Kulakova naktī Rojā skanēs koncertuzvedums ar Veidenbauma dzeju

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 10. augusts 2021 19:53
658

Festivālā “Kulakova nakts”, kas notiks Rojas brīvdabas estrādē 21.augustā, skanēs koncertuzvedums “Īsts filozofs nav pesimists” ar dzejnieka Eduarda Veidenbauma dzejas interpretācijām mūzikā, ko piedāvās gan labi pazīstami mūziķi, gan jaunie talanti. 

“Arī mēs neesam pesimisti, un baudām un svinam: dzeju un mūziku, Veidenbauma 154.dzimšanas dienu un 61 gadu, kopš dibināts RTU vīru koris “Gaudeamus”. Svinību centrālais notikums būs kora “Gaudeamus” un “Pērkona” sadarbības auglis – kantāte “Mīlestībā viļņo krūts” ar Eduarda Veidenbauma vārdiem,” stāsta komponists Juris Kulakovs. 

Kulakova nakts Rojas brīvdabas estrādē 21.augustā sāksies jau plkst.18, kad uzstāsies tradicionālie festivāla viesi – “Trīs Latvijas tenori”  – ar Jura Kulakova tautasdziesmu apdarēm un klasiskiem opermūzikas hitiem, grupa “Menuets”, kā arī Kultūras pils “Ziemeļblāzma” pūtēju orķestris “Fanfara” (diriģents Mārcis Miķelsons). 

Kulakova nakts galvenais notikums – koncertuzvedums “Īsts filozofs nav pesimists” – sāksies plkst.20.30. Tā 1.daļā RTU vīru kora “Gaudeamus” un grupas “Pērkons” interpretācijā skanēs Jura Kulakova kantāte “Mīlestībā viļņo krūts”. Tieši ar šo skaņdarbu koris “Gaudeamus” pērn maijā plānoja svinēt savu 60 gadu jubileju, taču pandēmijas ierobežojumu dēļ tas nenotika. Kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents Ivars Cinkuss norāda: “Ir pagājuši jau vairāk nekā desmit gadi, kopš sadarbībā ar Juri un grupu “Pērkons” tapa šī apcerīgi pacilājoši skaļā kantāte. Apbrīnojami, cik šīs dzejas un mūzika joprojām ir aktuāla un mūsdienīga!” 

Savukārt koncertuzveduma 2.daļā uzstāsies grupa “Dzelzs vilks” un jauno rokmūziķu grupa “Sānuielas zēni”. Skanēs gan Veidenbauma inspirācijas dzejā, gan versijas par komponista Jura Kulakova leģendāro ciklu “Septiņarpus dziesmas ar Eduarda Veidenbauma vārdiem”, gan mūziķu pašu oriģinālsacerējumi.  

Kulakova nakts, protams, nav iedomājam bez grupas “Pērkons” uzlādētā un dinamiskā šova. Leģendārā grupa uz skatuves kāps īsi pēc pusnakts. 

Kulakova nakts tradīcija tika iedibināta 2015.gadā, un pirmais festivāls notika Ogrē, atzīmējot 30 gadus kopš vēsturiskās grupas „Pērkons” uzstāšanās Ogres estrādē 1985.gada 6.jūlijā, kad grupas fani, koncertā gūto emociju uzplūdā vēršoties pret pastāvošo komunistisko iekārtu un, iespējams, provokatoru uzkūdīti, izdemolēja divus pasažieru vilciena vagonus. Kopš tā laika festivāls viesojies vēju pilsētā Liepājā, Koncertzālē «Cēsis», Jura Kulakova dzimtajos Līvānos un Ikšķiles estrādē. 

Ieeja koncertā – uzrādot sertifikātu, kas apliecina pilnībā pabeigtu vakcināciju pret «Covid-19» vai «C19» pārslimošanas faktu, kā arī personu apliecinošu dokumentu. 

Biļetes uz Kulakova nakti var iegādāties “Biļešu Paradīzes” tīklā.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies