Kā atrast vīrieti, kas pēc iespējas mazāk kaitinātu

Linduchy
Linduchy 18. oktobris 2017 14:06
1929

Oktobra sākumā manās rokās nonāca Ritas Lasmanes grāmatiņa ar visai intriģējošu nosaukumu "Kā atrast vīrieti, kas pēc iespējas mazāk kaitinātu".

Nekaitinoša vīrieša meklēšana nav manā dienaskārtībā, bet bija interesanti uzzināt, ko tad iesaka partnerattiecību eksperte ar pieredzi, jo ko nu tur slēpt - arī mani reizēm vīrs prot sakaitināt. :D

Vīriešu sugai piemīt fantastiskas spējas sakaitināt līdz baltkvēlei - izmētātas zeķes, laikā neiznesta miskaste, piloša krāna neievērošana un nelabošana, svarīgu datumu piemiršana utt. Patiesību sakot, kaitinošos faktorus var atrast vienmēr, pat uz līdzenas vietas. Kāpēc? O, un te man ir sava pārliecība - ka visa cēlonis ir jāmeklē sākumā sevī. Nīgrus un ar sevi neapmierinātus cilvēkus, kuriem nav iekšējā līdzsvara, kaitina daudz kas ... viss kaitina. Un vai tad sievietes ir mazāk kaitinošas? Mēdz teikt, ka cita acī skabargu redz, bet savā nemana baļķi. Es domāju, ka kaitināšanas jomā abi dzimumi ir līdzvērtīgi. Bet ir jāmācās atrast sev piemērotāko, sadzīvot, rast kompromisus un nemitīgi strādāt pie attiecību stabilitātes un izaugsmes.

Bet nu par grāmatas saturu. Labi, ka autore jau grāmatas sākumā uzsver, ka Ideālo Partneru nemēdz būt. Ja kāda draudzene stāsta, ka viņas vīrs ir super-duper ideāls, nesteidzies nokart degunu, domājot, ka laikam tu esi dzīvē baigā neveiksminiece, jo tev gadās viens par otru kaitinošāki vīrieši ceļā.

Bet kā tad atrast to gandrīz ideālo vīrieti? Izrādās, ka Māte Daba mūs ir apveltījusi ar pamatīgu laboratoriju, kura veic pārbaudi ģenētiskajai saderībai. Pirmo testa kārtu veic deguna skriemelī esošais receptororgāns - vomeronazālais orgāns, kura uzdevums ir atpazīt ģenētiski derīga partnera ķermeņa feromonu aromātu.

Šis orgāns ir cieši saistīts ar smadzenēm, tāpēc tas nosūta smadzenēm impulsus laimes hormonu ražošanai, ja ir "saodis" ģenētiski saderīgu feromonu aromātu. Tu ej pa ielu, saod īstos feromonus, un sirds sāk straujāk pukstēt.

Bet! Ja viss būtu tik vienkārši, tad jau visi dzīvotu ideālās partnerattiecībās visa mūža garumā. Ģenētiskās saderības testam ir otra daļa - skūpstīšanās. 

Cilvēkiem vaigu gļotādā ir iebūvētas šūnu kopas, kas skūpsta laikā zibenīgi veic partnera siekalu DNS analīzi. Ja partneris ir ģenētiski derīgs, tad skūpsts šķiet salds un tīkams. Ejot uz randiņiem, netēlo kautrīgo - bučoties var un vajag, lai pietuvotos gandrīz ideālā partnera atrašanai.

Izklausās ļoti vienkārši - Māte Daba ir par visu parūpējusies, lai mēs nepaliktu bez partnera. Un tagad tu domā, ka tavs deguns nav nekam derīgs, jo saož tikai "brāķētus" eksemplārus, un arī skūstīšanās testi ir bijuši kļūdaini.

Rita Lasmane šajā grāmatā atgādina, ka mīlestība var būt mūžīga, ja to ik pa laikam atjaunina. Mīlestība ir cikliska - tā mūsu smadzenēs dzīvo 4-5 gadus. Šajā laikā iemīlēšanās hormonu ir pārpārēm, tāpēc mēs nepievēršam īpašu uzmanību neatbilstībām un kaitinošajiem faktoriem.

Atceries, ka ideālu vīriešu nav! Dabā arī dārgakmeņi ideālā veidā nav sastopami - tos ir jāslīpē un jāpulē, lai iegūtu vēlamo formu un mirdzumu. Ar vīriešiem ir tieši tas pats stāsts.

Kad ir pārgājusi iemīlēšanās fāze, ar attiecībām ir jāsāk pamatīgi strādāt ar uzslavēšanu, kopīgu nodarbju atrašanu un "pilināšanas" tehniku, kuru autore detalizēti apraksta grāmatā. Šajā laikā ļoti svarīga loma būs ģimenes pieredzei - gan tavā, gan vīrieša dzīvē. Ņem to vērā!

Lai neapjuktu un nepieņemtu kļūdainus lēmumus, autore iesaka izveidot Mīlas Karti. Tās veidošana var aizņemt dažas dienas, bet tādā veidā tu izveidosi sarakstu, pēc kura vadīties gandrīz ideālā vīrieša meklējumos. Mīlas Kartē ir detalizēti jāapraksta vēlamā vīrieša ārējo tēlu, apgādnieka īpašības, uzvedības modeli, sadzīves paradumus, priekšstatus par reliģiju, politiku, bērnu audzināšanu, dzīvniekiem utt. (sīkāk par Mīlas kartes sastādīšanu vari izlasīt Ritas Lasmanes grāmatā).

Pēc grāmatas izlasīšanas paskatījos uz savām attiecībām ar citām acīm, paostīju tās un izgaršoju tās, lai pārliecinātos par ģenētisko saderību un kaitinošo faktoru novēršanu ar "pilināšanas" tehniku. :D 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 19. oktobris 2017 08:20 Kerstyna

ROFLROFLROFL

Kerstyna 18. oktobris 2017 23:05

Tā ir tikpat kā Vienradža nomedīšanas rokasgrāmata :D

Ciao 18. oktobris 2017 14:22

Grāmatu nezinu, bet piekrītu minētajam... kad eiforija ir piezemējusies, tad priekšplānā nāk sadzīve un tai pakārtotās lietas :)