Jaunas atpūtas vietas Rīgā

pece
pece 24. maijs 2013 15:49
1070

Šogad ir atklātas divas atpūtas - pludmales vietas Rīgā.

Ķīpsalā pie Vanšu tilta nolīdzināto smilšu kaudžu vietā Daugavas malā tapusi jauna atpūtas zona - pludmale, kas jau šajā nedēļas nogalē gaida pirmos apmeklētājus.

Jaunajā atpūtas vietā bērnus priecē rotaļu laukums, aktīviem pludmales apmeklētājiem radīta iespēja spēlēt volejbolu, uzstādītas divas pārģērbšanās kabīnes, velonovietne, divas biotualetes, uzstādīti soliņi un atkritumu urnas. Atjaunota arī blakus esošā zaļā zona - uzbērta melnzeme un iesēta zāle.

Veikta arī upes gultnes izpēte un ūdens kvalitātes mērījumi, kas liecina, ka minētajā vietā drīkst peldēties. Tuvākajā laikā ūdenī tiks izvietotas ierobežojošas bojas. Taču, oficiāla peldvieta pludmalē iekārtota netiks, jo tajā nav plānots izveidot glābšanas staciju.

Arī Lucavsalā ir izveidota jauna atpūtas vieta ar bērnu rotaļlaukumiem, kuri gan pagaidām pieejami tikai mazākajiem, jo pārējie ir tikai tapšanas stadijā, tur plānots arī ierīkot piknika vietas sadarbībā ar Aldari. Un ir izveidota pludmale.

Man patīk kā sakopjas Rīga, lai gan saprotu, ka tāda steiga ir saistīta ar tuvojošām pašvaldības vēlēšanām, bet vienalga forši. Tajā pašā laikā mani bažīgu dara fakts, ka iekārtotās peldvietas neviens netaisās legalizēt par oficiālām peldvietām, jo tad tur būtu jānorīko glābēji, bet tauta tur apgrozās gana daudz.

Un vēl vairāk es īsti nesaprotu vai man pašai šķiet pieņami peldēties Daugavā Rīgas centrā. Ko par to domājat Jūs?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
deletedprofile 26. maijs 2013 16:46

Pati peldēties turp nedošos, bet mani nemulsina transporta tuvums- lai jau skatās garāmbraucošie. Izmežģītas acis būs viņu problēma.

vecsprofils 26. maijs 2013 12:41

Prieks, ka šī teritorija tika beidzot labiekārtota. Peldēties gan visdrīzāk nepeldēšos, jo mulsina fakts, ka "peldvieta" atrodas visu apskatei, un ūdens kvalitāte. Ar kājām pabrist - jā, feini, bet ne ar visu ķermeni ;)

smukaa 25. maijs 2013 21:42

(Y)
Un peldēties vietā,kur ietek gandrīz visi notekūdeņi? :^)

Ivetta 25. maijs 2013 09:41

Mazliet ar greizu aci uz to raugos, jā. man vispār dīvaini būtu atrasties pusplikai tik transportiem bagātā vietā :D Pluss vēl šaubas par ūdens kvalitāti....