Latvijas reklāmas vēsture uz baltā ekrāna!

Autors: pece, 2010. gada 30. maijs, 06:27:39
Latvijas reklāmas vēsture uz baltā ekrāna!

Man nav ar to tiešas saistības, reklāmu atradu netā, pasākuma reklāmu atradu netā http://www.lra.lv/main.php?item=131&nid=33 , bet pasākums varētu būt gana interesants, vsimaz man tā šķiet.

 

Ievadot 11. starptautisko festivālu Golden Hammer, kas notiks 10. - 11.jūnijā, Latvijas Reklāmas asociācija sadarbībā ar Rīgas Kino Muzeju un ar AS Aldaris atbalstu piedāvā noskatīties reklāmu retrospekciju. Šis materiāls ir dzīva laikmeta liecība par padomju gadiem un to estētiku, kā arī uzskatāmi demonstrē 90. gadu reklāmas attīstību un veidošanos tieši Latvijā.

 

 

Abi seansi sniegs ieskatu Latvijas reklāmfilmu vēsturē. Padomju gados Latvijā reklāmas filmu žanrs tika aktīvi kopts un radās simti un pat tūkstoši reklāmas rullīšu un filmu. Ar reklāmfilmu veidošanu nodarbojās pat divas studijas: vienai bija savdabīgs, laika garam atbilstošs nosaukums "Lattorgreklāma", otra bija Igaunijas PSR reklāmfilmu studijas "Eesti Reklaamfilm" Latvijas filiāle.

 

Seansā 3.jūnijā baudīsiet dažādu preču slavinājumu - VEF radioaparāti "Spīdola", "Rigonda" un "Abava", "Dzintara" smaržas, kleitas, vīriešu uzvalki, kefīrs, pat asinsdesa, kā arī alus. Reklāmas apkopotas stundu garā dinamiskā materiālā, kas, ilustrējot vēsturi, ļauj iepazīt tā laika dizainu un dzīves stilu.

 

Savukārt 4.jūnija seansā deviņdesmito gadu reklāmas savdabīgā veidā atspoguļos Latvijā notiekošās pārmaiņas sabiedrībā un biznesā. Programmā apkopoti spoži 90. gadu reklāmklipi, turklāt nav piemirsts neviens no žanriem - komerciālā, sociālā, politiskā u.c. reklāma. Tie ir mūsu režisoru, operatoru, mākslinieku, animatoru un citu kino profesiju pārstāvju 90. gados tapušie labākie reklāmas darbi, kas apliecina profesionālo meistarību un māksliniecisko rokrakstu. Abās dienās piedāvāto reklāmu materiālu apkopojusi režisore Renāte Cāne, kura pirms vairākiem gadiem izveidoja Latvijas reklāmas vēstures kolekciju, kas līdz šim demonstrēta tikai vienu reizi reklāmas festivālā Prokatt. Šī kolekcija saglabā unikālas vērtības - pirmos reklāmas klipus mūsdienu Latvijas reklāmas industrijā, ko radījuši reklāmas industrijas celmlauži.

 

Pirms reklāmas vēstures seansiem aicinām uz Aldara vērtību degustāciju sākot no plkst. 18:30.

 

Biļešu cena: 3,50 Ls uz vienu seansu. Biļetes iegādājamas kinoteātra Rīga kasēs.

 

Latvijas Reklāmas Asociācijas biedriem - cena 3 Ls apmeklējot vienu seansu, 5 Ls uz abiem seansiem. Biļetes iespējams iegādāties LRA, Elizabetes ielā 23a, maksājot skaidrā naudā. (Pieteikties: eva@lra.lv, 67320438)

 

Papildus informācija par pasākumu: Iveta MisiņaLatvijas Reklāmas AsociācijaT 67320439 iveta@lra.lv