Ledus karnevāls Jelgavā

Linduchy
Linduchy 12. februāris 2017 21:17
1418

Šogad beidzot daba bija sarūpējusi Ledus skulptūru festivālam atbilstošus laikapstākļus - kā jau kārtīgai ziemai pienākas, lai ledus skulptūras nepaspētu izkust, nesagaidot festivāla beigas.

Ietinusies kažokā, devos apskatīt ledus mākslu. Piektdienas vakars (pirms 18:00) - cilvēku daudz, bet viss notiek raiti. Pie kasēm rindas nemanīju, jo, atklāti sakot, man tas tobrīd nebija aktuāli. Bet pie ieejas drūzmējās tautas bars. Sākumā domāju, ko tāds "korķis" izveidojies - izrādījās, ka vienkārši ieejas vārti vēl nebija vaļā. 

Festivāla norises vietā pārsteidza milzīgā disku bumba un "kosmiskās griešanās atrakcijas". Bija doma izmēģināt man arī, bet tad nolēmu, ka tikko izdzertais šampanietis šo atrakciju varētu pārprast un paprasīties uz izeju. :D

20170213083910-67841.jpg

Lielās ledus skulptūras bija "paslēptas" teltī. Kustība, atšķirībā no iepriekšējā gada, nebija noorganizēta pa apli, tāpēc sanāca neliela padrūzmēšanās. Nu skaidra lieta, jo katrs apmeklētājs centās uzņemt 100 fotokadrus. Māksliniekiem izdomas tiešām nav trūcis. Karnevāla tematika tikusi materializēta ļoti skaistās un interesantās skulptūrās - gan lielākās, gan mazākās. 

Festivāla mazajiem apmeklētājiem bija izveidots ledus slidkalniņš. Uz jautrajiem spiedzieniem no augšas noskatījās milzu sniegavīrs. 

Kad deguns bija pamatīgi pasaldēts, devāmies apsildīties pie iekurtās uguns. Pie reizes noskatījāmies iekustinošu 3D maskas šovu.

Gaisā virmoja garšīga, bet neveselīga ēdiena aromāts, tāpēc devāmies apskatīt, kas labs ir ēdienu telts piedāvājumā. Cik ātri iegājām, tik ātri arī izgājām, jo sapratām, ka par piedāvājumā esošajiem ēdieniem tiek prasītas neadekvātas summas. 

Piektdienas vakara muzikālā programma mūs īpaši nevilināja, tāpēc nolēmām vairs nesaldēties un devāmies mājās, lai atgrieztos ar saviem viesiem sestdien.

Sestdien pa dienu, braucot cauri pilsētai, jau bija skaidrs, ka vakarā auto nebūs iespējams novietot festivāla norises tuvumā. Tas gan nesagādāja īpašas problēmas mums, jo mājvieta nav īpaši tālu. Taču ar žēlumu noskatījos uz pilsētas viesiem, kas izmisīgi centās atrast vietu, kur noparkot auto.

Sagaidījām savus viesus un devāmies uz festivālu. Milzīgi cilvēku pūļi, vēl lielāki sastrēgumi, Statoilu grieza ar kājām gaisā - pilsēta bija pārtapusi par rosīgu skudrupūzni, tikai trūka organizatoriskās kārtības, viens vienīgs haoss.

Nonākot pie festivāla ieejas, nepatīkami pārsteidza nenormālās rindas pie kasēm. Mūsu viesiem nebija iepriekš nopirktas ieejas biļetes. Sākotnējā doma izstāvēt rindu ātri vien noplaka, jo bija skaidrs, ka rindā būs jāpavada gandrīz stunda.

Ieejot iekšā, mūs atkal pārsteidza rinda - uz telti, kurā atradās lielās skulptūras. Nē, pareizāk sakot, tā nebija rinda, tas bija nekontrolēts bars. Nevarējām saprast, kur ir jānostājas, lai tiktu iekšā. Redzējām, ka cilvēki vienkārši grūstās un lamājas, spiežās garām, cenšoties tikt iekšā pirmie. Murgs! Nebiju gatava mazu bērnu pakļaut nospiešanas briesmām, tāpēc devāmies tālāk. Arī pie mazajām skulptūrām bija rinda, taču tur vismaz notika kaut kāda kustība - lēna, bet tomēr bija. Gliemeža ātrumā apskatījām dažas mazās ledus skulptūras, tad pacietība beidzās gan mums, gan bērnam. Laukumā pie 3d šova tukšums (cik nelietderīgi izniekota vieta) - daži cilvēki, lai sasildītos, ļāvās jautriem dančiem karnevāla mūzikas ritmos.

Mūsu viesiem par šo pasākumu bija vilšanās. Godīgi sakot, ja es nebūtu apskatījusi skulptūras jau piektdienas vakarā, skaidrs, ka sestdien laika posmā no 18-21:00 tās apskatīt bija vienkārši nereāli. Iedomājies, cik vīlušies un pārsaluši bija cilvēki, kas nostāvēja rindā pie kases un tad rindā pie skulptūru telts, par stāvēšanu sastrēgumā ar auto vispār pat nerunāšu. Diemžēl, bet organizatoriskā puse šoreiz bija ļoti zemā līmenī. Laikam nebija paredzēts, ka ieradīsies tik liels cilvēku skaits.

Runājot par festivāla māksliniecisko pusi, man pašai pietrūka karnevāla atmosfēras. Skulptūras skaistas, patika arī slidkalniņš bērniem un 3d šovs. Bet gribējās, lai tas karnevāls neaprobežotos tikai ar skulptūrām. Varēja būt kādi žonglētāji/cirka mākslinieki - pietrūka kustīgu, aizraujošu un krāšņu karnevāla sastāvdaļu. Organizatoriem vēl pamatīgi ir jāpiestrādā pie starptautisku pasākumu rīkošanas pieredzes apgūšanas, lai varētu rīkot Jelgavā kvalitatīvus un atmiņā paliekošus pasākumus.

 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
VesmaSk 13. februāris 2017 19:38

Šodien no draudzenes dzirdēju, ka viņa nožēlo to, ka ar ģimeni braukusi uz to skulptūru festivālu. Rindas esot nenormālas bijušas, cilvēku bari, neko jēgā nav ne izbaudījuši, ne redzējuši, visu pozitīvo aizēnojusi drausmīgā burzma un neorganizētā rindu padarīšana, un vēl tas, ka skulptūras bijušas sabāztas vienā teltī.šaurība teltī.

nosiguldas 13. februāris 2017 10:39

Man jāpiekrīt rakstītajam, jo ja mēs nebūtu biļetes pirkuši internetā, noteikti tajās rindās nestāvētu. Gribējās apskatīt lielo skulptūru telti, bet arī tur izstāvēt rindu bija neiespējami. Priekš tik liela cilvēku daudzuma, vieta bija pa šauru.