Kā nepārtērēties šajos Ziemassvētkos

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 13. novembris 2017 08:58
941

Novembris latviešiem ir nacionālo svētku mēnesis. Visa uzmanība tiek pievērsta sarkanbaltsarkaniem dekoriem, karodziņiem, tautiskiem rakstiem un svētku salūtam, taču ir vērts aizdomāties, ka līdz Ziemassvētkiem ir palicis vien mēnesis ar astīti. Par to liecina arī Ziemassvētku rotājumu īpatsvara palielināšanās veikalu plauktos.

Ziemassvētki tradicionāli kļūst par naudas tērēšanas un pārtērēšanās laiku, jo katrs no mums grib sagādāt tuvajiem un mīļajiem svētku pārsteigumus. Arī mājokļa dekorēšana prasa zināmus ieguldījumus. Lai arī šobrīd jau ir nedaudz par vēlu saprātīgai Ziemassvētku tēriņu plānošanai un naudas līdzekļu iekrāšanai, tomēr ir daži ieteikumi, kā tu vari saglabāt veselo saprātu svētku burzmā. Neļaujies stresam un pasaudzē savu bankas kontu.

Sastādi sarakstu

Saraksta sastādīšana un turēšanās pie tā ir viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem tam, lai svētku laikā nepārtērētos. Izveido sarakstu ar lietām, kuras vēlies iegādāties svētkiem – dāvanas un rotājumi. Un neļaujies impulsiem pirkumiem, ja arī veikalu piedāvājums tevi vilina ar supercenām un mirdzošām gaismiņām.

Atstājot dāvanu un svētku rotājumu iegādi uz pēdējo brīdi, tu palielini pārtērēšanās risku. Svētki neatšķiras no ikdienas dzīves – visam pamatā ir jābūt sabalansētam budžetam.

Iepērcies internetā

Ja tavi ienākumi mudina būt taupīgai, tad prātīgs risinājums ir iepirkšanās internetā. Jo tad tu vari nesteidzoties apskatīt tev nepieciešamo preču piedāvājumu dažādos veikalos un, protams, arī salīdzināt cenas.

Svētku apdāvināšanas loterija

Ja tev ir liela ģimene, dāvanu iegāde var sagādāt ne tikai papildus slodzi tavam budžetam, bet arī pamatīgas galvassāpes, domājot par to, kāda būtu vispiemērotākā dāvana katram ģimenes loceklim. Apsver domu rīkot svētku apdāvināšanas loteriju – jau tuvākajā laikā ar ģimenes locekļiem vienojieties, kurš kuram sagādās dāvanu. Rezultātā dāvanu kaudzes vietā tev būs jāpadomā tikai par vienu dāvanu. Un visbiežāk šādos gadījumos ir iespēja uzdāvināt patiešām pārdomātu dāvanu ar lielāku pievienoto vērtību. Otrs variants ir koncentrēties tikai uz bērnu apdāvināšanu.

Svētku būtība neslēpjas dāvanās vai to daudzumā. Svētkos lielākā dāvana ir būšana kopā, sirds siltums un rūpes vienam par otru.

Svētku laikā noslēp savu kredītkarti

Mūsdienās aizņemties līdzekļus kredītiestādē ir kļuvis tik vienkārši. Lielai daļai cilvēku makā ir vismaz viena kredītkarte. Ātro kredītu kompānijas arī neguļ un vilina cilvēkus ar iespēju aizņemties naudu spožākiem un vērienīgākiem svētkiem. bet atceries, ka katru kredītu reiz būs jāatdod. Tāpēc ieteicams neturēt makā kredītkarti.

Ja pašdisciplīna ir tava vājā vieta, tad ir vēl labāks risinājums – ielej plastmasas traukā ūdeni, iegremdē tajā kredītkarti un sasaldē. Ja ļoti sakārosies kaut ko nopirkt, kas nav tavā sarakstā, tev vismaz nāksies kādu laiku noņemties ar kredītkartes atkausēšanu. Un, iespējams, ka pa šo laiku tava spontānās iepirkšanās vēlme būs pārgājusi.

20171113085805-70214.jpg

Pievērsies rokdarbiem

Pašdarinātu dāvanu pasniegšana svētkos mūsdienās vairs neliecina par skopumu vai finanšu grūtībām. Šādas dāvanas ir uzmanības izrādīšana, jo tu tās gatavošanā ieliec savu laiku, rūpes un mīlestību.

Kārtīgi apdomā, kas varētu iepriecināt konkrētu cilvēku un ķeries pie darba. Ja dāvanas saņēmējs ir saldummīlis, pagatavo ievārījumus, cepumus vai trifeles, saliec tos groziņā un noformē visu atbilstoši Ziemassvētku tematikai.

Satrp citu, 2017. gadā gardumu grozu dāvināšana ir viens no trendiem. Un gardumi nav tikai pašadarināti saldumi. Gardumu grozā var būt kafijas vai tējas izlase, rieksti un augļi, popokorna gatavošanas komplekts kino cienītājiem u.c. varianti. Savukārt dzīvniekmīļi noteikti novērtēs kārumu grozu mazajiem pūkaiņiem.

Veikalu plaukti ir pārpildīti ar visdažādākajiem svētku rotājumiem. Taču, ja vēlies ietaupīt naudu, rotājumus vari pagatvot pati. Brīvdienās dodies uz mežu, kur varēsi salasīt čiekurus, nokritušus zarus, sūnas un citus izejmateriālus. Tumšie vakari ir tieši radīti radošām nodarbēm.

Sāc veidot svētku budžeta fondu

Sākt veidot uzkrājumus svētkiem vai kādam citam mērķim nekad nav par agru.

Katru nedēļu atliec nelielu naudas summu – burkā, krājkasē vai atsevišķā bankas kontā, kā tev ērtāk. Šī summa nebūs īpaši jūtama tavā ikdienā, taču tādā veidā vari iekrāt naudu Ziemassvētku vēlmju piepildīšanai.

Pirmajā nedēļā krājkasē ieliec EUR 0.50

Otrajā nedēļā – EUR 1.00

Trešajā nedēļā – EUR 2.00

Ceturtajā nedēļā – EUR 4.00

Piektajā nedēļā – EUR 8.00

Sestajā nedēļā atkal tikai EUR 0.50

Septītajā nedēļā – EUR 1.00 utt.

Līdz 2018. gada Ziemassvētkiem šādā veidā būsi sakrājusi ap 150 eiro. Protams, iknedēļas krājkasē ieskaitāmo summu vari palielināt, tad arī uzkrājums beigās būs lielāks.

Un tagad tu domā, kā lai atlicina šos dažus eiro katru nedēļu. Pārskati savus ikdienas tēriņus! Vai pērc kafiju avīžu kioskos? Vienreiz iegādājies termokrūzi un pagatavo kafiju mājās. Ietaupīsi naudu un parūpēsies par vidi. Vai katras pusdienas noslēdzas ar desertu? Deserts nedrīkst kļūt par ikdienas ieradumu. Deserts ir paredzēts īpašiem mirkļiem. Atsacīšanās no ikdienas deserta būs ieguvums gan izskatam, gan veselībai, gan maciņam. Pirms Ziemassvētkiem nebūs jākrīt histērijā un jāmeklē ātrād diētas, lai nomestu liekos kilogramus. Vai iegādājies e-talonu, lai nobrauktu vien pāris pieturas? Mājas-darbs-veikals-mājas. Sēdošs darbs, vizināšanās transportā un slinkošana mājās uz dīvāna ir kaitīga gan izskatam, gan veselībai. Neslinko! Ja tev līdz darbam ir vien dažas pieturas, tās tu vari noiet ar kājām. Uzlabosi fiziko formu un ietaupīsi naudu. Šīs ir tikai dažas pozīcijas, kuras varētu palīdzēt ietaupīt pat vairāk naudas, nekā ir nepieciešams ielikt svētku fonda krājkasītē.

 Lai skaists un mierīgs svētku gaidīšanas laiks!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies