Lietuvas pērle-Druskininki

mazaa raganina
mazaa raganina 27. augusts 2014 22:19
3692
Šī ir muzikālā strūklaka, nosūtot īsziņu ar vēlamās dziesmas kodu tā tiek atskaņota un strūklaka uzsāk savu deju. Attēlā redzamā akmens bumba griežas uz apli, turklāt to var grozīt pēc saviem ieskatiem. Tā arī nesapratām kā tik smaga akmens bumba tik vienkārši var griezties.
Pilsēā ir daudz dažādu skulptūru un pieminekļu.
Pilsēta ir zaļa, zaļa: koki,apstādījumi un ziedu kupenas uz katra stūra.
Iespēja doties ekskursijā pa pilsētu ar šo bānīti.
Man ļoti iepatikās šī māja. Te ir kūrortvidei raksturīga apbūve ar cakainām logu un durvju ailēm, ļoti daudzas mājas tiek pārdotas.
Ielas tīras, sakoptas un pilnas ar ziedošām puķu dobēm.
Grūtas parks. Atrodas dažus kilometrus pirms pilsētas. Biju daudz par šo vietu lasījusi, diemžēl dzīvē uz mani šī vieta atstāja citādāku iespaidu, teiksim- ne tik iespaidīgu.
Daudz pieminekļu no PSRS laikiem, pie katra ir apraksts kam tas veltīts un neliels ieskats biogrāfijā. Ieejot parkā mūs sagaida tā laika mūzika-Tri tankista, tri vesjolih druga, ekipaž mašini bojevoj,,,
Melnais stārķis, dzīvo turpat pie parka ezera, no cilvēkiem nebaidās. Turpat parkā ir mini zoo.
Venu muzejs, te gan prasās pēc kārtīgas putekļu lupatas, jo visas vitrīnas ir pieputējušas un netīras.
Maskavas 1980.gada olimpisko spēļu simbolam veltīta vesela izstāžu zāle.
Rotaļu laukums padomju gaumē.
Ļoti daudz dažādu putnu: papagaiļi, vistas, savvaļas putni un sīkie grauzēji, pērtiķi, lapsas un pat divi lāči.BET! Redzot dažu labu zvēriņu palika skumji, jo izskatījās,ka būri nav tīrīti ļoti sen un smaka bija neizturama.

Lietuvas dienvidos atrodas iecienīta kūrortu pilsēta Druskininki. Tā atrodas netālu no Polijas un Baltkrievijas robežām, līdz ar to pilsētā ir ļoti daudz atpūsties gribētāju no Polijas, Baltkreivijas un arī Krievijas. Galvenokārt pensijas vecuma cilvēki. Nekur līdz šim nebiju sastapusi tik daudz treniņtērpos tērptus cilvēkus, uzminiet kādā valodā viņi runāja...?

Pirmais,kas man nāk prātā ir izslavētais pilsētas akvaparks. Pēc cilvēku atsauksmēm var spriest,ka tas ir galvas tiesu pārāks par Līvu akvaparku un viens no lielākajiem A-Eiropā.  Mana pieredze ar akvaparku apmeklējumiem nav liela, jo es neesmu uz Tu ar visām ūdens izklaidēm, tomēr pat man šī vieta šķiet gana iespaidīga. Asu izjūtu cienītājiem ir iespēja izvēlēties pa kādām trubām traukties lejā.Es tā arī nesadūšojos nolaisties lejā, sliktas atmiņas...Akvaparkā aug īstas palmas, ir džakuzi, mākslīgo viļņu baseins, 20 piršu komplekss, kurā ir atsevišķas pirtis nūdistiem. Šajā kompleksā ieeja tikai no 18 gadiem. Bērniem te ir īstā paradīze, jo daudz vietas atvēlēts tieši bērnu izklaidēm. Visu šo pasākumu uzmana vairāki uzraugi(glābēji?), ik pa laikam atskan svilpieni,lai apturētu kādu pārdrošāku atpūsties gribētāju.

Otra lieta,kas piesaista tūristus ir mākslīgā sniega halle. Šeit slēpot var visu gadu, redzējām daudzus slēpotājus, bet paši šo iespēju neizmantojām,jo neslēpojam.

20140827211748-52057.jpg

Vecāka gadagājuma cilvēkiem vārds Druskininki asociējas ar sanatorijām uz kurām brauca ļaudis no visām PSRS republikām. Divas tādas savulaik populāras sanatorijas šobrīd pilsētā stāv kā rēgi, tukšas un pamestas, toties apkārtne ap šiem rēgiem ir sakopta un tīra. Viena no slavenākajām sanatorijām uz šo brīdi ir Belorus, kurā dzīvība kūsāja no krievvalodīgajiem apmeklētājiem.

Šogad Druskininki svin 220 gadu dzimšanas dienu un  paši to nezinot bijām nonākuši svētku epicentrā: ielu tirgotāji, dzīvā mūzika un dejas līdz rīta gaismai.

Šī pilsēta domāta tiem, kam nepatīk lielpilsētu drūzma un steiga. Te ir mierpilna, nesteidzīga gaisotne, svaigs gaiss, skaista vide,maz cilvēku un maz auto.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
mazaa raganina 28. augusts 2014 21:45 hiperkeri

Droši, akvaparkam klāt vēl ir viesnīca+naktsklubs!(hi)

hiperkeri 28. augusts 2014 21:08

ooo,klausies,te tak ir idejas vienām episkām ballītēm-kur aizbraukt!:)