LIELPILSĒTAS LELLE

thezeezee
thezeezee 1. jūlijs 2016 19:43
1049

Piedalījos JUMAVA grāmatu testā un lasīju Annas un Mišelas grāmatu “Lielpilsētas Lelle”, laiks pastāstīt Tev, kā man tā patika.

20160701194324-88758.jpg

Grāmata LIELPILSĒTAS LELLE stāsta par jaunu reklāmas tekstu sastādītājas Kejas dzīvi milzīgajā Ņujorkā. Keja dzīvo un strādā kopā ar savu ex-kursa biedru Benu un lolo cerības par partnerattiecībām ar šo puisi, līdz dzīve sagriežas kājām gaisā un šķiet, ka Keja iekritusi milzīgā bedrē. Viss jūk un brūk, bet ziniet arī Alisei bija jākrīt cauri tumsai un tukšumam, pirms viņa nokrita Brīnumzemē. Līdzīgi arī šajā romānā Kejai. Notikumi, protams, atrisinās un pat labāk kā cerēts, turklāt diezgan necerētā veidā. Varētu stāstīt sīkāk, bet atstāšu intrigu, lai arī jums būtu interesantāk grāmatu lasīt.

Mani iespaidi par šo grāmatu? Nu tad sāksim...

Man ļoti patika, ka galvenā varone ir reklāmas tekstu sastādītāja, un visa romānā aprakstītā darbība notiek par un ap reklāmas aģentūru, kurā Keja strādā. Arī mana profesionālā dzīve ir diezgan lielā mērā saistīta ar šo sfēru, tāpēc bija ļoti interesanti ielūkoties reklāmas aģentūras darbu aizkulisēs un cik dzirdēts/ redzēts, Latvijas reklāmu aģentūrās dzīve izskatās diezgan līdzīga (pēc nostāstiem un priekšstatiem).

Neatceros, vai es kaut kur lasīju vai dzirdēju, bet cilvēkiem, lasot grāmatas, patīk sevi asociēt ar kādu no grāmatas varoņiem. Šajā jomā man grāmata nedaudz buksēja, jo īsti neatradu nevienu varoni, kuru varētu iedomāties savā vietā, īpaši galvenā varone Keja – 24 gadus jauna, tikko savu darba dzīvi sākusi meitene bez pieredzes, kas vēl meklē savu vietu dzīvē. Jā, arī manā dzīvē ir lietas, kurā vēl meklēju sevi un cenšos atrast, taču ir jomas, kurās labi zinu, kas es esmu un ko es varu. Turklāt grūti sevi asociēt ar tikko universitāti beigušu dāmīti, ja ir pagājis krients laiciņš, kopš izlaidos no līdzīgas iestādes.

Vēl viena lieta, kas man traucēja grāmatas uztveri bija veids kā autore sauc visus varoņus, būtībā tikai pāris cilvēki tiek saukti vārdos, jo pārējiem ir iesaukas. Arī šis aspekts norāda, ka grāmata paredzēta vairāk jauniešiem, jo pieaugušie tomēr tik daudz nelieto iesaukas ikdienā, un personīgi man tas traucēja, jo nespēju grāmatu uztvert tik personiski.

Grāmata sākumā lasās ļoti viegli un ir arī interesanti, taču kādā brīdī man kļuva nedaudz garlaicīgi, bet ne uz ilgu laiku, jo kad sākās kulminācija un notikumu attīstība bija ļoti strauja, tad pat nevarēju nolikt grāmatu malā un nācās nedaudz ieekonomēt laiku uz nakts miega daudzumu.

Iesaku šo grāmatu studentiem, jaunām sievietēm, un arī tām, kas vēl meklē sevi un savu vietu dzīvē. Grāmata lasās ātri, viegli un būs tieši laikā laiskai atpūtai šūpuļtīklā atvaļinājumā, jo vismaz man atvaļinājuma laikā negribas lasīt kaut ko pārāk nopietnu, kur pamatīgi jādomā un jāpiepūlē smadzenes. Vasarā gribas tvert dzīvi vieglāk! Baudiet vasaru un lasiet! :)

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies