Koncertprogrammā “Gaismēnu spēles” – Alfrēda Kalniņa solodziesmas un Viljama Šekspīra soneti

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 15. maijs 2019 15:35
225

23.augustā VEF Kultūras pilī un 24.augustāVidzemes koncertzālē “Cēsis” izskanēs koncertprogramma “Gaismēnu spēles”, kurā savīsies Alfrēda Kalniņa solodziesmas Latvijas Nacionālās operas izcilo solistu Ingas Šļubovskas-Kancēvičas un Jura Jopes sniegumā, kā arī leģendārās Dailes teātra aktrises Olgas Dreģes lasītie Viljama Šekspīra soneti. Pie klavierēm – LNO galvenais koncertmeistars Mārtiņš Zilberts. Šīs programmas koncerti gaidāmi arī rudenī citviet Latvijā.

Koncertprogrammā “Gaismēnu spēles” satiksies trīs dažādas pasaules, kas lieliski papildina viena otru. Sentimentālās, liriski dramatiskās Alfrēda Kalniņa solodziesmas lieliski sadzīvo ar Viljama Šekspīra groteskajiem, pārdomu pilnajiem sonetiem, ko literatūras vēsturnieki atzīst par “miniatūriem meistardarbiem”. Savukārt koncertprogrammas vizuālo noformējumu nodrošinās ķīniešu izcelsmes māksliniece (urban disigner), gleznotāja Mary Zhang, ievedot klausītājus savā emociju pasaulē: katra koncerta laikā skatītājiem būs iespēja sekot līdzi, kā top unikāla, neatkārtojama “emociju glezna” Mary Zhang interpretācijā, kur satiksies Šekspīra un Kalniņa radītie tēli vienā veselumā.  

“Manuprāt, Alfrēda Kalniņa solodziesmas prasa pieredzējušu mākslinieku – personību, lai izteiktu visas nianses, ko meistarīgais komponists ielicis savā mūzikā ar bagātīgu skaņu paleti: gan romantika, gan tautasdziesmas intonācijas, gan sarežģītāka harmoniskā valoda. Dziedot šā komponista dziesmas, es piedzīvoju īpaši filozofiski emocionālu krāsu; šī mūzika  izstaro siltu labestību, atspoguļo Latvijas dabas skaistumu un pazib arī humora dzirksts. Manuprāt,  mīlestības tēma komponistam ir bijusi sevišķi tuva, dziļi personīgi izjusta. Viņš smalki, klusi atspoguļo atzīšanos mīlestībā, ar gaišu sapņainību, skumju noskaņām, mīlas reibumu, skaistām atmiņām, neskatoties uz dziļi ievainotu sirdi. Šīs krāsas palīdz atklāt brīnišķīgie  latviešu dzejnieki Jānis Jaunsudrabiņš, Kārlis Skalbe, Rainis, Atis Ķeniņš,” ” pauž Inga Šļubovska-Kancēviča, savukārt Juris Jope piebilst: “Alfrēda Kalniņa solodziesmas ir kā mazas pasaules, kurās iedziļinoties, tu saproti, ka tur ir daudz smalkumi un nianses, plaša emociju un sajūtu gamma. Ar lielāko prieku piedāvāšu savu interpretāciju solodziesmai “Brīnos es”, kas latviešu kamermūzikā ir viens no izcilākajiem dārgumiem!” 

Koncerta programmā iekļautas A. Kalniņa solo dziesmas “Brīnos es”, “Tev!”, “Sapņu tālumā”, “Rudeņa zieds”, “Es mīlu tevi”, “Līst klusi”, “Ziedoņa idille” ar Raiņa, Aspazijas, R. Blaumaņa, A. Niedras un citu latviešu dzejnieku vārdiem. 

Biļetes uz koncertiem var iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies