Katrai savu SAPŅU SARAKSTU!

thezeezee
thezeezee 19. oktobris 2016 16:15
1173

Mana intuīcija viegli ietrīsējās un lika man ierakstīt šo grāmatu VAJAG-IZLASĪT listē tai mirklī, kad ieraudzīju šo grāmatas veikalu plauktos. Pirmais mani uzrunāja grāmatas vizuālais noformējums. Protams,  grāmatas neizvēlos tikai pēc vāka, jo ne mazāk svarīgi, kas slēpjas aiz krāšņā kartona apvalka. Tāpēc vienmēr izlasu grāmatu anotācijas un parasti arī kādu rindiņu grāmatas vidū, lai saprastu, vai man tīk autora/-es valoda. Šis bija gadījums, kad visi rādītāji bija 1:0 Lori Nelsonas Spīlmenas labā un es iegādājos šo literatūras darbu.

Īsumā par sižetu. Grāmata stāsta par sievieti, vārdā Breta, un notikumiem, kas seko aiz diezgan traģiska un negaidīta mātes zaudējuma. Bretai un viņas mātei bija ļoti ciešas attiecības, tāpēc no visiem bērniem, viņa zaudējumu izjūt īpaši sāpīgi. Sižets uzņem apgriezienus brīdī, kad tiek paziņoti mātes testamenta nosacījumi, un izrādās, lai tiktu pie mantojuma Bretai būs jāpasvīst un jāpiepilda savi dzīves mērķi, ko viņa pati bija sev definējusi pusaudža gados. Lai arī sākumā tas šķiet nereāls murgs, Bretai nākas mainīt savu dzīvi, ko viņa caur lielākām un mazākām grūtībām arī dara. Nu gan viss, tālāk nestāstīšu, lai saglabājas intriga.

Autores rakstu valoda ir viegli plūstoša un uztverama. Nemanāmi grāmata ierauj lasītāju savā pasaulē, ka grūti to nolikt uz naktskapīša un atstāt kaut ko lasāmu nākamai dienai. Pāris dienas, viena brīvdiena un skat – klāt pēdējās lappuses! Romāns izdots nu jau 30 valodās un drīzumā arī gaidāma filma uz lielajiem kino ekrāniem.

20161019201637-87641.jpg

Šis orģināldarbs mani patiešām uzrunāja, jo:

Tas ir stāsts par drosmi.  

Tas ir stāsts par ticēšanu sev un cerību, ka viss notiek uz labu.

Tas ir stāsts par savu sapņu piepildījumu un šķēršļiem, kas jāpārvar ceļā uz to sasniegšanu.

Brīžiem mēs cilvēki dzīvojam savā zināmajā komforta zonā, jo tā ir tik ērti – viss zināms, viss paredzams, pat ja neesam 100% laimīgi un apmierināti ar to. Cik bieži gan nekas netiek darīts, lai dzīvotu tā, kā vēlies? Jā, iestāstam sev, ka tās jau tikai pasakas un tā notiek filmās, bet ne reālajā dzīvē. Kaut gan būtībā jau mūsu pašu izvēle, kā dzīvojam savu dzīvi un vai pieļaujam savā ikdienā lietas, ar kurām esam neapmierināti. Šī grāmata iedrošina pārmaiņām un parāda, cik daudz DROSMES ir vajadzīgs, lai reāli izkāptu no savas ierastās teritorijas un komforta zonas, kurā tik labi un silti, pat ja spiež kaut kur. Jūs pašas zināt tēmas un jautājumus, kuros vēlaties pārmaiņas.

Ne jau tikai skaistais nāk kopā ar izkāpšanu no savas komforta zonas. Nāk līdzi arī sarežģījumi, sāpes un dažādi šķēršļi, kas rodas pēc tam. Tas prasa uzdrīkstēšanos un spēju pieņemt grūtus lēmumus. Truklāt viss nepavisam nav viegli, jo pašas zinām, cik ātri un viegli var pieņemt būtiskus lēmumus, kas tiešām ievērojami maina dzīvi (vismaz man tas nav viegli).  Brīžiem grāmata aizkustina, brīžiem saraudina (tikai pāris vietās, pavisam jutīgiem cilvēkiem), un brīžiem gribas dejot līdzi. Aizkustinoši, skaisti un vērtīgi. Iesaku izlasīt!

Un kā būtu, ja tiešām pamēģinātu kaut ko mainīt savā dzīvē, lai būtu tuvāk savam mērķim? Varbūt ir piemērots brīdis saņemties pārmaiņām? Šo jautājumu noteikti vērts pavisam godīgi atbildēt sev :)

Oktobra beztēmas konkurss

20151008140647-14371.jpg

Zvaigzne ABC moto ir: “Labas grāmatas – gudrāki lasītāji!”.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies