Liepājas muzejā pagarināta Salvadora Dali darbu izstāde

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 16. augusts 2013 01:00
1840

Ņemot vērā skatītāju lielo interesi, līdz 29. augustam pagarināta Liepājas muzejā skatāmā izstāde "Salvadors Dalī. Sirreālā materializācija". Līdz šim izstādi apmeklējuši vairāk kā 9000 apmeklētāju.

Izstādes mērķis ir izcelt Dalī īpašo un netradicionālo māksliniecisko valodu, ar kādu viņš cenšas materializēt uzskatus, sajūtas, sapņus un vīzijas. Māksliniekam svarīgi parādīt ne to, ko mēs redzam, bet gan jūtam, domājam, pārdzīvojam, iespējams, pat līdz galam neapzināto.

Savos emocionāli ekspresīvajos un asociatīvajos darbos viņš tiecas atspoguļot procesus cilvēka zemapziņā, absurdās un neloģiskās kombinācijās un situācijās, apvienojot reālistiskus un pilnīgi naturālistiskus motīvus.

Jūlija beigās noslēdzies ir Eiropas unikālu privātkolekciju festivāls "Vēsture bez robežām". Arī šīs privātkolekciju izstādes piesaistīja lielu skatītāju interesi. Izstādes eksponēšanas laikā no 3.maija līdz 28.jūlijam to apmeklējuši ap 15 000 skatītāju.

Šobrīd muzeja speciālisti strādā pie pastāvīgo ekspozīciju iekārtošanas un drīzumā liepājnieki un pilsētas viesi varēs redzēt vēstures ekspozīcijas. Līdz pastāvīgo ekspozīciju iekārtošanas beigām Liepājas muzejā skatītājiem pieejamas ir trīs privātkolekciju festivāla izstādes.

Līdz novembra beigām muzejā būs Gunāra Rusiņa kolekcija "Latvijas Armijas vēsture formās un regālijās1918. – 1941.". Kolekcijā var apskatīt unikālas Latvijas Armijas vēstures liecības. Skatītāji var iepazīt dažādas karavīru krūšu nozīmes, valsts apbalvojumus, formastērpus un priekšmetus no karavīra ikdienas.Tāpat vēl apskatāma arī kolekcionāra Aleksandra Ņikišina kolekcija "Napoleons un Eiropa"

Līdz augusta beigām muzeja apmeklētājiem ir iespēja baudīt Austrumu krāsas un rakstus greznajā lietuviešu kolekcionāra Edmonda Kelmicka kolekcijā "Austrumu paklāji". Izstādē redzami ar rokām darināti paklāji un ēzeļu somas no Irānas, Afganistānas, Pakistānas u.c. Austrumu valstīm.

Liepājas muzejā skatāma arī mākslinieka Valda Mackara retrospektīva darbu izstāde "Nekā jauna", Latvijas Okupācijas muzeja izstāde "Latvijas traģēdija. 1941." un ekspozīcija "Koktēlnieks Miķeļis Pankoks 1894-1983".

Sagaidot Salvadora Dalī 110.atceres gadadienu 2014.gada 11.maijā, Liepājas muzeja apmeklētājiem ir brīnišķīga iespēja iegādāties ievērojamā spāņu mākslinieka Salvadora Dalī vienīgā romāna "Apslēptās sejas" tulkojumu latviešu valodā, ko tulkojusi Ārija Gotvonī (Ariozo).

Pirms 70 gadiem Dali uzrakstīja savu vienīgo romānu "Apslēptās sejas", kas tagad ir pieejams arī latviešu lasītājam. Jau jaunībā Salvadors Dalī rakstījis gan poēmas, gan esejas, gan aprakstus par māksliniekiem, gan filozofiskus aprakstus, gan apkopotas viņa korespondences.

 

Avots:Leta

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Alinka_T 20. augusts 2013 14:17

Viesojos Liepājā 17.08-18.08 un ļoti priecājos, ka izstāde pagarināta. Man, kā studentei, biļete maksāja 2 latus. Tur bija apskatāmas Dali litogrāfijas, apgleznoti šķīvji, dažu citu mākslinieku Salvadoram Dali veltītie darbi. Ažiotāža liela, bet kopumā iespaids pozitīvs.

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskops 2020. gada jūnijam

Horoskops 2020. gada jūnijam