Laura Teivāne, Ventis Zilberts un Matīss Eisaks Ziemassvētku labdarības koncertā “Gaismas nākšana”

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 19. decembris 2019 10:12
99

26.decembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Saulcerītes zālē izskanēs par labu tradīciju kļuvušais Pētera Vaska fonda rīkotais Ziemassvētku labdarības koncerts “Gaismas nākšana”. Koncerta sākums –plkst.16.

Tajā latviešu kamermūzikas pērles atskaņos Latvijas Nacionālās operas soliste Laura Teivāne (soprāns), izcilais pianists Ventis Zilberts, kurš saņēmis “Lielo Mūzikas balvu 2015”par mūža ieguldījumu, un jaunais kontrabasa spēles talants Matīss Eisaks. Mūziķis ir “Lielās Mūzikas balvas 2017” Gada jaunā mākslinieka titula ieguvējs, četru starptautisku kontrabasu solo konkursu laureāts Čehijā, Polijā un Zviedrijā. Jaunais kontrabasists šobrīd studē Hansa Eislera Berlīnes Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā, prof. Gunāra Upatnieka klasē, un šosezon kļuvis par Berlīnes Radio Simfoniskā orķestra akadēmijas mūziķi. 

Otrajos Ziemassvētkos skanēs Pētera Vaska, Helmera Pavasara, Roberta Liedes, Ingmara Zemzara un Leonīda Vīgnera mūzika. Koncertā pirmatskaņos īpašu Matīsa Eisaka pārlikumu kontrabasam un klavierēm Helmera Pavasara skaņdarbam Meditācija. 

Kā katru gadu, koncertā tiks pirmatskaņots Pētera Vaska fonda pasūtinātais jaundarbs. Šogad Ziemassvētku koncertam par godu komponists Andrejs Selickis sakomponēja tautiskas variācijas par Kristus piedzimšanas tēmu soprānam, klavierēm, kontrabasam un zvaniņiem. Komponists par jaundarba dziesmas pamatu izvēlējās latgaliešu Ziemassvētku dziesmu “Eņģeļs gaišs pi gonim gōja”. 

„Pierakstot šīs skaņas, jutos laimīgs – arī tādēļ, ka tās atdzīvināja manas bērnības, mistiskos pārdzīvojumus un iespaidus. Radās pat sajūta, ka intonācijas, motīvi un vēl kaut kas, notīs nepierakstāms, aiznes mani uz dzimtajām vietām, manu ciltstēvu dzimteni,” atklāj komponists.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā