Kādā mīļvārdiņā Tu dēvē savu mīļoto?

Autors: , 2011. gada 14. februāris, 00:00:01
Kādā mīļvārdiņā Tu dēvē savu mīļoto?

Katrs trešais savu mīļoto cilvēku sauc par „zaķīti” – šis mīļvārdiņš atzīts par Latvijā populārāko, liecina veikalu tīkla "Maxima" veiktās aptaujas rezultāti. Citu zvēru pamazināmās formas, piemēram, „kaķīšus”, „susuriņus” un „lāčukus” gan visai būtiski apsteigušas „saulītes” un „mīļumiņi”, kuri ar 20% un 19% respondentu balsu ierindojušies attiecīgi otrajā un trešajā vietā Latvijas populārāko mīļvārdiņu topā.

 Popularitāti iemantojuši arī tādi mīļvārdiņi kā mincis un mincītis, pupsiks, kaķītis, runčuks, bumbulītis, saldumiņš un lāčuks. Latvijas iedzīvotāji savām otrajām pusītēm mēdz izvēlēties arī dažādas netradicionālas iesaukas, piemēram, murkšķītis, breksītis, speķucītis, žužukiņš, kaķumītis, sušķītis, pekausis, cukuriņš, bubucis, bubiņš, žubīte, circenītis, fledermausis, piksijs, čebītis, masipusiks, džekenīte, bonikiņš un citas.

 

„Latvijas iedzīvotājiem savas otrās pusītes labpatīk dēvēt „pūkainās” un siltās iesaukās, izmantojot pamazināmo formu un visbiežāk izvēloties kādu dzīvnieku vārdus. Interesanti, ka tikai daži aptaujātie atzīmējuši, ka savam mīļotajam cilvēkam nepiedēvē nekādu mīļvārdiņu,” norāda „Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš.

 

Aptauja par populārāko mīļvārdiņu tika veikta no 7. līdz 11.februārim veikalu tīkla "Maxima" mājaslapā www.maxima.lv, un tajā piedalījās 1851 unikālie lietotāji.

 

Kādā mīļvārdiņā Tu dēvē savu mīļoto?