Kur doties ripināt Lieldienu olas?

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 24. marts 2016 11:37
1470

Lieldienas jau izsenis ir pavasara vēstneses, un šogad tās ir attaisnojušas šos vārdus – brīvdienās mūs sagaida patiesi saulains un silts laiks, kuru, kā jau ierasts svētkos, cilvēki labprāt sagaida ar savu ģimeni. Lai radošā, krāsu, smieklu un prieka pilnā atmosfērā ieskandinātu Lieldienas, t/c “Origo” piedāvā šīs brīvdienas pavadīt kādā no Latvijas pilsētām, kur nokļūt varēsiet ne tikai ar automašīnu, bet arī ar sabiedrisko transportu, tostarp, vilcienu. Galvenais nosacījums, lai izdotos Lieldienu svinības – paņemt līdzi krāšņi krāsotas Lieldienu olas. 

“Lieldienās cilvēki vairāk laika pavada ģimenes un draugu lokā, kad kopā ar pirmajiem pavasara stariem daudzi vēlas izbraukt ārpus mājām. Tirdzniecības centrs „Origo”, atrodoties blakus centrālajam pilsētas transporta mezglam, ir labs palīgs visiem, kas šogad svētku galamērķī izvēlējušies nokļūt ar sabiedrisko transportu. Novēlam priecīgi sagaidīt un silti pavadīt Lieldienu brīvdienas, bet ja svinēšanai kaut kas vēl trūkst vai ir aizmirsies kāds sīkums, tad tirdzniecības centrs „Origo”, atrodoties pašā pilsētas centrā, vienmēr būs jūsu palīgs, lai svētki jums izdotos lieliski,” stāsta tirdzniecības centra „Origo” vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis.

5 VIETAS, KUR DOTIES RIPINĀT LIELDIENU OLAS 

1. Jelgava

Jelgava ir ne tikai viena no senākajām Latvijas pilsētām, bet tajā atrodas arī viena no iespaidīgākajām pilīm, kuras parkā šogad notiks Lieldienu svinības. Jau svētdien pilsētas iedzīvotāji un viesi ir aicināti uz Lieldienu pastaigu Jelgavas pils parkā, kuras laikā būs aktivitātes gan lieliem, gan maziem – šūpoles, olu krāsošana, meklēšana un ripināšana, kā arī pavasara veiklības spēles. Turklāt apmeklētājus priecēs arī deju kolektīvu un folkloras kopas priekšnesumi. 

2. Dobele

Atraktīva Lieldienu sagaidīšana notiks arī Dobeles novadā. Pilsētas vēsturiskais tirgus laukums svētdien pārvērtīsies par īstu jampadrača centru. Tur norisināsies izstāde – konkurss “Krāšņākā Lieldienu ola”, kurā varēs piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs. Protams, pilsēta saviem iedzīvotājiem un viesiem piedāvās arī tradicionālās Lieldienu svinēšanas aktivitātes - olu meklēšanu, ripināšanu, krāsošanu. Jāpiebilst, ka notiks arī dažādas atrakcijas, radošās darbnīcas un citas izklaides kopā ar stilīgo “zaķi” Kašeru.

3. Liepāja

Ar vilcienu varat nokļūt arī Liepājā, kas šajās brīvdienās būs uz Lieldienu viļņa. Liepājnieki šogad būs parūpējušies par krāšņām un bagātīgām aktivitātēm Lieldienu brīvdienās. Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti svinēt Lieldienas Liepājas pasākumā "Ola te, ola tur, tikai zaķa nav nekur", Jūrmalas parka bērnu laukumā. Jāteic, ka aktivitāšu klāsts būs plašs un aizraujoši piedzīvojumi sagaidāmi visas dienas garumā. Pilsētas iedzīvotājus un viesus sagaida teātra uzvedums, pavasara modināšana ar tādiem meža tēliem kā ezi, cāļiem un zaķiem, olu krāsošana Lielajā katlā un to ripināšana, svētku dekoru darināšana, kā arī daudzas citas aktivitātes. Svētku noskaņu dziedot un dejojot radīs radošie Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kolektīvi 

4. Rēzekne

Zilo ezeru zemes jeb Latgales pašā sirdī Rēzekne šogad pulcējas ne tikai krāsaini zaķi, bet arī mājražotāji un zemnieki, kas “O’Mammas gadatirgū” piedāvās veselīgus un gardus lauku labumus svētku galdam. Savukārt pēcāk folkloras draugu kopa “Vīteri” aicinās ģimenes iesaistīties Lieldienu vīterošanā, kuras laikā varēs iemācīties gan jestras dziesmas un dančus, gan aizraujošas spēles un rotaļas. Savukārt pēc aktīvas izkustēšanās brīvā dabā Rēzeknes Kultūras namā notiks tautas deju koncerts “Lieldienu sadancis”. 

5. Līgatne

Visbeidzot, ja ir vēlēšanās ne tikai ripināt olas, bet apskatīties kā notiek Lieldienu ripas spēle, kas ir sena vīru spēle, kurā tiek demonstrēts vīrišķais spēks un iegriezta ripa, kas simbolizē saules enerģijas aktivizēšanu un pavasara sagaidīšanu, jādodas uz Līgatni. Tur šogad notiks gan “Vislatvijas čempionāts tradicionālajā ripas spēlē”, gan arī dažādi Lieldienu pasākumi – rotaļas kopā ar zaķi, olu ripināšana, šūpošanās, pūpolu  kaujas u.c. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies