Katrai grāmatai savs laiks ... :)

Autors: Kerstyna, 2016. gada 26. septembris, 09:37:44
Katrai grāmatai savs laiks ... :)

Katram vecumam savas izklaides, katrai grāmatai savs laiks....

Filosofiski, ne?  Bet labi, tālākam ar filosofiju mazs sakars :D

Kā jau  šad tad esmu pieminējusi, man ir lieli nopietnās literatūras krājumi, bet es pēdējā laikā pievēršos izklaidējoša rakstura literatūrai, tā nu tas ir. 

 Tagad par  Zuzannu Kubelku.... 

Pirmo reizi es ar viņu sastapos   kaut kad pagājušā gadu simteņa izskaņā.  Manās rokās nonāca "Pils iemītniece meklē princi". Izlasīju un  man tā kā īsti nepatika.

Kad tagad ar dažu mēnešu starplaiku , manās rokās nonāca divas Z.  Kubelkas grāmatas, mani no sākuma no iegādes mazliet  atturēja  tas, ka toreiz man īsti nepatika. 

Bet, tad man bija kādi 23 gadi, tātad, gandrīz  pusdzīvi atpakaļ, bet tagad man ir 43 un ir cita dzīves uztvere un es saprotu Z. Kubelkas varones. Jā, esmu izaugusi līdz šim līmenim.  Neraugoties uz to, ka tā ir nepārprotama izklaides literatūra, tā tomēr satur  arī aktuālu problemātiku,  attieksmi pret sabiedrības stereotipiem, par pieļaujamām uzvedības normām un  vēl šo to. "Ofēlija mācās peldēt" ir skartas arī šobrīd dažas aktuālās tēmas( arābu vīriešu uzvedība ),  lai arī arī šis romāns ir uzrakstīts ne jau  tagad, tas arī ir tapis pagājušā gadsimta nogalē. Un visam pāri viegla erotiska gaisotne, viegla ironija, kas man personīgi, ir tik tīkama. 

Katrai sievietei gribās, lai to mīl, lolo, iekāro. Tās, kurām tas viss ir  - par to nedomā, tās kurām nav, vai nu piekāpjas liktenim un turpina pelēku  eksistenci sava nenovērtētāja ēnā, vai arī  atstāj šo nejēgu  tur, kur viņš ir un aiziet pēc tā , ko vēlās.

Varbūt īsti nav nozīmes tam, kā tiek pie vēlamā. Tas ir katras  personīgās uzdrīkstēšanās  jautājums. Cik tālu es eju un ko es spēju atļauties.  Z. Kubelkas  varones iet diezgan tālu un atļaujas diezgan daudz, bet tomēr nejūtas ne vainīgas, ne kādam kaut ko parādā. 

"-Ļauj sevi mīlēt,- sacīja mana māte, un viņa gan pazina vīriešus, -ļauj sevi pielūgt. Tas sievietei der vislabāk!"

/Z. Kubelka. "Kundze būs mājās vēlāk"/

"Man bail? Nē! Man nav bail. Bailes ir lielākais ļaunums, lielākais kavēklis. Bailes visu izjauc. Bailes ir luksuss, ko vairs nevaru atļauties. Met "grabažas" pār bortu!"

/Z. Kubelka. "Ofēlija mācās peldēt" /

P.s. Esmu noskaņota sagādāt arī pārējās Z. Kubelkas  grāmatas :)