Līgo saulriets, Jāņu saullēkts

Autors: Ivetta, 2011. gada 23. jūnijs, 00:00:00
Līgo saulriets, Jāņu saullēkts

Ar neapzinātu draugu palīdzību tika piepildīti vieni no maniem sapņiem– redzēt pie jūras saulrietu un saullēktu. Protams, tas viss tika mazliet savādāk izsapņots, bet pati galvenā vēlme piepildījās.

2009. gadā ar saviem vistuvākajiem draugiem sadomājām nosvinēt Jāņus Bolderājas pludmalē. Laiks bija saulains un līdz ar to liela cerība redzēt saulrietu. Ko arī redzēju. Vienatnē. Kamēr draugi mierīgu garu aizgāja līdz mašīnai, es tikmēr baudīju saulrieta mirkli ar fotoaparātu rokās. Šādā situācijā iejūties gandrīz vai dilemmā, jo gribas gan iemūžināt tādu skaistumu, bet tai pašā laikā, saproti, ka tik ļoti nevari līdz galam izjust to mirkli un gribas vērot un vērot,  izjūtot līdz galam dabas skaistumu bez fotoaparāta. Bet šoreiz gan fotoaparāts tika lietots un centos abas lietas apvienot. Un saulriets, tas bija tik brīnumains, kvēls, spožs... Kā slīdoša laiva tā grima aiz horizonta, kuru tu vēro kā tā aizpeld... Un aizpeld ar tādu degsmi, ar tādu atdevi... Emocionāli! Kad abi draugi atnāca atpakaļ, saulīte jau bija tikpat kā savu darbu izdarījusi. 

Viens no draugiem zināja par manu sapni, bet tai brīdī par to pat īsti neiedomājās, bet kad atgādināju, jutu, ka otram prieks par mani un arī otrs draugs uzzināja par šo piepildījumu. Es sajutu, ka draugiem tas patika, iespējams pat jūtams bija mazs gandarījums. Vismaz es tā sajutu. Vēlāk kad kopā skatījāmies bildes, tad draugi novērtēja, ka esmu tiešām labāko mirkli redzējusi. Skaisti:)

/2009. Bolderājas saulriets/

2010. gadā ar tiem pašiem tuvajiem draugiem aizbraucām svinēt Jāņus Abragciema kempingā. Arī pie jūras. Es gulēju teltī, bet draugi kempinga mājiņā. Un šeit pie jūras horizonta saule lec un nevis riet. Jāņu rītā biju pirmā kas pamodās. Līdz ko jau manīju nelielu gaismu, tā cēlos augšā. Jo lāgā miegs vairs arī nenāca. Pastaigājos un teju manīju, ka ir iespēja iet lūkot jūras krastā saullēktu. Šoreiz gan fotoaparāts bija ieslēgts kempinga mājiņā, kurā saldi gulēja draugi. Mazliet žēl bija, ka netieku pie aparāta un sevī mazliet nosodīju, ka atstāju visas mantas mājiņā. Bet viens risinājums bija – mobilais telefons, kurā iebūvēts fotoaparāts. Sēdēju uz paliela akmeņa un vēroju rītu, kā saule lec padebešos un tvēru mirkļus caur telefonu. Bija tāda tīkama atmosfēra. Cilvēki pa pārīšiem nāca, apsēdās kādā tīkamā vietiņā un vēroja šo skaisto mirkli.

Vēlāk draugiem tikai pastāstīt varēju par skaisto saulrietu un bildes parādīt.

/2010. Abragciema saullēkts/

Esmu saņēmusi šo laimes sajūtu, šo emocionālo piedzīvojumu, kas atmiņās palikušas. Pašai prieks, ka esmu šos mirkļus piedzīvojusi. Un priecājos, ka šajos abos notikumos bija iespēja iemūžināt šos mirkļus. Varbūt pienāks vēl kāda reize kad, iespējams jau ar kādu kopā varēšu izbaudīt saulrietu un saullēktu un nevajadzēs tad fotoaparāta aci, bet izbaudīšu to vēl spēcīgāk, neuztraucoties, ka tas netiks iemūžināts bildē, bet gan dvēselē.

Vēlāk atskārtu, ka ir ne tikai piepildījušies divi mani sapņi, bet arī dzejas rindas, kuras sen, sen tika rakstītas. Ja nemaldos – vidusskolas laikā.Kura centrālais notikums ir vērot saullēktu un saulrietu.

Vēlme Es gribu redzēt saullēktu,  Tik daiļu un skaistu saullēktu...                                                                                Man kāds klusi čukst - Citu reizi... Varbūt pēc nedēļas...mēneša...gada... Nē, tā nevar, man vajag tagad, Man vajag tagad redzēt saullēktu, Rīt var būt par vēlu... Es gribu redzēt saulrietu, Tik lielu un kvēlu saulrietu, Kāds klusi čukst - Ne tagad, citu reizi... Bet tā nevar! Jūs mani mokāt! Man tas jāredz jau šovakar! Rītvakar būs par vēlu... Šovakar es iešu uz jūru Un izjutīšu saulrietu! No rīta es skatīšu saullēktu, Vakarā - saulrietu, Un mani neviens neapturēs, Es iešu, gaidīšu, izjutīšu, skatīšu. Ja mana dvēsele to vēlas, Tad šī vēlme tiks izpildīta, Lai kādi šķēršļi būtu jāpārvar, Es steigšos sevi piepildīt... Bildes ir lejupielādētas no mana albuma draugiem.lv.