Ledus skaistumu jāsteidz baudīt, kamēr nav izkusis

Linduchy
Linduchy 9. februāris 2019 11:12
1193

Šogad daba atkal ir sagādājusi pamatīgu stresu Ledus skulptūru festivāla rīkotājiem. Festivāla tēma ir "Kino" - un tas šoreiz ir pat ļoti atbilstoši, jo tiek uzturēta spriedze un intriga, neviens īsti nezina - izkusīs vai neizkusīs līdz svētdienas vakaram, kad plānots noslēgt festivāla programmu. Tomēr noteikti ir vērts doties uz Starptautisko Ledus skulptūru festivālu Jelgavā.

Festivālā var apskatīt gan lielas, gan mazas skulptūras, kā arī var nobildēties pie fotoskulptūrām. Lielās skulptūras noteikti nepaspēs izkust. Bet pilēšana, var teikt, ka pat harmoniski papildina skulptūras. Piemēram, dinozaura ledus skulptūra liek domāt, ka plēsoņam tek siekalas. Galvenais, lai neapēd kādu nepaklausīgu bērnu.

20190209102528-21916.jpg

Kino ir diezgan pateicīga tēma mākslinieku fantāzijas izpausmēm. Kāds no māksliniekiem koncentrējās uz noteiktu filmu, citi veidoja dažādu filmu salikumus ledus mākslā, bet vēl citi meklēja kino dziļāku/filozofiskāku būtību. Vai izdevās? Manuprāt, jā, bet tas jau katram jālemj pašam, tāpēc ir jāaplūko ledus skulptūras Jelgavā klātienē. Un nevajadzētu atlikt skulptūru apskati uz svētdienu - dodies uz festivālu jau šodien, 9. februārī!

20190209103042-83505.jpg

Ko redzēt / darīt festivālā

Ledus skulptūru festivāla laikā var apskatīt skulptūras, kuras ir veidojuši 34 profesionāli tēlnieki no septiņām valstīm: Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, ASV un Kanādas. Bet tas vēl nav viss!

20190209104022-79810.jpg

Šogad festivāla programmu papildina ledus teātra "Ice Republic" šovs "Ledus remix" - dažādu pasaku un animācijas filmu tēlu priekšnesums uz ledus. Ir vērts noskatīties! Izrādē piedālās bērni un jaunieši 7-22 gadu vecumā.

Bērniem paredzēto izklaižu programma ir diezgan plaša. Var apmeklēt Ā.Alunāna Jelgavas teātra uzvedumu bērniem, Jelgavas Jaunā teātra rotaļu izrādi bērniem “Cīruļputenis” vai piedalīties “Kašera sapņu fabrika” muzikāli izglītojošā rotaļprogrammā “Mildas noslēpumi”.  Ja izrādes apmeklēšana neuzrunā, tad nu ledus slidkalniņš patiks jebkuram bērnam.

20190209104509-31398.jpg

Festivāla sestdienas muzikālajā programmā - X Faktora dalībnieki, Lauris Reiniks un Chris Noah. 

Uz festivāla lielās skatuves varēs vērot arī ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi.

Ja bērnu izrādes nav gluži domātas tev, tad, iespējams, ar interesi varēsi noskatīties improvizācijas izrādi "Otrā otrdiena" LLU Studentu teātrī.

Patīk bildēties? Festivāla teritorijā vari uzkāpt uz Titānika klāja un nobildēties pie dažādām ledus skulptūrām.

20190209110950-59093.jpg

Ēdieni un dzērieni

Festivāla teritorijā ir milzumdaudz garšīgu un aromātisku kārdinājumu. Tradicionālās desiņas, kāposti un kartupeļi, sildošs karstvīns un kafija, kā arī iespēja iegādāties dažādus vietējos mājražojumus. Pačukstēšu, ka festivālā teritorijā ir arī stends ar Austrumu saldumiem.

Un, protams, arī šogad festivālā ir Ledus bārs - bet šogad tas ir Ledus vīnu bārs. Lai arī alkohola lietošana ir kaitīga veselībai... Bet nu Ledus vīna bāru ir vērts apmeklēt.

 

20190209105630-18104.jpg

Ieteikumi

  • Dodies uz festivālu jau šodien, jo rīt, iespējams, ka ledus skulptūras būs mainījušas savu formu, izmēru un jēgu - kaut gan, protams, katrā mākslas darbā var mēģināt saskatīt to, kā tur nav.
  • Lai arī termometrs rāda temperatūru virs nulles, tomēr parūpējies par siltu apģērbu un piemērotiem apaviem. Ārā ir drēgns! Lai nesabojātu sev noskaņojumu - kājām ir jābūt siltām un sausām. Neaizmirsti par cepuri, šalli un cimdiem!
  • Noderēs skaidra nauda pirkumiem.
  • Ja vēlies vērot izrādes un šovus sēdvietā, laikus aizņem vietu.
  • Festivāla objekti atrodas dažādās vietās - Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī, kā arī Pils salā. Garākām pastaigām piemēroti apavi noderēs!
  • Ja plāno doties uz Jelgavu ar automašīnu - automašīnu vari novietot pļavā pretī Jelgavas pilij, pie Zemgales Olimpiskā centra, Jelgavas Ledus halles vai stāvlaukumā Sporta ielā 2C.
20190209110805-70575.jpg
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 11. februāris 2019 16:21 Nymph

O jā, to es arī piefiksēju - ka ēšana un dzeršana uz urrā. Nu, vismaz tirgotājiem labums :D
Par tām teltīm - tās jau tāpēc, lai pasargātu skulptūras no laikapstākļiem, kaut gan - ko nu tur nosargāsi, ja ārā +5 :D
Sestdien devos uz festivālu vēlreiz - un pamatīgi apbēdināja tas, ka šovu uz ledus vispār nebija iespējams noskatīties. Tur organizētājiem vajadzēja padomāt par kādu ekrānu, lai visi redz, nevis tikai pirmās divas rindas. Bērns bija sapīcis, ka neredzēja pasaku un multeņu tēlus.

Nymph 11. februāris 2019 11:34

Droši sauciet mani par pukstētāju, bet šo pasakumu nebiju apmeklējusi vairakus gadus un šogad atcerējos - kāpēc :D Un vispār, kaut kā vairak izskatījās, ka tas kļuvis par desiņu/kāpostu/karstvīna pasākumu, nevis Ledus skulptūru festivālu, jo tieši objektu izvietojums bija absolūti nejēdzīgs, tā, ka brīžam pat nevarēja saprast - tur, ap stūri ir kārtējā desiņbūda vai skupltūru ekspozīcijas telts... nu, un tas ledus... ja būtu bijuši nagliņapavi, varbūt mēs būtu redzējuši vairak skulptūras, bet, ja jāizvēlas starp veseliem kauliem vai kaut kā redzēšanu, izvēlējos veselus kaulus :D