Kinofestivāls "Baltijas pērle"

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 8. septembris 2015 00:00
2240

Mēs kopīgi pieredzam ievērojamu vēstures brīdi, kad kino no pieejamākā izklaides veida aizslīd kategorijā "izredzētajiem". Te, protams, runa par lielo kino, kas jānobauda, jāizbauda un jāatgriežas pie tā vairākkārt, atklājot sev aizvien ko jaunu. Tas ir kino, kā pamatos negulst kails sižets vien, bet talantīgu cilvēku izstāstīts stāsts. Kad neseko aizzibošiem kadriem, bet aizturi elpu, nespējot atraut acis no lomas atveidotāja, sajūsminies un nesaproti - kā viņam izdodas to panākt. Neparasta kadra skaistuma apburts, tu vai nu centies atminēt režisora rēbusu, vai arī atrast savas atbildes.

20150819190004-19467.jpg

2015. gads ir trīs nozīmīgu jubileju gads - 120 gadu diženajai kinomatogrāfijai, 100 gadi izcilajai aktrisei Ingrīdai Bergmanei un 80 gadu jubileja savdabīgajam Vudijam Allenam. Atzīmējot šīs nopietnās jubilejas, kinofestivālā "Baltijas pērle" tiks demonstrētas īpaši rūpīgi izvēlētas filmas - Pītera Bogdanoviča filmu nostalģiskā intonācijā par pirmajiem kinomatogrāfistiem "Sapņu fabrika", Maikla Kertica filma "Kasablanka" ar apburošo Ingrīdu Bergmani un Vudija Allena vizītkartes filma "Holivudas gals".

2015. gada festivālu "Baltijas pērle" atklās režisors Pīters Grīnvejs ar savu jaunāko veikumu "Eizenšteins Gvanahvato"; festivāla filmu seansi notiks no 17. līdz 21. septembrim - 20 filmas piecās dienās. Kino programmā iekļauta gan Džafara Panahi filma "Taksometrs", kas šogad ieguva galveno balvu Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā, gan Žaka Odijāra filma "Dīpans", kas ieguva galveno balvu Kannu kinofestivālā, gan arī Gaspāra Noē "Mīlestība 3D" - filma, kas izraisīja vienus no asākajiem emociju uzbangojumiem Kannu kinofestivālā.

Festivāla filmas demonstrēs kinoteātros "Splendid Palace" un "Kino Citadele".

Biļetes jau tirdzniecībā "Biļešu Serviss" tīklā un kinoteātra "Splendid Palace" kasē.

Tikai kinofestivāla "Baltijas pērle" apmeklētājiem TINTO vīna studija piedāvās speciālu ēdienu un vīnu klāstu ar kino garšu.

Vairāk informācijas par kinofestivālu "Baltijas pērle".

20150819185806-47603.jpg

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies