Kādā mīļvārdiņā Tu dēvē savu mīļoto?

14. februāris 2011 00:00
1895

Katrs trešais savu mīļoto cilvēku sauc par „zaķīti” – šis mīļvārdiņš atzīts par Latvijā populārāko, liecina veikalu tīkla "Maxima" veiktās aptaujas rezultāti. Citu zvēru pamazināmās formas, piemēram, „kaķīšus”, „susuriņus” un „lāčukus” gan visai būtiski apsteigušas „saulītes” un „mīļumiņi”, kuri ar 20% un 19% respondentu balsu ierindojušies attiecīgi otrajā un trešajā vietā Latvijas populārāko mīļvārdiņu topā.

 Popularitāti iemantojuši arī tādi mīļvārdiņi kā mincis un mincītis, pupsiks, kaķītis, runčuks, bumbulītis, saldumiņš un lāčuks. Latvijas iedzīvotāji savām otrajām pusītēm mēdz izvēlēties arī dažādas netradicionālas iesaukas, piemēram, murkšķītis, breksītis, speķucītis, žužukiņš, kaķumītis, sušķītis, pekausis, cukuriņš, bubucis, bubiņš, žubīte, circenītis, fledermausis, piksijs, čebītis, masipusiks, džekenīte, bonikiņš un citas.

 

„Latvijas iedzīvotājiem savas otrās pusītes labpatīk dēvēt „pūkainās” un siltās iesaukās, izmantojot pamazināmo formu un visbiežāk izvēloties kādu dzīvnieku vārdus. Interesanti, ka tikai daži aptaujātie atzīmējuši, ka savam mīļotajam cilvēkam nepiedēvē nekādu mīļvārdiņu,” norāda „Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš.

 

Aptauja par populārāko mīļvārdiņu tika veikta no 7. līdz 11.februārim veikalu tīkla "Maxima" mājaslapā www.maxima.lv, un tajā piedalījās 1851 unikālie lietotāji.

 

Kādā mīļvārdiņā Tu dēvē savu mīļoto?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
taschinka 15. februāris 2011 08:37

Mana vīra mīļvārdiņš radies aptuveni 4 mēnešus pēc iepezīšanās un tas ir joprojām pēc 6 gadiem-bumbulīts.Vārdā nekad nesaucu,man tas pat šķiet jocīgi.Un cita mīļvārdioņa nekad nav bijis.

sandrulish 15. februāris 2011 00:03

Bumbiņš, mīļums, vīriņš...:D

ir vēl citi, bet tos atklāti nesaukšu....

sniegapukje 14. februāris 2011 20:46

Mums tas pats - ja nosaucam vārdā, tātad kaut kādas ziepes notikušas ;} savādāk ļoti vienkārši, viņš mani par "mīļā", es viņu "mīļum" vai arī viņa vārda atvasinājumā.

pikadilija 14. februāris 2011 12:14

man ta viens konkrets nava, saucu vairākos, bet parasti es viņu - Saule, Bumbul, un ari pa Čuru lāci vai Kaku lāci (tas no agrāko laiku Dāvida šova, viņam bija zils lācis tādā vārdā :) ) tad kad nedara ko vajag vai neklausa :D , un viņs mani pa - Būū, Bumbul. vārdos galīgi nesaucam viens otru, protams tikai cilvekos, bet ja mājās es viņu nosaucu vārdā, tad viņs zin ka esmu ļoti dusmīga :D :D bet mani viņs vārdā gandrīz nesauc.