Latvijā radīts digitālais žurnāls “LILLÁ” gūst starptautisku atzinību

Jaunumi
Jaunumi 1. novembris 2013 15:21
1536

Digitālo izdevēju industrijas prestižākajā konkursa Digital Magazine Awards finālā pirmo reizi nominēts žurnāls no Baltijas. Latvijā radītais digitālais žurnāls LILLÁ iekļuvis konkursa finālā un nominēts kā gada debija jeb „Launch of the year”.

Šogad pasaulē prestižākajā industrijas konkursa Digital Magazine Awards balvai pieteikušās vairāk kā 30 valstis ar saviem digitālajiem projektiem, tostarp arī pasaules lielāko izdevniecību žurnāli, tādi kā VOGUE, GQ Magazine, Esquire, u.c.

Digital Magazine Awards ir visprestižākā un kārotākā starptautiskā balva digitālo izdevēju industrijā. “LILLA” vadītāja un idejas autore Linda Saulīte: “Šo konkursu digitālo žurnālu industrijā var salīdzināt ar Oskaru filmu industrijā.“

Digitālais žurnāls „LILLÁ” Baltijas līmenī ir pirmais šāda veida žurnāls, kas ir guvis starptautisku, prestižas žūrijas locekļu atzinību. Neskatoties uz to, ka žurnāla saturs ir latviešu valodā, žūrijas locekļi tik un tā spējuši novērtēt žurnāla kvalitāti un ieguldīto darbu tajā.

Linda Saulīte: „Pirmie, kuri noticēja manai idejai bija Andrejsalas inkubators, kurš neskatoties uz faktu, ka man bija tikai ideja, sniedza nepieciešamo atbalstu. Šogad maijā saņēmām arī grantu programmas „Atspēriens” atbalstu, ko organizē Rīgas Dome un Swedbank jaunajiem uzņēmējiem. Latvijā esam pionieri savā industrijā un tas nozīmē, ka šobrīd strādājam idejai un ticībai par digitālo izdevumu attīstību nākotnē.  Un šo ticību nu mums stiprina starptautiskas žūrijas, kuras sastāvā ir gan profesionāļi no tādām kompānijām kā CNN International Digital, Google, BBC Magazines, atzinība, ierindojot mazas Latvijas komandas lolotu projektu starp pasaulē lielāko izdevniecību radītajiem.”

Latvija var!

Digital Magazine Awards fināls norisināsies 26. novembrī Londonā. Linda Saulīte stāsta: “Būtībā mums šī nominācija jau ir uzvara un balva, jo esam guvuši starptautisku atzinību un novērtējumu. Tātad – mūsu ticība idejai un virziens ir pareizs.

Žurnālā „LILLÁ” ir ieguldīts liels un apjomīgs darbs, tas ir pirmais interaktīvais žurnāls Latvijā, kurš ir pieejams uz visām Apple ierīcēm, Samsung planšetdatoriem un tālruņiem, kā arī Desktop versijā lasāms jebkurā datorā. Žurnāla pirmais numurs iznāca 2012. gada decembrī, un jau vairāki tūkstoši lasītāju ir tā pastāvīgā auditorija.

Šis ir lielisks sasniegums, mēs Latvijā esam radījuši produktu, kuru novērtē pasaulē.  Tas nozīmē, - mēs varam! Varam bez lielām redakcijām, izdevniecībām un milzu investoriem īstenot savus sapņus. Ir vērts Latvijā, ko tādu radīt!”

Izdevniecības jaunākais produkts – pirmā digitālā interaktīvā grāmata par basketbolu, kas domāta jauniešiem, bērniem un jebkuram interesentam un tapusi sadarbībā ar Latvijas Jauniešu Basketbola Līgu un Latvijas Mobilo Telefonu, būs pieejama un lejuplādējama bezmaksas jau novembra sākumā.

www.lilla.lv

www.digitalmagazineawards.com

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Noelle 4. novembris 2013 15:20

Šis digitālais žurnāls ir tik moderns, ka es nemaz to nevaru atvērt ne no datora (gan darba), ne telefonā... saka, ka jāatjauno programmatūra :) Haha :)

Nikte 2. novembris 2013 11:56

Pirmo reizi par tādu dzirdu!!!