Līgo trakums

Linduchy
Linduchy 26. jūnijs 2017 10:50
1284

Svētku laikā iegriežoties lielveikalā, mani pārsteidza alkohola kvantums - reti kura eja nebija aizkrāmēta ar līgotāju un jāņotāju apdullināšanas dziru.

Vēl vairāk pārsteidza cilvēku burzma, kas drudžaini ķēra un grāba visu pēc kārtas, kam tik pielipināta akcijas zīme. Nopietni? Ja vēl tur būtu reāla atlaide, bet patiesībā vien lētticīgo pircēju mānīšana.

Cilvēki nikni, nepacietīgi, izteikti agresīvi. Iepirkumu rati pārkrauti ar ēdamām un dzeramām lietām - lai svinētu līdz nelabumam tiešā un pārnestā nozīmē. 

Jo tālāk, jo vairāk domāju, ka svētki ir kaitīgi lielai daļai gan veselībai, gan makam. Sadzerās, dara visādas glupības, kuras vainagojas ar apdegumiem, sasitumiem, lūzumiem un citām traumām. Ja prāta paurītī nav pat kripatiņas, tad vēl apdraud līdzcilvēkus, rīkojot ralliju uz ceļa. Sarijās ceptu un treknu ēdienu pārmērīgos daudzumos, tad skrien uz aptieku pēc mezimiem vai vēl trakāk - nokļūst slimnīcā. Un kaitīgums makam - tik bezjēdzīgi izšķiesta nauda masveida dzerstiņā un rīšanā, lai pēcāk vēl tērētu naudu veselība atjaunošanai. 

Vai tiešām esam tik tālu nodzīvojušies, ka Līgo un Jāņi ir kļuvuši par sinonīmu dzeršanai, ēšanai un sava stulbuma līmeņa kāpināšanai/pierādīšanai? Jo garākas svētku brīvdienas, jo lielākas pārmērības.

Bet kur tad paliek šo svētku patiesā būtība? Taisnības labad gan jāsaka, ka Līgo un Jāņi ir tikai kalendāra svētki, jo īstie saulgrieži tiek atzīmēti ātrāk - svētki, kuros tiek godāta saule, zeme un daba, to sniegtā enerģija un maģiskais spēks.

Mani pārsteidz svinēšana ar ārzemju "bumsā-bumsā" mūziku fonā, plastmasas vainagiem galvā, kad vienīgā saikne ar dabu ir čurāšana krūmos vai dzēruma izgulēšana kādā grāvī. Bet galvenais, ka sociālajos tīklos būs saglabātas atmiņas - ar dibengala apsvilināšanu pie grila/ugunskura, izdzerto alus pudeļu torni un pārsistu lūpu par neapdomīgu mutes palaišanu svinētāju kompānijā.

Iepriekš nepievērsu tam visam tik lielu uzmanību, bet kaut kā neizsakāmi skumji man palika pēc šiem svētkiem.

20170626104944-16223.jpgKarikatūras autors: Gatis Buravcovs 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 27. jūnijs 2017 10:28 thezeezee

:D (angel)

thezeezee 27. jūnijs 2017 10:26 Linduchy

Atkal problēmas :D

Linduchy 27. jūnijs 2017 09:38 thezeezee

Tad nebūtu tēma rakstīšanai :D :D :D

thezeezee 27. jūnijs 2017 09:25 Linduchy

Soc.tīklos ir feina funkcija - vari uzlikt, lai nerāda bildes no konkrētiem cilvēkiem.. T.i. ja jūti, ka Tev vairs nav pa ceļam un nepatīk, ko publicē, tad vari atsekoties, bet palikt draugos :)

Linduchy 27. jūnijs 2017 07:44 thezeezee

Nekas īpašs jau nav noticis, vienkārši pamainījusies vērtību skala :D Un svētki man personīgi bija ļoti skaisti un mīļi :) Tās tādas manas pārdomas par veikalā piedzīvoto un soc.tīklu bilžu straumi (devil)

thezeezee 26. jūnijs 2017 21:36 Linduchy

Linduchy, kas tad nu? :) Laikam kāds pamatīgi davedis Tevi šais svētkos, kaut gan skumji, bet bišķi jau jāpiekrīt, ka kādreizējie pagānu svētki izvērtušies pamatīgā dzerstiņā..

Linduchy 26. jūnijs 2017 17:27 ofelija

(angel)

ofelija 26. jūnijs 2017 15:38

Sasmejos par to curaasanu,bet liela taisniiba!