepazīstot puisi ar ebreju koncentrācijas nometnes dokumentiem kabatā.

Filma ir skarba, nežēlīga un tik patiesa. Te nav skaistu skatu, baltu un pūkainu  piepušķojumu, te ir tikai skarba un neglīta kara realitāte. Galvenās lomas tēlotāja Saskija Rozendāla ir izcili paveikusi savu darbu -  pārliecinošs un emocionāls tēlojums. Lielisks darbs, iesaku noskatīties!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kristiāna2 8. janvāris 2014 14:00

Izklausās pēc labas un nopietnas filmas. Tādas es nevaru skatīties vairākas reizes, bet vienu rezi jādzer, kā " Zēms Strīpainā pidžamā".