Lietas, ko vērts zināt, dodoties ar Poznaņu, Poliju!

Autors: dolo_acca21, 2016. gada 19. janvāris, 15:57:44
Lietas, ko vērts zināt, dodoties ar Poznaņu, Poliju!

RentMama auto noma iesaka izlasīt šīs noderīgās lietas, ja plāno drīzumā doties atvaļinājumā uz Poliju, un savā galamērķu sarakstā iekļaut arī Poznaņu!

Polijas telefona kods no ārzemēm zvanot būs +48.

 Lai piezvanītu uz avārijas dienestu, izmantojot mobilo tālruni, zvanīt uz 112.

 Taksometri Poznaņā  būs sasniedzami zvanot 61-8-222-222  /  196-69/  196-22/ 61 822 23 33

 Autostāvvietas. No 8.00 līdz 18.00 darba dienās un no 8.00 rītā līdz 14.00 brīvdienās autostāvvietas pilsētas centrā ir tikai par maksu.

Veikali. Lielākā daļa veikalu Poznaņā ir atvērti no 9.00 līdz 18.00, sākot no pirmdienas līdz sestdienai. Tirdzniecības centri un lielveikali bieži būs atvērts līdz 20.00, un ir papildus atvērti arī svētdienās.

WI-FI. Bezmaksas Wi-Fi būs pieejams Vecpilsētas laukumā un Tumskas salā.

Klimats. Poznaņa atrodas mērenā klimata joslā un tajā raksturīgas ievērojamas temperatūras svārstības. Ziemas parasti ir slapjas ar temperatūru, kas ir zem nulles, bet vasarās mēdz būt silts.  Ceļojumu uz Poznaņu vislabāk plānot  pavasarī, vasarā vai agrā rudenī, bet ņemiet līdzi gan vasaras apavus, gan lietus mēteļus. Ja dodaties ceļojumā ziemā vai vēlā rudenī, pārliecinieties, ka līdzi paņemat dūraiņus un siltu cepuri!

 Ēstuves. Restorāni Polijā piedāvā pakalpojumus visu dienu. Darba laiks svārstās no 10.00 līdz 24.00. Daži restorāni 22.00 pieņem pēdējos pasūtījumus. Nav konkrēta laika bāros, kad atļauts pasūtīt pēdējo dzērienu, daudzviet bāri darbosies līdz pēdējam viesim! Ja runā par dzeramnaudu, 10% no rēķina tiek uzskatīti par normu, tomēr tas nav obligāti.

 Valūta. Polijas zlots ir vienīgā valūta, kas Polijā ir oficiāli atzīta par likumīgu maksāšanas līdzekli. Bankas strādā no pirmdienas līdz piektdienai. Maiņas iespējas ir plaši pieejamas. Arī kredītkartes  lielākajā daļā vietu tiek pieņemtas.

Smēķēšana un alkohols. Smēķēšana ir aizliegta bāros, kafejnīcās un restorānos, ja vien nav īpaši norādīts par smēķēšanas zonām. Lietot alhokolu publiski ir stingri aizliegts ar likumu, tas attiecas uz ārtelpām, piemēram, ceļu, ietvēm vai parkiem.  Juridiskais vecums, lai iegādātos alkoholu, ir 18 gadi. 

 

Tava RentMama auto noma : )