Jūnija beigās Latvijā notiks trešais starptautiskais „Saulgriežu jogas un mūzikas festivāls“

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 12. marts 2014 12:02
2744

No 20. -  22. jūnijam Siguldā jau trešo gadu notiks starptautiskais „Saulgriežu jogas un mūzikas festivāls“. Festivālu ievadīs divi ieskaņas koncerti – 26. aprīlī Spīķeru koncertzālē dziedās Aleksija Čelluna (Alexia Chellun) no Spānijas, savukārt dienu pirms festivāla - 19. jūnijā festivāla norises vietā uzstāsies duets “Mirabai Ceiba” no ASV.

 

Festivāla laikā notiks jogas un meditācijas nodarbības, kuras vadīs pieredzējuši pasniedzēji no dažādām pasaules valstīm - ASV, Vācijas, Lielbritānijas, Zviedrijas, Spānijas, Itālijas, Krievijas un Indijas. Ikvienam festivāla apmeklētājam būs iespēja nosvinēt vasaras saugriežus latviskajās tradīcijās kopā ar labākajiem folkloras ansambļiem. Katras festivāla dienas noslēgumā notiks koncerts, kurā uzstāsies gan pašmāju, gan ārzemju mūziķi.

 20140312120113-78868.jpg

„Festivāla programmu plānojam tā, lai tā būtu vienlīdz interesanta gan iesācējiem, gan pieredzējušiem praktizētājiem,“ stāsta festivāla rīkotājs Sandis Dūšelis, „Satikties ar draugiem skaistākajā vasaras laikā un brīvā dabā pamēgināt jogu pie labiem pasniedzējiem ir ļoti iedvesmojoši. Labi pasniedzēji ir mūsu prioritāte un praktizētāji novērtēs iespēju piedalīties tādu skolotāju nodarbībās, kas ikdienā Latvijā nav pieejami. Un, protams, atkal būs ļoti sirsnīgi un aizraujoši pausaules mūzikas koncerti“.

 

Paralēli jogas un meditācijas nodarbībām festivāla apmeklētāji varēs iepazīties ar Gatka – senu austrumu cīņas mākslas tehniku, dejot Šakti dejas, relaksēties gongu skaņās, uzzināt ko vairāk par ajurvēdu, iepazīties ar Latvijas labākajiem jogas pasniedzējiem - un tas nebūt vēl nav viss. Ar plašāku festivāla dalībnieku aprakstu ikviens var iepazīties festivāla interneta vietnē www.solsticeyogafestival.com.

 20140312120207-51510.jpg

Festivāls ir draudzīgs arī ģimenes cilvēkiem – kamēr vecāki vingros, dejos, meditēs vai socializēsies, par bērniem „Bērnu nometnē‘‘ rūpēsies pieredzējuši pedagogi.

 

Festivāls notiks Gaujas senlejas krastos viesu namā „Brūveri“. Apmeklētājiem būs iespēja iegādāties kvalitatīvu veģetāru ēdienu trīs reizes dienā, kā arī izvēlēties nakšņošanas iespējas atbilstoši savām vēlmēm – nakšņot viesnīcā, viesu namā vai uzsliet telti labiekārtotā telšu pilsētiņā.

 

 

Festivāla ieskaņas koncerti

 

Festivālu ievadīs divi ieskaņas koncerti – 26. aprīlī Spīķeru koncertzālē uzstāsies Aleksija Čelluna (Alexia Chellun) no Spānijas, savukārt dienu pirms festivāla - 19. jūnijā festivāla norieses vietā uzstāsies duets “Mirabai Ceiba” no ASV.

 

Aleksija Čelluna (Alexia Chellun) ir talantīga mūziķe un komponiste, lieliska ģitāriste un jogas skolotāja. A. Čellunas mūzika ir akustiskās ģitāras šarma, valdzinošas balss un meistarīgu ritmu sintēze. Aleksija komponē arī mūziku mantrām, kas atvasinātas no sikhu, hindu un budistu tradīcijām. Ikdienā viņa uzstājas dažādos festivālos, jogas pasniedzēju apmācībās, retrītos un koncertos visā Eiropā un citur pasaulē. Koncertā Rīgā Aleksija Čelluna uzstāsies kopā ar etno-džeza grupas “Baraka” vadītāju un indiešu tabla meistaru Dmitriju Evsikovu.

 

Plašāka informācija - www.alexiachellun.com/en/

 

 

Duetu “Mirabai Ceiba” veido Markus Sībers (Markus Sieber) un Anželika Baumbaha (Angelika Baumbach), vīrs un sieva, talantīgi mūziķi un jogas pasniedzēji. Viņi rada jauna stila pasaules garīgo mūziku, kurā dzirdami arī viedi vārdi no tādiem meistariem kā Rumi, Thich Nhat Hanh, Guru Nanak un Yogi Bhajan. “Mirabai Ceiba” ir vieni no zināmākajiem „Spirit Voyage” mūziķiem, kuri uzstājas visā pasaulē, Latvijā viņi būs pirmo reizi. Dueta izdotie albumi ir saņēmuši neskaitāmus apbalvojumus un nominācijas, piemēram „Labākais Vokālais Albums 2008”, „Labākie Top 10 New Age Mūziķi”.

 

Plašāka informācija -   http://www.mirabaiceiba.com/

 

Biļetes

 

Jau šobrīd ir pieejamas biļetes gan uz abiem festivāla ieskaņas koncertiem, gan uz pašu festivālu.

 

Biļetes uz koncertiem pieejamas internetā vai Biļešu Paradīzes kasēs -

http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/7480

http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/7476

 

Biļetes uz festivālu ir nopērkamas festivāla lapā www.solsticeyogafestival.com. Mājas lapā ir arī plašāka informācija par cenām – apmeklētājiem ir iespēja iegādāties biļeti uz visu festivālu, uz vienu no festivāla dienām, un biļeti, kas dod iespēju apmeklēt gan “Mirabai Ceiba” koncertu, gan festivālu.

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Noelle 12. marts 2014 15:51

Laikam nebūšu oriģināla un teikšu - kādēļ gan nevarētu būt vienkārši "Saulgriežu mūzikas (un rituālu?) festivāls", bez jogas? Kas, mums savas alternatīvas jogai nav? :)