Kad mūzika skar dvēseles stīgas

Linduchy
Linduchy 31. janvāris 2016 16:00
1481

Mēs esam kā flauta, un mūzika iekš mums ir no Tevis;

Mēs esam kā kalni, un atbalss iekš mums ir no Tevis.

/Dželāluddīns Rūmī/

Viegli saldens aromāts gaisā, krāšņi ornamenti telpas interjerā, austrumu kultūrai raksturīgā viesmīlība un fantastiskas mūzikas skaņas mani patīkami pārsteidza un apbūra 28. janvāra vakarā Austrumu Kultūras centrā (Rīgā, Priedaines ielā 46), kur austrumu mūzikas cienītāji tika aicināti baudīt koncertu "Burvju flauta".

Saņemot ielūgumu uz šo pasākumu, biju nedaudz izbrīnīta. Man nebija ne mazākās nojausmas, ka Rīgā ir šāda vieta. Austrumu Kultūras centrs atrodas neuzkrītošā namā Zolitūdes privātmāju apkārtnē. Taču ne jau atrašanās vieta ir būtiska, bet gan atmosfēra - un tā bija patiesi sirsnīga, atvērta, viesmīlīga un silta.

20160131162858-55748.jpg

Pie ieejas āra apavus nomainījām pret vilnas čībiņām, baudījām gardu turku tēju un sajutāmies gluži kā mājās, gaidot koncerta sākumu.

Drīz vien plašā zāle piepildījās ar cilvēkiem. Mūziķi ieņēma savas vietas, un koncerts varēja sākties.

Koncertā "Burvju flauta" skanēja seno persiešu mūzikas unikālas improvizācijas ar Dželāluddīna Rūmī poēmām Hamidreza Rahbaralama (dafs), Mohammada Rasuli (nejs) un Lilianas Langsepas (arfa) izpildījumā. Mūziķu fantastisko izpildījumu papildināja meditatīvā dervišu deja.

20160131162942-44401.jpg

Maģiskās mūzikas skaņas ļāva atslēgties no ikdienas steigas un problēmām. Mūzika lika vibrēt dvēseles stīgām un apjaust savu saikni ar Visumu. Pēc koncerta jutos apgarota, pozitīvām emocijām un spēka piepildīta. Tas bija kā balzams dvēselei.

Izskatās, ka tieši tagad zvaigznes nostājušās īpašā izvietojumā, jo ik uz soļa manā dzīvē sanāk saskarties ar apburošo un krāšņo austrumu kultūru, kuru tveru un izbaudu ar pilnu krūti.

Liels paldies mūziķiem par fantastisko sniegumu un organizatoriem par atmosfēru un uzaicinājumu baudīt seno persiešu mūzikas maģiskās skaņas.

Lai jums nenogurst rokas!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies