Lielpilsētas Lelle

Ciao
Ciao 24. augusts 2016 12:27
1241

Atzīšos grāmatu izlasīju jau vasaras sākumā, taču tagad jūtos iedvesmota uzrakstīt par to savas pārdomas un ne tikai.

Lielpilsētas lelle ir viegls, aizrautīgs romāns, kuru izlasīju burtiski vienā mirklī. Stāsts par reklāmas sastādītāju Keju, kura darbojas Ņujorkas lielākajā reklāmas aģentūrā. Kejai ir jūtas pret savu dzīvokļa biedru Benu, kurš vienlaicīgi ir kolēģis. Grāmatas sākumā autore iezīmē lasītājam galveno varoni kā pelēko peli, kuras vienīgā vēlme ir nozust no visu acīm un būt divvientulībā ar Benu, kura nēsā masīvus, vīrišķīgus džemperus, nekrāsojas un reizēm pat piemirst matu sasuku, vienā vārdā - nevīžīga. Kejai ir kautrīga un mazliet bailīga daba, šķietami tādas sajūtas ir iedvesusi valdonīga māte un priekšnieks. Savukārt Benam ir interese par aģentūras spicajiem čaļiem, kuru acīs vēlas iegūt popularitāti  un protams labumu kompānijā. Jau ar pirmajām lappusēm top skaidra aina, Keja nekādi negrib ieraudzīt patieso būtību, bet Bens ir tik gļēvs un turpina Keju izmantot.

Liekas dzīve rit kā līdz šim ar neiztrūkstošām aģentūrā valdošām intrigām līdz brīdim.  Uzņēmuma īpašnieks paziņo par jaunu projektu un katram aģentūrā darbiniekam tiek iedalīta sava komanda. Keja  no sākuma to smagi pārdzīvo, jo vairs neatradīsies ar Benu vienā komandā, vienlaikus Bens vēl ir paziņojis Kejai par izvākšanos no dzīvokļa, kas meiteni pagalam apbēdina. Keja joprojām cer, grib cerēt .. bet iekšēji sirds dziļumos apzinās, Bens nekad nebūs viņas vīrietis. Šajā visā lielajā jezgā , lai aizmirstos, Keja ieraujas atpakaļ sen aizmirstā hobijā, gatavot lelles un video, kuri sākumā tiek sūtīti viņas bērnības draiskajai draudzenei uz Franciju. Grāmatā sāk izgaismoties ļoti strauji visi notikumi vienlaikus, jo līdztekus visām nodarbēm, Kejas komandas biedri ir paši talantīgākie uzņēmumā, kuri ne tikai vēlas uzvarēt un iegūt kompānijai lielāko klientu Pepsi, bet arī vēlas Keju atdzīvināt un kā guļošo princesi to maigi modina no dziļā miega. Pēkšņi Kejai ir skaistas drēbes no spicākā veikala, skaists griezums un varone ir atdzīvojusies un sāk ieraudzīt pasauli citās krāsās. Parādās arī jaunas simpātijas, kuras Keja atzīst tikai pienākot Grand Final. Komandas biedri un arīdzen kolēģi, kuri sakotnēji Kejas acīs bija nekas vairāk  kā iedomīgi un uzpūtīgi tēli,  kļūst par Kejas īsteniem draugiem un sabiedrotajiem. Pārdzīvojot līdzi Kejai, mani parņēma liels prieks, BEIDZOT VIŅA IR ATJĒGUSIES! Sižets ir paredzams ar katru nākamo aprakstīto rīcību, tomēr šī noteikti iekļuvusi vasaras labāko romānu listē, kurš pasniegts gan aizrautīgi, gan arīdzen asprātīgi! Man patika izfantazēt  kāds Kejas vīrietim piestāvētu vārds, grāmatā to dēvēja par Uzvalku.. manas fantāzijas aizsniedzās līdz Bendžaminam! Kāds vārds Tev liekas piemērots Kejas vīrietim?

Neesi kopētāja grāmatas sauklis nudien mani neatstāja vienaldzīgu, tāpēc ka tik ļoti arī manā ikdienā gribas to teikt sev apkārtējiem. No otras puses tas ir kompliments, protams.. kuru neesmu vēl iemācījusies tā pa īstam novērtēt.

P.S. Bilde ņemta no interneta, jo grāmatu izlasot to tūdaļ nosūtīju talāk! Šādai vieglai literatūrai ir jāiemanto daudzu sirdis.

P.S.S. Paldies Sieviešu Klubam par šo burvīgo romānu!

VIT@

Brīvais blogu konkurss

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ciao 5. septembris 2016 12:02 ofelija

tā jau saka, katrai grāmatai ir vajadzīgs pareizais brīdis... man atkal ļoti paķēra humors un stāstījums.. vispār bija ļoti fanīga grāmata :)

ofelija 31. augusts 2016 17:02

Es lasu dazaadas graamatas-laikam peec noskanas!!!
Runaajot par so graamtu-netiku pat liidz pusei.Laikam taapeec,ka biju Riigaa un bija tik daudz visa kaa,ka taa arii atstaaju beigaas mammai !Laikam liidz galam neaizraava!

Ciao 24. augusts 2016 17:38 Kaķmeitene

Operiskas noskaņas:P

Linduchy 24. augusts 2016 16:57 VIT@

Nja...man šobrīd Kvazimodo un Esmeralda :D :D :D

Ciao 24. augusts 2016 16:49 Kaķmeitene

:P(devil)(party) yey ideāls vārdu pāris

Linduchy 24. augusts 2016 16:39 VIT@

Bendžamins ir pat ļotis sexxxxxīgs :PROFL

Ciao 24. augusts 2016 15:41 Kaķmeitene

Tik eksotiskam un īsam vārdam kā Keja tik labi iederas tāds seksīgs Bendžamins līdzās ROFL

Linduchy 24. augusts 2016 15:38

Sauklis Neesi kopētāja arī man iepatikās :)
Un Bendžamins - ideāli :D Nebiju par to aizdomājusies :D

Ciao 24. augusts 2016 14:33 thezeezee

gan jau jaunā grāmata Sofijas Noslēpumi, būs Tev saistoša :)

thezeezee 24. augusts 2016 14:29 VIT@

Nē, nevarētu teikt, ka ik pa laikam nelasu kādu lubeni. Daru to pat ļoti labprāt, īpaši vasarā! Domāju, ka tā bija konkrētā grāmata, iespējams sižets nelikās saistošs :)

Ciao 24. augusts 2016 14:05 thezeezee

Ticu, Tu noteikti esi no lasītajām, kurai patīk nopietnāka literatūra (tāds man kopējais priekštats radies). Man ir pretēji, patīk viegla, ironiska lasāmviela.. īpaši guļot pludmalē. Šāda stila grāmatas kaut kur iedvesmo, caur savu vienkāršību, nav vajadzīgi izsmalcināta vārdu pasaule, kurā atzīšos es bieži apjūku vārdu nozīmēs...esmu brīvdienu lasītājs :)

thezeezee 24. augusts 2016 13:47

Izlasīju šo grāmatu, bet man tā likās samērā garlaicīga, paredzama un bez dziļas jēgas. Tāda vairāk pusaudžiem piemērota!

Ciao 24. augusts 2016 13:08 Shalako

pff pag pag... pēc atvaļinājuma būs vēl divas atsauksmes .. tās taupu pie jūras lasīšanai :)

Shalako 24. augusts 2016 13:06

Āāā, nu Tu dod, tik daudz grāmatu izlasīji pa vasaru! (inlove)