Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā notiks koncertstāsts “Dorotejas vēstules”

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 29. septembris 2020 11:55
140

Sestdien, 3.oktobrī, plkst. 18.00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 3. stāva vestibilā norisināsies senās mūzikas koncertstāsts  “Dorotejas vēstules”.

Unikālais koncertstāsts  “Dorotejas vēstules” iepazīstinās pasākuma apmeklētājus ar īpašu personību - Kurzemes un Zemgales hercogieni Doroteju (Anna Šarlote Doroteja fon Mēdema (1761-1821)) - vienu no sava laika spožākajām un izcilākajām personībām Eiropas politiskajā, sabiedriskajā un kultūras dzīvē.

Horcogienes galma dzīves portretējumu atainos izcilais baroka soprāns Aija Veismane-Garkeviča, Sanita Zariņa (baroka vijole), Danuta Ločmele (baroka čells) un Beata Geka (pozitīvs). Hercogienes Dorotejas dzīves aculiecinieku vēstulēs ieskatīsies talantīgais Valmieras teātra aktieris Ivo Martinsons un Sēļu muižas apburošā saimniece Ināra Blūma.

Hercogiene Doroteja ļoti mīlēja mūziku, labi dziedāja, kā arī  bija viena no labākajām taustiņinstrumentu spēles meistarēm. Koncertā būs iespēja no jauna atklāt hercogienes Dorotejas personību - ne tikai viņas laikabiedru vēstulēs, bet arī, ieklausoties mūzikā, kas skanēja Eiropas galmos un baznīcās 18. gadsimtā. Koncertā skanēs zināmu un mazāk zināmu  baroka laika komponistu - G. F. Hendeļa, D. Bukstehūdes, J.G. Naumana, E.J. Gerres - izcili muzikālie sacerējumi. Baroka komponistu radītie darbi iemieso hercogienes būtību - viņas mīlestību pret Dievu, maigumu attiecībās ar cilvēkiem, gudrību, dzīvesprieku un atvērtību pasaulei.

Pasākumu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Biļetes var iegādāties Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kasēs muzeja darba laikā, kā arī pirms koncerta.

DARBA LAIKS:

Otrdienās, trešdienās, ceturtdienās 10.00–18.00, kase 10.00–17.30

Piektdienās 10.00–20.00, kase 10.00–19.30

Sestdienās, svētdienās 10.00–17.00, kase 10.00–16.30

Pirmdienās slēgts

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies