Jaunas atpūtas vietas Rīgā

Autors: pece, 2013. gada 24. maijs, 15:49:19
Jaunas atpūtas vietas Rīgā

Šogad ir atklātas divas atpūtas - pludmales vietas Rīgā.

Ķīpsalā pie Vanšu tilta nolīdzināto smilšu kaudžu vietā Daugavas malā tapusi jauna atpūtas zona - pludmale, kas jau šajā nedēļas nogalē gaida pirmos apmeklētājus.

Jaunajā atpūtas vietā bērnus priecē rotaļu laukums, aktīviem pludmales apmeklētājiem radīta iespēja spēlēt volejbolu, uzstādītas divas pārģērbšanās kabīnes, velonovietne, divas biotualetes, uzstādīti soliņi un atkritumu urnas. Atjaunota arī blakus esošā zaļā zona - uzbērta melnzeme un iesēta zāle.

Veikta arī upes gultnes izpēte un ūdens kvalitātes mērījumi, kas liecina, ka minētajā vietā drīkst peldēties. Tuvākajā laikā ūdenī tiks izvietotas ierobežojošas bojas. Taču, oficiāla peldvieta pludmalē iekārtota netiks, jo tajā nav plānots izveidot glābšanas staciju.

Arī Lucavsalā ir izveidota jauna atpūtas vieta ar bērnu rotaļlaukumiem, kuri gan pagaidām pieejami tikai mazākajiem, jo pārējie ir tikai tapšanas stadijā, tur plānots arī ierīkot piknika vietas sadarbībā ar Aldari. Un ir izveidota pludmale.

Man patīk kā sakopjas Rīga, lai gan saprotu, ka tāda steiga ir saistīta ar tuvojošām pašvaldības vēlēšanām, bet vienalga forši. Tajā pašā laikā mani bažīgu dara fakts, ka iekārtotās peldvietas neviens netaisās legalizēt par oficiālām peldvietām, jo tad tur būtu jānorīko glābēji, bet tauta tur apgrozās gana daudz.

Un vēl vairāk es īsti nesaprotu vai man pašai šķiet pieņami peldēties Daugavā Rīgas centrā. Ko par to domājat Jūs?