Kino: Café Society

thezeezee
thezeezee 29. augusts 2016 11:42
1331

Kad īstens kino fans pēc vasaras aktivitāšu buma beidzot dabūn apsēsties mīkstā kino zāles krēslā ar dievīgu ‘Illy’ take-away kafiju rokā, un vēl uz lielā kino ekrāna parādās jaunākais cienītā režisora Vudija Alana meistardarbs, šķiet, ka laime ir pilnīga.

20160829114123-69213.jpg

Filma stāsta par cilvēcīgām vērtībām un dzīves krustcelēm. Galvenais personāžs ir jauns, bikls vīrietis, vārdā Bobijs, kurš dodas iekarot Holivudu un strādāt sava slavenā tēvoča aģentūrā. Puisim nav viegls jaunās dzīves sākums, taču palēnām viņš iejūtas gan darbā, gan smalkajās aprindās, gan iemīlas tēvoča sekretārē. Lai viss nebūtu tik vienkārši, vajag pieslēgt vēl kādu personāžu jaunuzplaukušajai mīlai, kā rezultātā izveidojas mīlas trīsstūris – Bobijs, tēvocis un viņa sekretāre Vonija. Pienāk brīdis, kad Vonijai jāizvēlas, ar ko turpināt attiecības un viņa dod priekšroku vecākajam, bagātajam un slavenajam Bobija tēvocim. Bēdu mākts Bobijs atgriežas savā dzimtajā pusē un palīdz brālim darbā naktsklubā, kas pēcāk kļūst par Ņujorkas ietekmīgāko un slavenāko aktrišu, modeļu, biznesmeņu un citu svarīgu ļaužu pulcēšanās vietu. Tā teikt, vietu ļoti smalkām un augstās sabiedrības personām.  Tā nu Bobijs vada tur savas dienas, apprecas un kļūst par tēvu, līdz viendien Vonijas atgriežas un sajauc  viņam galvu otro reizi. Puisis saprot, ka joprojām mīl viņu un arī Vonija mīl Bobiju, taču viņi nevar būt kopā, jo katrs aizgājuši savu ceļu.

20160829114133-15563.jpg

Diezgan klasisks filmas scenārijs? Manuprāt, diezgan klasisks un paredzams, bet tomēr filma sevī ierauj un paņem skatītāju ar savu šarmu. Tā pusotra stunda paskrēja nemanot un ne brīdi negarlaikojos, tāpēc domāju, ka dāmām šī filma patiks. :)

Vudijs Alens jau sen iepazinis un izpratis skatītāju un viņa vēlmes, tāpēc viņa darbi neliek vilties. Filmas darbība risinās 30-tajos gados. Skaistas ainavas un glauni tērpi, atstrādātas detaļas un noslīpēti tēlojumi, un tam visam pāri burvīgs talantīgu aktieru komplekts - Bleika Laivlija, Džess Eisenbergs, Korijs Stols, Kristena Stjuarte  u.c. Ja pirmie trīs aktieri bija tiešām lieliski, tad Kristenas Stjuartes tēlojums īsti nepārliecināja mani, bet viņa nespēja sabojāt ne filmu, ne iespaidu par to. Jāatzīst, ka nedaudz ticamības moments zuda brīdī, kad visi personāži pārvietojas katrs ar savu auto. Neesmu eksperte, taču manuprāt, 30-tajos gados automašīna un auto vadītāja tiesības bija reti kuram. Šī detaļa man šķita uzkrītoša, jo tā atgādināja mūsdienu tendences, nevis senos laikus, bet iespējams, ka Holivudā viss bija citādi.

20160829114043-95692.jpg

20160829114103-89424.jpg

Pārdomas pēc filmas raisīja tēma par izvēlēm, kad esam lēmuma pieņemšanas brīdī, uz kuru pusi doties tālāk. Tagad gurdie teiks ‘ieklausies savā sirdī’vai ‘klausi savai intuīcijai’. Protams, tā ir tiesa un tas ir jādara, taču tajā brīdī, kad cilvēks ir grūtas izvēles priekšā, vienmēr tiek uzdots jautājums ‘vai šī ir pareizā izvēle?’. Un jāsaka, ka pareizas atbildes šeit nemaz nav. Ja izvēlēsies vienu, dzīve aizvedīs tur, kur aizvedīs un tāpat notiks arī otrās izvēles gadījumā – dzīve aizvedīs kaut kur citur, bet tāpat – kur aizvedīs, tur aizvedīs. Jāatzīst, ka šobrīd šis jautājums ir aktuāls arī manā dzīvē, ka jāizvēlas viena no iespējām. Tas ir grūti, jo ir bail. Bail, ka izvēle nebūs īstā un ka kļūdīšos. Man patika citāts vienā no grāmatām, ko lasīju un tas skanēja apmēram šādi “Izrādās, ka nemaz nav iespējams pieļaut dzīves lielāko kļūdu. Izrādās dzīve ir diezgan elastīga.” Tas nozīmē, pat ja ir bail saņemties kaut ko darīt, vienkārši ir jāsper tas pirmais solis un pēc tam dzīve pati sakārtos visu pa plauktiņiem. Kā tajā vecajā teicienā “Viss notiek uz labu”. Un tā arī ir :)!

Lai vai kā – skaista filma, viegla, ar nelielu humora devu. Lieliska izklaide!

Nu un tagad lieku lielas cerības uz kino festivālu Baltijas pērle, kas tiešām sagādā īstu baudījumu kino cienītājiem! Gaidām!

Šeit arī traileris:

Foto no: nytimes.com

Brīvais blogu konkurss

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies