Lielpilsētas Lelle

Autors: Ciao, 2016. gada 24. augusts, 12:27:02
Lielpilsētas Lelle

Atzīšos grāmatu izlasīju jau vasaras sākumā, taču tagad jūtos iedvesmota uzrakstīt par to savas pārdomas un ne tikai.

Lielpilsētas lelle ir viegls, aizrautīgs romāns, kuru izlasīju burtiski vienā mirklī. Stāsts par reklāmas sastādītāju Keju, kura darbojas Ņujorkas lielākajā reklāmas aģentūrā. Kejai ir jūtas pret savu dzīvokļa biedru Benu, kurš vienlaicīgi ir kolēģis. Grāmatas sākumā autore iezīmē lasītājam galveno varoni kā pelēko peli, kuras vienīgā vēlme ir nozust no visu acīm un būt divvientulībā ar Benu, kura nēsā masīvus, vīrišķīgus džemperus, nekrāsojas un reizēm pat piemirst matu sasuku, vienā vārdā - nevīžīga. Kejai ir kautrīga un mazliet bailīga daba, šķietami tādas sajūtas ir iedvesusi valdonīga māte un priekšnieks. Savukārt Benam ir interese par aģentūras spicajiem čaļiem, kuru acīs vēlas iegūt popularitāti  un protams labumu kompānijā. Jau ar pirmajām lappusēm top skaidra aina, Keja nekādi negrib ieraudzīt patieso būtību, bet Bens ir tik gļēvs un turpina Keju izmantot.

Liekas dzīve rit kā līdz šim ar neiztrūkstošām aģentūrā valdošām intrigām līdz brīdim.  Uzņēmuma īpašnieks paziņo par jaunu projektu un katram aģentūrā darbiniekam tiek iedalīta sava komanda. Keja  no sākuma to smagi pārdzīvo, jo vairs neatradīsies ar Benu vienā komandā, vienlaikus Bens vēl ir paziņojis Kejai par izvākšanos no dzīvokļa, kas meiteni pagalam apbēdina. Keja joprojām cer, grib cerēt .. bet iekšēji sirds dziļumos apzinās, Bens nekad nebūs viņas vīrietis. Šajā visā lielajā jezgā , lai aizmirstos, Keja ieraujas atpakaļ sen aizmirstā hobijā, gatavot lelles un video, kuri sākumā tiek sūtīti viņas bērnības draiskajai draudzenei uz Franciju. Grāmatā sāk izgaismoties ļoti strauji visi notikumi vienlaikus, jo līdztekus visām nodarbēm, Kejas komandas biedri ir paši talantīgākie uzņēmumā, kuri ne tikai vēlas uzvarēt un iegūt kompānijai lielāko klientu Pepsi, bet arī vēlas Keju atdzīvināt un kā guļošo princesi to maigi modina no dziļā miega. Pēkšņi Kejai ir skaistas drēbes no spicākā veikala, skaists griezums un varone ir atdzīvojusies un sāk ieraudzīt pasauli citās krāsās. Parādās arī jaunas simpātijas, kuras Keja atzīst tikai pienākot Grand Final. Komandas biedri un arīdzen kolēģi, kuri sakotnēji Kejas acīs bija nekas vairāk  kā iedomīgi un uzpūtīgi tēli,  kļūst par Kejas īsteniem draugiem un sabiedrotajiem. Pārdzīvojot līdzi Kejai, mani parņēma liels prieks, BEIDZOT VIŅA IR ATJĒGUSIES! Sižets ir paredzams ar katru nākamo aprakstīto rīcību, tomēr šī noteikti iekļuvusi vasaras labāko romānu listē, kurš pasniegts gan aizrautīgi, gan arīdzen asprātīgi! Man patika izfantazēt  kāds Kejas vīrietim piestāvētu vārds, grāmatā to dēvēja par Uzvalku.. manas fantāzijas aizsniedzās līdz Bendžaminam! Kāds vārds Tev liekas piemērots Kejas vīrietim?

Neesi kopētāja grāmatas sauklis nudien mani neatstāja vienaldzīgu, tāpēc ka tik ļoti arī manā ikdienā gribas to teikt sev apkārtējiem. No otras puses tas ir kompliments, protams.. kuru neesmu vēl iemācījusies tā pa īstam novērtēt.

P.S. Bilde ņemta no interneta, jo grāmatu izlasot to tūdaļ nosūtīju talāk! Šādai vieglai literatūrai ir jāiemanto daudzu sirdis.

P.S.S. Paldies Sieviešu Klubam par šo burvīgo romānu!

VIT@

Brīvais blogu konkurss

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.