Kad dakteris Gūgls ir labākais padomdevējs

Autors: Linduchy, 2016. gada 2. augusts, 12:31:00
Kad dakteris Gūgls ir labākais padomdevējs

Zobārstniecības klīnikas reģistratūras darbiniece diezgan ticami notēlo prieku mani atkal satikt, jo esmu sarežģīts pacients, kurš izklaidē personālu ar dažāda smaguma pirmsģīboņa un tūskas stāvokļiem, paaugstinātu temperatūru nākamajā dienā pēc apmeklējuma, kā arī nervozu salēkšanos pie katras zobārsta veiktās manipulācijas, pat pie skaļākas urbja iedūkšanās. Manu ārstēšanu pavada regulāra signalizēšana ar rokām – es šādi ziņoju par diskomfortu, un dakteris Abitovs vienmēr pārtrauc manipulāciju, lai noskaidrotu, kas man kait, - man vienmēr ir vai nu klepus, vai kādi putekļi ieskrējuši elpvadā, vai siekalu nosūcējs kā allaž noberzis smaganas, vai pūš gaisu tieši uz dakteru nepamanītu nervu. Bet viņi nesūdzas.

Tuvojoties 40 gadu vecumam, Gunta Nijole ir samierinājusies ar domu, ka cilvēces veselības rezerves ir sadalītas nevienmērīgi un viņai ir tikusi pavisam niecīga daļa. Uztraukums par baciļiem, vīrusiem, katru dūrienu kādā muskulī vai džinkstoņu ausī. Veģetatīvā distonija ir kļuvusi par Guntas labāko draudzeni – īpaši naktīs. Arī nejauši izsitusies pumpa var kļūt par padziļinātu konsultāciju pie daktera Gūgla. Un izrādās, ka internetā var atrast tik daudz bēdubiedru, ar kuriem var pārspriest analīžu nepieciešamību un to rezultātus, uzstādīt diagnozi, ieteikt iedarbīgākos medikamentus, profesionālākos ārstus un labākās ārstēšanas metodes.

Gunta nepērk apģērbu nākamajai sezonai, jo nevar jau zināt, kurā pusē saulei viņa atradīsies nākamajā pusgadā, bet ar iepirkto medikamentu krājumiem viņa noteikti varētu atvērt savu aptieku. Viņa novērtē darbavietas piešķirto veselības apdrošināšanu, tāpēc, lai arī Guntu terorizē nešpetnā priekšniece un kolēģi, viņa regulāri iet uz nīstamo darbu … protams, darbu gan sanāk arī regulāri kavēt dažādu veselības problēmu dēļ. Bet Guntai ir detalizēta uzskaites sistēma ne tikai katrai kavētai stundai, bet arī visiem savas veselības stāvokļa rādītājiem.

Veselais slimo nekad nesapratīs, tāpēc Guntas ģimene, viņasprāt, nevelta viņai pienācīgas rūpes un uzmanību, bet veselīgais draugs Māris izsmej katru slimības pazīmi. Varbūt viņu sapratīs ar trauslu veselību apveltītais kolēģis Normunds? Beidzot viņa ir atradusi kādu, ar ko būt kopā laimē un nelaimē, veselībā un, kas ir pats galvenais, – slimībā?

Lasīju šo romānu un brīžiem smējos par absurdām situācijām, pārspīlēto higiēnu un visām medicīniskajām manipulācijām, bet brīžiem mani pārņēma līdzjūtība, jo tā tak tiešām mēdz gadīties dzīvē, ka kaut kas galvā aiziet ciet – un cilvēks to pats neapzinās, ka visas iedomātās slimības ir vien galvā. Lasīšanu papildināja arī sašutums, jo šādi pacienti ar iedomātām slimībām tiešām mēdz terorizēt gan tuviniekus, gan kolēģus, gan mediķus. Iespējams, ka viņu iedomāto slimību dēļ kāds, kuram tiešām ir nepieciešama palīdzība, to nesaņem laikā.

Romāns uzrakstīts asprātīgā valodā, ir viegli lasāms. Tas liek pasmaidīt un saprast, ka, iespējams, mēs tiešām pārāk daudz satraucamies par sīkumiem, pārslogojot savu nervu sistēmu. Viss ir galvā – gan slimību cēloņi, gan ceļš uz atveseļošanos!

Lieliska lasāmviela neatkarīgi no gadalaika. Īpaši ieteicama tām, kuras “cepās” par it visu šajā pasaulē, cieš no visdažādāko slimību simptomiem un zāļu skapītī tur medikamentu rezerves, kuru pietiktu veselam Āfrikas ciematam.