Labdarības koncertā “Vienoti par iespēju” onkoloģijas pacientiem saziedoti 103 609,77 eiro.

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 9. maijs 2019 11:58
363

Otrdien, 7. maijā, “Arēnā Rīga” emocionālā gaisotnē jau otro reizi norisinājās labdarības koncerts smagi slimu cilvēku atbalstam - “VIENOTI PAR IESPĒJU!”. Koncerta laikā tika saziedoti 103 609,77 EUR, kas palīdzēs nodrošināt finansiālu atbalstu 12 onkoloģijas slimniekiem.

Latvijas mūziķi sadarbībā ar labdarības organizāciju “Ziedot.lv” un Latvijas Televīziju organizēja labdarības lielkoncertu, kurā tika vākti līdzekļi 12 cilvēkiem, kuri šobrīd cenšas uzvarēt vēzi.

20190509120012-16064.jpg

Koncertā klausītājus priecēja Latvijā vissirsnīgākie mūziķi Intars Busulis, DaGamba, The Sound Poets, Skyforger, Triana Park, Dzelzs Vilks, Aija Andrejeva, Otra Puse, Pienvedēja Piedzīvojumi, Ansis, Tautumeitas, Ralfs Eilands, Double Faced Eels, Edavārdi, Latgalīšu Reps, Fēlikss Ķiģelis, Laika Suns, Kristīne Prauliņa, Very Cool People, Viņa, Putnu Balle, Kristīne Pāže, Laime Pilnīga, Miks Dukurs, Indygo, Atis Ieviņš, The Rolltones, Antra Stafecka, Jauno Jāņu Orķestris un Goran Gora.

Arī šogad mūziķi kāpa uz skatuves, lai palīdzētu ar vēzi skartajiem līdzcilvēkiem, kuriem nepieciešamā ārstēšana vai zāles netiek apmaksātas no valsts budžeta. Lai arī ar šo gadu finansējums onkoloģisko pacientu ārstniecībai un medikamentu apmaksai ir audzis, joprojām ir diagnozes, kurām valsts medikamentus nekompensē. Visa vakara gaitā klausītājiem bija iespēja dzirdēt onkoloģijas pacientu dzīvesstāstus, kurus lasīt uzticēja Latvijas aktieriem. Klausītājus emocionāli aizkustināja piemiņas brīdis Valteram Frīdenbergam.

20190509120037-49562.jpg

Saziedotie līdzekļi 103 609,77 eiro apmērā ir pierādījums, ka Latvijas iedzīvotājiem ir svarīgi glābt līdzcilvēkus. Tuvākajās dienās jau pirmajiem cilvēkiem, kuri cīnās ar diagnozi vēzis, tiks palīdzēts, apmaksājot nepieciešamos medikamentus. Ja nebūtu labdarības koncerta, šie cilvēki medikamentus iegādāties nespētu.

“Es kāpju uz “Vienoti par iespēju!” skatuves, jo vēlos mudināt cilvēkus regulāri doties pie ārsta un veikt veselības pārbaudes. Ir labi iegūt ārsta apstiprinājumu, ka viss ir kārtībā, bet, ja tomēr tā nav, tad vēl svarīgāk ir slimību konstatēt laicīgi, lai pēc iespējas ātrāk uzsāktu ārstēšanos”, stāsta mūziķis Ralfs Eilands.

Flame and the Rolltones solists Atis Zviedris: “Ir lietas, kurām nevajag impulsus - tās ir vienkārši jādara, ja to nedara deputāti un politiķi, tad to dara mūziķi, skolotāji un ārsti paši.”

“Būt šeit ir liels gods, jo koncerts “Vienoti par iespēju” ir ļoti krāšņs savā būtībā un ar ļoti labu mērķi. Mūsu dzīvē ir bijusi saskarsme ar onkoloģijas slimību ģimenē un ļoti vēlamies, lai nevienam nekad nebūtu ar to jāsaskaras tuvinieku vidū. Mēs esam lepni, ka varam palīdzēt cilvēkiem, kuri ir nonākuši neapskaužamajā situācijā ar diagnozi vēzis. Uzskatam, ka katra pienākums ir palīdzēt un ja tieši mūsu mūzikas dēļ ir atnākuši kaut pieci cilvēki, esam pateicīgi.” Piebilst mūziķi no mūzikas grupas Double Faced Eels.

20190509120058-32565.jpg

“Sirsnīgs paldies Latvijas sabiedrībai par iespējas un cerības sniegšanu onkoloģijas pacientiem un viņu ģimenēm”, stāsta Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Onkoloģijas pacientus atbalstīt varēs arī turpmāk portālā Ziedot.lv un zvanot uz ziedojuma tālruni 90067003 (maksa par zvanu 1.42 iero). Koncertu atbalsta – Balticom, tirdzniecības centrs SPICE, Latvijas 1. Rokkafejnīca, Kompānija NA, 3S un DELFI.

Koncerts bija vērojams arī LTV1 un REPLAY.lv, kā arī dzirdams Latvijas Radio 5.

Foto autors: Aleksandrs Muižnieks

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies