Ledus skulptūru festivāls Jelgavā

Autors: Linduchy, 2018. gada 10. februāris, 11:31:25
Ledus skulptūru festivāls Jelgavā

Zemgales galvaspilsētu jau 20. gadu pēc kārtas ir pārņēmis Ledus skulptūru festivāls. Šis gads festivālam ir jubilejas gads, tāpēc pasākuma organizatori ir pacentušies sarīkot festivālu īpaši vērienīgu un krāšņu.

20180210113037-39929.jpg

Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls pirmo reizi norit trīs Jelgavas vietās - Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un Hercoga Jēkaba laukumā. Festivāla organizatori ir ņēmuši vērā iepriekšējo gadu kļūdas un parūpējušies, lai festivāla apmeklējums būtu patīkams un baudāms. Pārdomāts izvietojums ļauj izvairīties no burzmas un salšanas garās rindās. Lielās skulptūras ir izvietotas atsevišķās teltīs Pasta salā. Individuālās ledus skulptūras ir izvietotas rindā Jāņa Čakstes bulvārī. Arī Hercoga Jēkaba laukumā ir izvietotas vairākas ledus skulptūras. Negaidīts un patīkams pārsteigums - Hercoga Jēkaba laukumā ledus skulptūras ir aplūkojamas par brīvu. Savukārt lielā skatuve no Pasta salas ir pārcēlusies uz Jāņa Čakstes bulvāri.

20180210113056-41236.jpg

Šogad Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā piedalījās 30 profesionāli tēlnieki no desmit valstīm - Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Īrijas, Portugāles, Norvēģijas, Nīderlandes, Ukrainas, Bulgārijas un Ķīnas. PFestivāla tēma - "Sapņi". Katram māksliniekam bija iespēja no ledus radīt savu redzējumu par sapņiem. Sapņi ir tik dažādi - tie ir skaisti, vilinoši, atmiņā paliekoši, sirreāli un arī murgaini. Sapņi, kuros ir notverts pagātnes mirklis vai nākotnes cerības. Skulptūras, kurās ir atspoguļota realitāte un iztēles lidojums.

20180210113119-13661.jpg

Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā var redzēt  30 individuālās skulptūras, 15 komandu skulptūras, vairākas foto skulptūras un Koskenkorva ledus bāru, kuru tapšanai ir izmantotas vairāk nekā 70 tonnas ledus. Papildus skulptūrām festivāla apmeklētājiem ir iespēja baudīt kultūras programmu - muzikālus rotaļu uzvedumus bērniem un mūziķu uzstāšanos. Apskati pasākuma programmu šeit.

Dodies baudīt stindzinošo skaistumu uz Jelgavas Starptautisko Ledus skulptūru festivālu. Lai arī ārā ir iestājusies kārtīga ziema, festivālā tu nenosalsi, ja izvēlēsies atbilstošu apģērbu. Pasākuma rīkotāji ir parūpējušies, lai pasākuma apmeklētāji varētu sasildīties pie ugunskuriem. Pasākuma norises vietās ir izvietotas neskaitāmas tirdzniecības teltis, kurās var iegādāties siltus dzērienus un ēdienus. Arī Jelgavas uzņēmēji ir ņēmuši vērā festivāla norisi, tāpēc apkārtnes kafejnīcās var izbaudīt īpašos svētku piedāvājumus.