Latvijas spēka dziesmas - aizkustinošs svētku koncerts par godu sirmajai māmuļai - mūsu Latvijai.

Linduchy
Linduchy 16. novembris 2015 14:11
1340

15. novembra vakarā Arēnu Rīga piepildīja neskaitāmi ļaudis, kuru vidū bija arī vairākas prominentas personas. Liela daļa koncerta apmeklētāju bija piesprauduši sarkanbaltsarkanu vai auseklīšiem rotātu lentīti pie krūtīm. Vai viņi visi ir Latvijas patrioti un nacionāli noskaņoti cilvēki? Par to man ir grūti spriest. Bet manu sirdi pārņēma prieks, redzot dažādas paaudzes (no pirmsskolas vecuma bērniem līdz sirmgalvjiem) ar šādām nacionālo vienotību simbolizējošām lentītēm pie krūtīm. Iespējams, ka lentīte rotās apģērbu tikai patriotu nedēļas ietvaros, bet tomēr tas ir vairāk nekā nekas. Un latviešiem derētu ikdienā vairāk celt gaismā mūsu nacionālos simbolus un vērtības, nevis turēt tos iespundētus tumšā lādē zem 7 atslēgām.

Neliels neizpratnes brīdis mani sagaidīja pie garderobes. Izrādās, ka Arēnā Rīga ir jāmaksā EUR 1.00 par katru nododamo mēteli. Neskatoties uz to, ka daudzi cilvēki, naudas taupīšanas nolūkā vai principu vadīti, nenodeva mēteļus un jakas, pie garderobēm veidojās rindas. Protams, jo kurš gan gribētu koncertā 3 stundas karsēties virsdrēbēs. Jā, bizness ir un paliek bizness. Labi, ka vismaz čeku iedeva, tad ir cerība, ka arī nodokļus nomaksās.

Koncerta sākumā valsts prezidents Raimonds Vējonis vērsās pie tautas ar uzrunu, pieminot arī Parīzes asiņainos notikumus ar klusuma brīdi. Uzruna tāda - nekāda. Pliekana un atmiņā nepaliekoša.

Lielkoncertā piedalījās daudzi izcili mākslinieki: dziedātāja Ieva Akuratere, aktrises Olga Dreģe un Lilita Ozoliņa, rokdziedātāji ALEX un Atis Ieviņš, operdziedātājas Evita Zālīte, Sonora Vaice un Elīna Šimkus, TDA „Dzintariņš”, dziedošie Nacionālā un Dailes teātra aktieri Dita Lūriņa, Marija Bērziņa, Rēzija Kalniņa, Ģirts Ķesteris un Artis Robežnieks, dziedātāji Ralfs Eilands un Aija Andrejeva, koklētāja Laima Jansone, kā arī LNSO pirmo vijoļu grupas koncertmeistars Raimonds Ozols.

Starp mūziķu priekšnesumiem uz lielā ekrāna tika demonstrēti svētku apsveikumi no Vairas Vīķes-Freibergas, Valda Zatlera, Gunta Ulmaņa, Jāņa Streiča, Ulda Dumpja, Džemmas Skulmes un LNT personībām.

Prieks sirdī un smaids uz lūpām, redzot koncertā mazos dejotājus. Radās pārliecība, ka nākotnē latviešu kultūra neiznīks, ja vien mēs katrs ieaudzināsim latviešu kultūras vērtības saviem bērniem un mazbērniem.

Ģirts Ķesteris mani saraudināja, izpildot Tumša nakte, zaļa zāle. Tā dziesma ir skaista un sirdi plosoša. Es nespēju noklausīties to bez emocijām. Asaras bira...

Milzīgs aizkustinājums līdz dvēseles dziļākajam nostūrim pārņēma Ievas Akurateres uzstāšanās laikā. Manai tautai piecēla cilvēkus kājās. Zāli piepildīja skatītāju mobilo telefonu gaismiņas. Un arī Ata Ieviņa izpildītā leģendārā Līvu dziesma Dzimtā valoda sacēla zāli kājās. Tauta dziedāja un saviļņoja zāli, spīdināja ar mobilo telefonu gaismiņām. Aizkustinoši līdz asarām...

Koncerta laikā nedaudz pietrūka izpildītāju tuvplānu uz lielā ekrāna, bet nekas - tos es varēšu noskatīties LNT 18. novembra vakarā.

Koncerts bija ļoti aizkustinošs, piepildīts ar sirsnību un Latvijas mīlestību. Dziesma ir ielikta katram latvietim šūpulī, tā pavada mūs ikdienas darbos un nedarbos, tā palīdz mums cīņā. Latvieši ir dziedātāju tauta - un tā ir mūsu stiprā puse, tas ir mūsu vienojošais spēks.

Vai Tev ir Latvijas svētku noskaņa sirdī? Man ir!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies