Kad dakteris Gūgls ir labākais padomdevējs

Linduchy
Linduchy 2. augusts 2016 12:31
1821

Zobārstniecības klīnikas reģistratūras darbiniece diezgan ticami notēlo prieku mani atkal satikt, jo esmu sarežģīts pacients, kurš izklaidē personālu ar dažāda smaguma pirmsģīboņa un tūskas stāvokļiem, paaugstinātu temperatūru nākamajā dienā pēc apmeklējuma, kā arī nervozu salēkšanos pie katras zobārsta veiktās manipulācijas, pat pie skaļākas urbja iedūkšanās. Manu ārstēšanu pavada regulāra signalizēšana ar rokām – es šādi ziņoju par diskomfortu, un dakteris Abitovs vienmēr pārtrauc manipulāciju, lai noskaidrotu, kas man kait, - man vienmēr ir vai nu klepus, vai kādi putekļi ieskrējuši elpvadā, vai siekalu nosūcējs kā allaž noberzis smaganas, vai pūš gaisu tieši uz dakteru nepamanītu nervu. Bet viņi nesūdzas.

Tuvojoties 40 gadu vecumam, Gunta Nijole ir samierinājusies ar domu, ka cilvēces veselības rezerves ir sadalītas nevienmērīgi un viņai ir tikusi pavisam niecīga daļa. Uztraukums par baciļiem, vīrusiem, katru dūrienu kādā muskulī vai džinkstoņu ausī. Veģetatīvā distonija ir kļuvusi par Guntas labāko draudzeni – īpaši naktīs. Arī nejauši izsitusies pumpa var kļūt par padziļinātu konsultāciju pie daktera Gūgla. Un izrādās, ka internetā var atrast tik daudz bēdubiedru, ar kuriem var pārspriest analīžu nepieciešamību un to rezultātus, uzstādīt diagnozi, ieteikt iedarbīgākos medikamentus, profesionālākos ārstus un labākās ārstēšanas metodes.

Gunta nepērk apģērbu nākamajai sezonai, jo nevar jau zināt, kurā pusē saulei viņa atradīsies nākamajā pusgadā, bet ar iepirkto medikamentu krājumiem viņa noteikti varētu atvērt savu aptieku. Viņa novērtē darbavietas piešķirto veselības apdrošināšanu, tāpēc, lai arī Guntu terorizē nešpetnā priekšniece un kolēģi, viņa regulāri iet uz nīstamo darbu … protams, darbu gan sanāk arī regulāri kavēt dažādu veselības problēmu dēļ. Bet Guntai ir detalizēta uzskaites sistēma ne tikai katrai kavētai stundai, bet arī visiem savas veselības stāvokļa rādītājiem.

Veselais slimo nekad nesapratīs, tāpēc Guntas ģimene, viņasprāt, nevelta viņai pienācīgas rūpes un uzmanību, bet veselīgais draugs Māris izsmej katru slimības pazīmi. Varbūt viņu sapratīs ar trauslu veselību apveltītais kolēģis Normunds? Beidzot viņa ir atradusi kādu, ar ko būt kopā laimē un nelaimē, veselībā un, kas ir pats galvenais, – slimībā?

Lasīju šo romānu un brīžiem smējos par absurdām situācijām, pārspīlēto higiēnu un visām medicīniskajām manipulācijām, bet brīžiem mani pārņēma līdzjūtība, jo tā tak tiešām mēdz gadīties dzīvē, ka kaut kas galvā aiziet ciet – un cilvēks to pats neapzinās, ka visas iedomātās slimības ir vien galvā. Lasīšanu papildināja arī sašutums, jo šādi pacienti ar iedomātām slimībām tiešām mēdz terorizēt gan tuviniekus, gan kolēģus, gan mediķus. Iespējams, ka viņu iedomāto slimību dēļ kāds, kuram tiešām ir nepieciešama palīdzība, to nesaņem laikā.

Romāns uzrakstīts asprātīgā valodā, ir viegli lasāms. Tas liek pasmaidīt un saprast, ka, iespējams, mēs tiešām pārāk daudz satraucamies par sīkumiem, pārslogojot savu nervu sistēmu. Viss ir galvā – gan slimību cēloņi, gan ceļš uz atveseļošanos!

Lieliska lasāmviela neatkarīgi no gadalaika. Īpaši ieteicama tām, kuras “cepās” par it visu šajā pasaulē, cieš no visdažādāko slimību simptomiem un zāļu skapītī tur medikamentu rezerves, kuru pietiktu veselam Āfrikas ciematam.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
mazaa raganina 3. augusts 2016 08:16

Ja es būtu pievērsusi potītes sāpēm uzmanību jau maijā,tad tagad nebūtu tādā p...(atvainojos).Bet kas tad tur, pasāp kāja, nu kam negadās, rīta stīvums, ai...gan jau pāries.Tā kā viss nav tikai balts un tikai melns.

LosOjosVerdes 2. augusts 2016 16:23

Nu es par tādiem "slimniekiem" nerunāju. Patiesībā man apkārt tuvinieku starpā tādu nav, drīzāk ir otrādi-nepievėrsīs uzmanību absolūti nekam:(

Kerstyna 2. augusts 2016 15:52

Iedomu slimnieki un hipohondriķi ir visu mediķu krusts, izņemot to, kuri uzklausa un piekrīt visam, ko tādi vārguļi stāsta. Patiesībā , viņiem būtu jādodas pie veikliem dziedniekiem, kuri ļoti labi tiek galā ar iedomu slimniekiem.
Iedomu slimnieki ir krusts savai ģimenei , jo viņi ne tikai meklē vainas sev, bet piemeklē arī citiem, visbiežāk bērniem. Un tad cepās par dumjiem ārstiem, kas neko nejēdz. Un riebīgo NMP, kas ne tikai nepaņem uz slimnīcu, bet iesaka vēl doties pie psihiatra :D

Linduchy 2. augusts 2016 15:40

Simptomus ir noderīgi zināt, bet, piemēram, tāda galējība, kad iesāpas un notirpst kājas mazais pirkstiņš un to norakstīt uz krabi, sākot gatavot testamentu un plānot savu izvadīšanas pasākumu, tas gan ir par traku :D

rasas 2. augusts 2016 14:02

Ja pa tēmu, tad mana aptieciņa ir krietni lielāka..

LosOjosVerdes 2. augusts 2016 13:58

Oponējot gribu teikt tomēr, ka ir noderīgi zināt vismaz kaut kādus simtomus pie biežāk sastopamām saslimšanām utt. Citādi ar nezināšanu un nevērību var ielaist savu problēmu vēl dziļāk. Es teiktu, ka zinošam ir jābüt, bet, protams, nedrīkst braukt pie ārsta ar attieksmi "es zinu, kas man kaiš", neklausoties speciālistā.

chika 2. augusts 2016 13:58 Kaķmeitene

Es jau domāju - priekš kam tev sirds drapes un baldirjāņi!!! :D :D Tu tak i pārāk aktīva priekš tām drapītēm.

Kerstyna 2. augusts 2016 13:52 Kaķmeitene

Nu nekas, veselīgas esat (F)

Linduchy 2. augusts 2016 13:43 Kerstyna

Hehe...bildē pat nav manas aptieciņas saturs, bet gan mammas. Kad nolēmu taisīt bildi, sapratu, ka mans med.ekipējums sastāv no ogles un ibumetīna, tas arī viss...pat termometra man nav :D

Kerstyna 2. augusts 2016 13:20 rasas

Jauniešiem ir pilnīgs vakuums zināšanas ( ja vien paši nestudē) par cilvēka anatomiju un fizioloģiju. Kur nu vēl par elementārām veselības aprūpes lietām.

rasas 2. augusts 2016 13:16

Aizstāvot vidusmēra latvieti ;) ja ārsti būtu pieejami, tad arī google nebūtu nepieciešama. Otra galējība, manuprāt, kad šobrīd jauniem cilvēkiem nav zināšanu par ārstniecību... nu to, kā, piemēram, mazināt temperatūru vai apstrādāt mazas brūces.

Kerstyna 2. augusts 2016 13:04

Kaut kā baigi komentus piemeta, es ne tik dikti :D

Kerstyna 2. augusts 2016 13:02

Kaķmeitene - tev ir trūcīga aptieciņa ;)

Kerstyna 2. augusts 2016 13:02

Kaķmeitene - tev ir trūcīga aptieciņa ;)

Kerstyna 2. augusts 2016 13:00

Vidusmēra latvietim ir stingri kontrindicēta medicīnisko seriālu skatīšanās, tādu izdevumu kā "ko ārsti tev nestāsta " lasīšana, kā arī Tantes Gūgļas veselības ziņu krātuves.
Manā darba ikdienā ne vienreiz vien ir jādzird - bet mēs guglē izlasījām , ka.... bla, bla, bla. Nu tad nafig sauc NMP, uzprasi vēl kaut ko gugļai. Joh...!