Literatūras izvēle :)

Autors: Kerstyna, 2016. gada 19. septembris, 10:28:27
Literatūras izvēle :)

Staigāju pa savu Vismīļāko grāmatnīcu... Varētu teikt, ka lepnā vientulībā, bet... protams, ka tas tā nav.  Jo mans mīļais mani reti kad pamet.

Staigāju gar grāmatplauktiem, ar acīm apmīļoju daudzas, ļoti daudzas grāmatas, ko es , iespējams, gribētu, ja man tās kāds uzdāvinātu.  Līdz ar to vairāk uzmanības pievēršu grāmatām, ko es varētu nopirkt. Par dažām ir skaidrs, pēc mēneša, diviem, es tās dabūšu par puscenu, vajag tikai nogaidīt, bet dažas ir tādas, kas jāņem tūlīt. Lai gan, arī tas nav tik vienkārši, kā varētu domāt.

Jo.. mājās ir ļoti, ļoti liela mājas bibliotēka, kur ir visi izdotie klasiķi, daži  vairākās valodās un daudz citu grāmatu, tāpēc es pārsvarā pērku, un nevairos šā vārda – izklaidējošu literatūru.

 Un šeit , nu nekādi bez mana mīļotā konsultācijām.

Paņemu rokā vienu ... nu jau cenotu Kontinenta izdevumu, apgrozu, apskatos

-          Liec nost, tūlīt pat! Kaut kur no šalles manas kreisās auss rajonā atskan forsēts čuksts...

-          Kāpēc? ... Apgrozu vēl rokā grāmatu, bet jau saprotu, jāliek nost.

-          Tāpēc, ka  trešajā lapā tev paliks garlaicīgi, un tu to grāmatu vairs nelasīsi un ... man pat bail iedomāties, ko tu varētu iedomāties darīt! ... Mana mīļā balsī tiešām ieskanas  tik klusas šausmas, ka es ātri nolieku grāmatu atpakaļ.

Paņemu nākošo, mans mīļais klusē, laikam  lasa anotāciju, grāmatiņa ir no Filipas Gregorijas Jorku – Tjūdoru sērijas. „Baltā princese”, zinot tā laika vēsturi, tā  pat romantiskā mērcē, varētu būt pabaiss stāsts...

-          Šito vari ņemt, paziņo mans mīļais, tu to lasīsi, tev nepatiks tas, kas tur notiek, bet tu tāpat lasīsi, jo esi ziņkārīga, pardon, zinātkāra un kamēr neizlasīsi, tikmēr no vietas nekustēsi... tā būs lieliska grāmata... mums abiem... Ak,  cik saldi viņš runā, cik maigi... cik pārliecinoši...

Es paņemu grāmatu, dodos uz kasi, pa ceļam piestāju pie vēl viena  grāmatu galda, un paņemu vienu grāmatu bez garas domāšanas... Mans mīļais sarosās –

-          Ō! Jā, jā  šito arī vajag, tu vakarā gribēsi ātri ielīst gultā un lasīt un lasīt....

-          Bet, vai tevi nebaida, ka es lasīšu kamēr izlasīšu un būšu nomodā ilgi, ilgi?

-          Man labāk patīk kopā ar tevi pavadīt dīkās stundas nekā vienkārši nogulēties, lai arī tas nav peļami un reizēm pat ļoti ieteicami. Es, mīļā, esmu par veselīgi laisku laika pavadīšanu un  grāmata, kas ievelk un patur gultā... un kāda tāda filma, kas  dara to pašu....  viņš  jau ir piekusis tik plaši izsakoties.... ir vienkārši lieliska izvēle. :) Pērkam!

Esmu pilnīgi galīgi  pārliecināta, un  dodos uz kasi....  ir tik jauki būt vienotiem par kaut ko...

Mans mīļais Slinkums prot novērtēt laiku, ko pavadām kopā lasot un... ne tikai lasot...