Jaunība – tavs spēks un vājums jeb „Jaunās Talantu Fabrikas” vakardienas koncerts

lotte
lotte 24. septembris 2013 10:35
1599

Vakar gluži nejauši sāku skatīties „Jauno Talantu Fabriku”, lai gan skaidrs, ka šis šovs nav gluži domāts mana vecuma auditorijai. Tomēr dziesmas bija labas, izpildītāji – aizrautīgi un skaisti, izpildījums – nu, kā nu kuram. Bet šoreiz ne par to!

Viena kopēja iezīme, ko atkal un atkal skatīju gandrīz visos priekšnesumos (nu varbūt izņemot Kristīnes izpildījumu) – bija jaunības degsme un jaunības … kā to pateikt… dziesmas neizpratne.

Balts ir tikai balts un melns ir tikai melns… sāpe ir sāpe – nu tad kliedzam.. prieks ir prieks – nu tad lecam ar dzeltenām kurpēm! Jā? … un tomēr kaut kas pietrūkst! Pietrūkst - „skatiena no malas”, tās sajūtas, ka dzīve ir brīnišķa gan sāpēs, gan priekā. Pietrūkst patiesu emociju, klusa smaida pat skumjās, labvēlīgas dzīves un cilvēku pieņemšanas. Laikam tas ir tas, ko sniedz dzīves pieredze?

Jaunie dziedātāji cenšas, bet diemžēl lielākoties nespēj parādīt to, ko vēl nav izjutuši. Var nodziedāt skolnieciski pareizi, pat muzikāli pareizi, bet laikam nevar sniegt emocijas, kuras vēl nav saprastas. Es nedomāju, ka tā ir kļūda, vai tāpēc šovs ir sliktāks.

Šis šovs jau ir skola, kas arī sniegs to jauno pieredzi, sāpes un prieku, kas palīdzēs turpmāk! Dzīvot, domāt, kļūt personībām un nebaidīties atšķirties no pārējiem, runāt pašam, nevis atreferēt vispārējas, atstrādātas frāzes.

Savukārt tas, kas ir pozitīvs – ir milzīgā cenšanās un degsme. Jauniešu uzdrīkstēšanās, drosme un apņēmība. Aizrautība un spēja mācīties, kas tik liela nav nevienā dzīves posmā vairs. Veiksmi visiem jaunajiem talantiem!

Mana favorīte vakardien:

http://www.jtf.lv/kristine-dzied-ulda-marhilevica-dziesmu-kurs-gan-tices/

Foto avots: www.jtf.lv/piektais-koncerts/

 

Blogo Sieviešu klubā un laimē Sebamed dāvanu komplektu

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
KRX 24. septembris 2013 20:49

Es no viņu sadzīviskās ikdienas nezinu neko. Tik cik meitas pasaka. Tad arī uzzināju, ka tas blondais esot kaut kāds briesmīgi slavens (???) Es viņu redzu pirmo reizi un neteiktu, ka dikti spēcīgs vokāls.
BET! Pieļauju, ka viņu balsīm tās slēgtās telpas arī ir briesmīgs pārbaudījums. Kā arī, apskaņošanas tehnikai un skaņotājiem liela nozīme. Varbūt mums pa TV neskan, bet viņiem ir OK.

Ivetta 24. septembris 2013 18:33 krx

Ak, pilnīgi jānosarkst :$ :X:D

Ilzīte var just ka kramiņa kungam nepatīk - visu laiku tur abi kašķējās :D Ilzīte tā cenšas, tā cenšas, bet nekā atkal Kramiņš noliek :D

Ievai ir ok, bet kaut kā trūkst, es tikai nevaru saprast kā...

Puiši vispār šķiet tādi nekādi. neviens man nepiesaista :^)

Un vispār, kad uzzini rezultātus pēc balsošanas, saprotams ir tas, ka mazas meitenes vien tur balso. Īpaši jau pēc šī konkursa to varēja manīt - puiši vien pa pirmām vietām :D
Uzskatu, ka notiek manipulēšana ar skatītājiem, kā piem., izrīkojās Rihards ar to savu blamēšanos, ka grib iet ārā no šova.
Bet ok, jāsaprot, ka tas nav pieaugušo šovs :D

Nikte 24. septembris 2013 18:27

Kaut ka šie dziedāšanas šovi nesaista,jo tagad dzied visi!:X

KRX 24. septembris 2013 15:38 Ivetta

Ou, jē, es tagad esmu KEX! ROFL (Y) :D

Man vēl reizēm liekas, ka Ievai arī sanāk tīri labi (tāda blonda meitene). Un nekādi nesaprotu, kāpēc vienmēr tiek slavēta tā Elizabete.... es ar savu lāča ausi pat saklausu šķību dziedājumu bieži vien. Arī tā mazā Ilze - pārāk smalka balstiņa lielai skatuvei.
Vispār jau es neesmu nekāds dižais eksperts :D

Ivetta 24. septembris 2013 13:15

Pievienojos - man arī patika Kristīnes izpildījums. Un man vispār interesē kā viņai ies koncertos. kaut kas tur ir viņā.
Vēl Aminata man patīk kā jūtās uz skatuves, kā izdomā un izpilda dziesmas. Bet dziedāšanā vēl ir ko patrenēties. Piekrītu žūrijai, ka skatuvei viņa ir dzimusi. Tiesa viņas balss tembrs un stils man tā īpaši neuzrunā, bet nevar teikt, ka viņa būtu slikta izpildītāja. Gluži pretēji.

Un piekrītu kex, ka šoreiz kopumā ir atlasīti diezgan vāji izpildītāji. Iepriekšējā šovā kaut kā šķita vairāk spēcīgāku balsu. Bet norakstu to uz to, ka grib taisīt šovu...

lotte 24. septembris 2013 13:00 krx

Man arī ļoti patīk dziesmas no izrādes "Tobago" :$

KRX 24. septembris 2013 12:06

Maģija, bet es padomāju tieši to pašu vakar! Nespēj 19gadīga meitene izdziedāt dziesmas domu, ko uzrakstījis pieaudzis vīrietis. Diemžēl.
Un pilnīga mistika - jā, man ļoti patika Kristīnes izpildījums (Y) iespējams palīdzēja viņas skatuviskā pieredze, nezinu. Bet skanēja patiesi labi un izskatījās, ka saprot par ko pati dzied.
Tiesa, es nespēju būt objektīva pret izrādes "Tobago" dziesmām - man patīk pilnīgi visas! :)

Paskatieties kādreiz PBK piektdienu vakaros šovu-konkursu "Balss" (kr.val. Golos). Kā vajadzētu dziedāt cilvēkiem, kuri pretendē uz vietu šovbiznesā. Un tur arī eksperti pasaka atklāti par katru sīkāko kļūdu.

Reizēm šķiet, ka šoreiz mūsu JTF salasīti kaut kādi nekādi - ar cerību, ka vismaz ar uzvedību uztaisīs šovu (jo dzied jau lielākā daļa tur tā ne visai).

pece 24. septembris 2013 11:02

Es tieši par to pašu vakardien domāju, ka jaunieši vienkārši nevar parādīt tās emocijas, kuras nav izdzīvojuši paši..... līdz galam gan šovu nenoskatījos.