Lieldienas, kurās nekas nenotiek pēc plāna

Linduchy
Linduchy 3. aprīlis 2018 10:14
1284

Jau pāris mēnešus skatījos kalendārā un ļoti gaidīju garās Lieldienu brīvdienas. Pēdējā laikā darbos ir bijis tik saspringts periods, ka sāku līdzināties zombītim - gan izskata, gan uzvedības ziņā. 

Lieldienu brīvdienas ieplānoju atpūtai. Cerēju uz labu laiku, lai varētu aizbraukt kaut kur pie dabas - ķert saules starus, svaigu gaisu un putnu dziesmas ... nu jā, un arī kāda masāža un izgulēšanās nenāktu par ļaunu.

Bet tā jau mēdz teikt - pastāsti Dievam par saviem plāniem, un viņš pasmiesies par tiem. Tieši tā arī bija ar mani.

Lieldienu brīvdienas mani sagaidīja ar izcili pretīgu laiku - te lietus, te sniegs, te viesulis-ziemelis, dubļi, auksts. Degungals nosala, pat iznesot miskasti, ko nu tur runāt par došanos pie dabas.

Paliekot mājās, es sapratu, ka nemāku atpūsties. Izberzu māju, sakārtoju grāmatvedību un ķēros pie darbiem, kuri varēja pagaidīt. Ko vēl lai dara mājās? Nedaudz palasīju grāmatu, bet kaut kāds nemiers dīda ... nezinu, tam datoram ir kaut kāds magnētisks spēks. Vai arī es vienkārši esmu kļuvusi atkarīga no darba ... zinu, izklausās pabriesmīgi. Nāksies ārstēties. :D

Īpašas Lieldienu svinības nebiju ieplānojusi, taču šogad man pirms svētkiem beidzot izdevās nopirkt sarkano kāpostu. Līdz šim VIENMĒR atlika vien nolūkoties uz tukšu plauktu veikalā, kur kādreiz bijuši sarkanie kāposti. Es gan par to īpaši nebēdāju un izlīdzējos ar sīpolu mizām. Bet šogad man ļoti, ļoti gribējās savādākas oliņas - gaišas, zilas.

Olu krāsošanu atliku uz sestdienas vakaru, bet kur nu. Sestdien, dienas plaukumā, zvans pie durvīm - un tur stāv mana māsasmeita ar jautājumu, kur ir kūka un nokrāsotas olas. Vājprāts! Atbildēju, ka olas un kūka (kas patiesībā vispār nebija plānā) būs svētdien. Bet tāda atbilde manu mazo radinieci neapmierināja - vajag uzreiz un tagad. 

Nu, ar pliku roku es, protams, neesmu ņemama. Sīpolmizas man bija, tāpēc pa fikso nokrāsoju olas ar tām. Un paralēli cepu šokolādes-mandeļu kūku. Viens, divi, gatavs! Pēc stundas olas tika sakārtotas kompozīcijā, sastādot kompāniju smieklīgam zaķim, kuru pirms svētkiem iegādājos Rīgas Centrāltirgū.

20180403100359-41691.jpg

Bilde tapa pa fikso, ar telefonu, jo manā ģimenē pacietība nav tā stiprākā un raksturīgākā īpašība. Bet nu vismaz kūka redzama, jo vēlāk tur vairs nebija diži daudz ko bildēt. :D

Kad Lieldienu fiksās prasības tika izpildītas, bez steigas ķēros klāt pie zilu oliņu krāsošanas. Savārīju sarkanā kāposta lapas, saliku novārījumā oliņas un atstāju mierā līdz rītam.

20180403100829-39044.jpg

No rīta mani sagaidīja zilas oliņas. Perfekts marmora efekts. Un, protams, tapa arī bilde - bez steigas tā ir cita lieta. Beidzot es esmu apmierināta. Kūka gan vairs fonā netika, jo tā bija tik garda, ka Lieldienu rītā varēja bildēt vien drupačas. :D

Lieldienu brīvdienas palikušas aiz muguras. Nu ko, jāgaida maija brīvdienas un jāmēģina vienoties ar sevi, ka svētkos vajag atpūsties.

Iedvesmas konkurss: laimē balvu no Dienvidkorejas uzņēmuma MIMIKO

20180322151055-91543.jpg

www.mimiko.lv

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 5. aprīlis 2018 07:38 Shalako

Paldies! Uz Pareizticīgo Lieldienām jau jauns olu krāsošanas plāns ir galvā :)

Shalako 4. aprīlis 2018 23:11

Ļoti skaistas zilas olas sanāca, tiešām ar marmora efektu! (Y)(party)

Linduchy 3. aprīlis 2018 11:47

Paldies, meitenes! :)

Inleila 3. aprīlis 2018 11:30

Skaisti sanāca zilās oliņas (Y)
Lai maija brīvdienas lutina ar foršiem laika apstākļiem!

Iveta - tereeze 3. aprīlis 2018 10:49

Ļoti skaistās zilās oliņas.