Latvijā notikusi Svetlanas Zaharovas uzstāšanās

Autors: MagoneLauma, 2016. gada 15. decembris, 11:49:25
Latvijā notikusi Svetlanas Zaharovas uzstāšanās

Latvijas Nacionālajā operā norisinājās viencēliena baleta uzvedumu „Amore” vakars. Viesizrādes notika ar kompānijas „URALHIM”, Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonda, pašvaldības nodibinājuma „Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs” (Live Rīga) un Pirmā Baltijas kanāla atbalstu Art Forte ziemas sezonas ietvaros.

Pirmo reizi Baltijas republikas baleta cienītāji varēja noskatīties iestudējumus Lielā teātra primabalerīnas izpildījumā. Kopā ar Svetlanu Zaharovu uz Latvijas Nacionālās operas skatuves uzstājās visā pasaulē pazīstamās trupas solisti – Mihails Lobuhins, Deniss Rodkins, Deniss Savins un citi Lielā teātra mākslinieki.

Svetlana Zaharova: „Es Rīgā esmu pirmo reizi, un man ir liels gods uzstāties šeit. Pilsēta ir ļoti skaista un mājīga, cilvēki ir labvēlīgi un viesmīlīgi. Tādi radošie projekti kā mūsējais veicina mūsu valstu kultūru satuvināšanos, un man patiešām ir prieks būt šī procesa daļai.”

Dmitrijs Koņajevs, AS „VĶK „URALHIM”” ģenerāldirektors: „Nozīmīgu kultūras sfēras notikumu atbalstīšana, tas ir viens no kompānijas labdarības galvenajiem virzieniem. Latvijas skatītāji ieguva unikālu iespēju noskatīties krievu baleta zvaigznes Svetlanas Zaharovas jauno soloprogrammu. Mums prieks, ka mūsu ieguldījums veicina krievu kultūras popularizēšanu ārzemēs.”

Baleta „Amore” cienītājiem tā ir iespēja iepazīties ar triju populāru un visā pasaulē pieprasītu horeogrāfu: Jurija Posohova, Patrika de Bana un Margeritas Donlonas daiļradi. De Bana un Donlona ieradušies Latvijā personīgi, lai novadītu mēģinājumus. De Bana uzstājās arī kā Svetlanas Zaharovas partneris baletā „Lietus, pirms tas līst”. Tērpus „Amore” varoņiem veidojis slavenais krievu modelētājs Igors Čapurins.

Projekta „Amore” pirmizrāde notika 2016. gada maijā. Svetlanas Zaharovas uzstāšanās ar panākumiem norisinājušās visā pasaulē. Programma „Amore” ietver trīs viencēliena baleta uzvedumus. Vakars tika atklāts ar baleta uzvedumu „Frančeska da Rimini” Jurija Posohova iestudējumā ar tāda paša nosaukuma Čaikovska simfoniskās poēmas mūziku. Vēlāk Lielā teātra primabalerīna nodemonstrēja publikai savas iespējas mūsdienu dejas sfērā. Izrādi „Lietus, pirms tas līst” speciāli Zaharovai iestudēja Morisa Bežāra un Načo Duato trupu premjers, baletmeistars Patriks de Bana. Savu iestudējumu viņš veidojis, sakombinējot Hendeļa, Otorīno Respīgi un Karlosa Pino-Kintāni mūziku. Vakaru noslēdza īru horeogrāfes Margeritas Donlonas baleta uzvedums „Vēzieni pār nošu astēm” ar Volfganga Amadeja Mocarta mūziku.