Kur svinēt Lieldienas Latvijā?

dolo_acca21
dolo_acca21 18. marts 2016 11:56
1896

Lieldienu svinēšana Latvijā var izvērsties par īstu piedzīvojumu! Pēc garās ziemas smelies spēkus pavasara saulgriežu svētkos, - izbaudi tradīciju bagātību, kopības sajūtu un svini Lieldienas gluži kā bērnībā – ar olu kaujām un ripināšanu! Saģērbies silti un dodies ceļā! RentMama auto noma iesaka, - apmeklē šīs vietas šajās Lieldienās un izpriecājies pēc sirds patikas! 

 

  1. Lieldienu rītā agri jāceļas, lai visu gadu možums un laime. 20. martā kopā ar citiem pavasara saulgriežu svinētājiem jau pulksten 6.00 Arkādijas parkā Rīgā sagaidi saullēktu, pēc kā sekos tradicionālie rituāli auglības, veselības un skaistuma nodrošināšanai!

 

  1. Ja vēlies vairāk laika pavadīt pie dabas krūts, tad 27. un 28. martā GPS navigatorā ievadi Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja adresi - Brīvības gatve 440, Rīga - un dodies turp! Šeit Tu varēsi izbaudīt latviskas Lieldienu tradīcijas. RentMama auto noma iesaka, - noteikti iesaisties ou krāsošanā un putnu dzīšanā folkloras kopu vadībā. Tev noteikti patiks brīvdabas muzejā organizētais amatnieku tirdziņš un sarūpētie Lieldienu ēdieni.

 

  1. Izbaudi pavasara saulgriežus arī Bauskas Kultūras centrā kopā ar bērniem! 27. martā Tevi izklaidēs un rotaļās iepīs folkloras kopa “Trejupe” un šūpošanās. Mazākajiem noteikti patiks miltiplikācijas filma “Zaķa Lielā diena”. Svini visu dienu šeit, jo vakarā šeit vēl ir iecerēta Lieldienu Balle!

 

  1. Dodies uz Kurzemi un svini Lieldienas Liepājā! Šeit Tevi 25. martā gaidīs Lieldienu tirdziņš Pētertirgū. Savukārt 26. martā Rožu laukumā izmanto izdevību un pavadi pavasara saulgriežus neparasti – darini putnu būrīšus, kā arī aplūko dažādus trušus, vistas un vēl citus dzīvniekus Starptautiskajā dekoratīvo dzīvnieku izstādē!

 

  1. Ja patīk Lieldienās apskatīt dzīvniekus, un Liepāja ir Tev par tālu, dodies uz Cēsīsm! 27. martā atpūtas kompleksā “Rakši” pavasara saulgriežu pasākumā varēsi pastaigāties ar lamiņām, tāpat neizpaliks arī stafetes un sacensības ģimenēm. Bet pats galvenais -  tradicionālās Lieldienu aktivitātes - olu ripināšana un šūpošanās. Aizvadi neaizmirstamu dienu Rakšos!

 

 

Topu iesaka: Pašmāju auto nomas portāls RentMama

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
pece 19. marts 2016 14:59

Jābrauc svinēt 28.martā uz Blankenfeldes muižu http://blankenfeldesmuiza.lv/lieldienas-blankenfeldes-muiza/