Labāk esmu neideāla.

Kerstyna
Kerstyna 17. jūlijs 2015 16:31
1512

Lasu visādus mammu portālus un forumus un pamazām iedzīvojos maz/nepiln/īsvērtības kompleksos....  Laikam esmu kaut kāda neriktīgā mamma . Nu neko, nolēmu vienā jaukā dienā, ka vismaz vienu dienu būt maksimāli ideālā super – puper mamma.

 Rīts. Izdzenu sevi no gultas krietni vēl pirms bērni modušies... vispār šausmīgi. Lieku vārīties veselīgo auzu putriņu, tā vietā, lai ielūrētos Sieviešu Klubā , draugos, FB, ziņās..... Es to vienmēr no rīta daru, kamēr izdzeru savu pirmo rīta kafiju un bērni vēl guļ. 

Sataisu biezpienu ar krējumu, sagatavoju sieru maizītēm, vāru ūdeni tējai. Lielajam melnā tēja, mazajam kaut kādu lakstaugu tēju.

Bērni ir modušies un ar dziļām aizdomām raugās uz veselīgajām brokastīm, jo parasti brokastīs ir "frīstails", katrs ēd to ko grib un var atrast ledusskapī un maizeskastē, arī mazais pats izvēlās, ko ēdīs. . Lielais sagriež acis pret virtuves griestiem, saliek sieru uz maizītēm un iestumj tās mikroviļņos... kā vienmēr.  Mazais apēd tikai sieru un biezpienu, un  uz putru un pilngraudu maizīti nereaģē, tējas vietā pieprasa savu dienišķo „pini” , latviski tas būtu – pienu.

Auzu putru varu ēst pati.... ēdu arī un dalos ar kaķi. Ēdu un nesaprotu, vai brokastis bija pareizas. 

Ar kopīgajām aktivitātēm vis OK – tā kā līst lietus, tad mazais dabasbērns un lielais velomāns ir spiesti sēdēt istabā, tad nu skatāmies  vecas multenes un visi kopā smejamies, un tad es palieku viena ķiķināties pie ekrāna, jo mazais ir aizgājis būvēt torni no klučiem, lielais iegrimst kaut kādā fantastiskas valstībā.

Šausmas!!! Man ir parādījies brīvs laiks no bērniem, tātad kaut kas jau ir nogājis greizi. Gribu palīdzēt mazajam būvēt torni... viņš uz mani paskatās tā, ka bez vārdiem ir skaidrs – mammu, aizej padari ko derīgu.

Pusdienslaiks klāt, būtu veselīgas pusdienas jāceļ galdā... Iestājas neliela panika, jo jēdziens pusdienas mūsmājās nozīmē „Ēdkovariatrastvainoķert”. Jo gruntīgāka ēdienreize ir pēcpusdienā, nevis pusdienslaikā.  Mazajam uzcepu omleti no divām olām, sagriežu gurķu salātiņus un varonīgi atveru kompota burku saldajā. Lielajam vāru makaronus, domāju pasniegt ar sieru. Mazais no manām pūlēm  novērtē kompotu un pieprasa brāļa makaronus, lielais paskatījās uz to visu un pajautāja  - kas tas ir?  Mana atbilde ir lakoniska-pusdienas!

Tā nu laiku pa laikam krītu uz nerviem saviem bērniem

Urā! Klimats ir uzlabojies , izlaižu mazo dabasbērnu ārā papērties pa dubļiem un lielais jau pagaisis tālēs zilajās.

Apsēžos atpūtas krēslā, paņemu adīkli un ieslēdzu TV, miers mājās.  Kamēr ieradīsies lielais, velosipēda nogurdināts un mazais – nopēries ar dubļiem līdz ausīm.

Puikas attaisno manas cerības, lielo izmetu ārā ar visām iesvīdušajām botām, bet mazo noskaloju ar dārza šļūteni, lai būtu droša, ka savu bērnu ievācu mājā.  Uz lielā jautājumu – Mām, kad būs vakariņas?,  atbildu, ka būs tad, kad pats kaut ko uztaisīs.   Mazais pieprasa savu  kartupeļu biezeni, „pini” un banānu un aizdodas ieturēties pie sava galdiņa.

Lielais bērns vakarā painteresējas – mammu, ar tevi viss labi?  Uz ko es atbildu – protams, ar mani ir viss labi :D Nu jau viss ir atkal labi... 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kerstyna 18. jūlijs 2015 22:51 makvins

Manam lielajam reizēmuznāk kāre pēc putras,bet baaaiiigi reti. Viņš man vispār patstāvīgs. Kad ieradās jaunākais rads, tad lielais paziņoja, ka uz skolu viņu nevajag vairs modināt, un,ka brokastis sataisīs pats sev. Guli un izgulies māmiņ :) Un tā jau 2 gadus :)

mazaa raganina 18. jūlijs 2015 22:44 Kerstyna

Manējei šonedēļ putru paprasīja pusdienās, es biju patīkami pārsteigta!

Kerstyna 18. jūlijs 2015 22:32 makvins

Es tikai mazajam parādu vēlamo virzienu, lielajam frīstails, putras nevāru, brokastīs noteikti nē.

mazaa raganina 18. jūlijs 2015 11:22

Hm.īsti nesapratu.Es taisu bērniem brokastis, tagad jau jāsaka,ka viņi paši sataisa, es atstāju viņiem teiksim -gurķi,tomātu, gaļas šķēles utml.un uz maizēm viņi paši saliek visu ko vēlas. Slinkajās reizēs pārslas ar pienu. Pudienās siltais un vakarā tāpat.

Linduchy 17. jūlijs 2015 18:50

Un tas ir labi, ka patīk! Forši, ka bērns atrod pats sev nodarbi, māk spēlēties pat ar dubļiem un visu to, ko vien pagalmā spēj atrast. Jo tuvāk dabai, jo veselāks un attīstītāks būs :) (Y)

Kerstyna 17. jūlijs 2015 18:33 Nikte

Tā kā līst gandrīz katru dienu, tad mans "dūņukrupīc" ir minimums divreiz jānomazgā, jāpārģērbj, jāuzpilda ar siltu pienu :D Viņš dievina pērties pa ūdeni un taisīt dubļus.

Nikte 17. jūlijs 2015 18:03 Kerstyna

Nu par šito šmulīša bildi daža "ideālā" jau būtu ģībonī :D

Kerstyna 17. jūlijs 2015 17:47

Es jau arī par to pašu... Un tad es reizēm iemetu ko nepopulāru tādās diskusijās un tad saceļas sašutuma vētriņa....

Nikte 17. jūlijs 2015 17:33

Tu taču esi supermamma (Y) Un mazāk lasi "ideālo māmiņu" forumus,jo tici man,viņām ir grūtāk kā tev :D

VesmaSk 17. jūlijs 2015 17:28

ROFL

Linduchy 17. jūlijs 2015 17:24

Vo, vo, mazāk iespringt un viss būs kārtībā :D (Y)