Jau piektdien Doma laukumā svinēs ziemas saulgriežus un vilks bluķi

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2018. gada 20. decembris, 18:43:05
Jau piektdien Doma laukumā svinēs ziemas saulgriežus un vilks bluķi

Piektdien, 21. decembrī, plkst. 18.00 Doma laukumā notiks ziemas saulgriežu tradīcijās ieturēts pasākums. Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa apmeklētājus priecēs muzikālais priekšnesums “Ziemas svētki atbraukuši rakstītām kamanām”, kurā muzicēs Līvānu folkloras kopas “Ceiruļeits” dalībnieki, taču plkst. 18.40 tajā viesosies ķekatnieki, kuri turpinās vilkt bluķi cauri visai Vecrīgai. 

Bluķa vilkšana pa Vecrīgas ielām sāksies Rātslaukumā un virzīsies pa Grēcinieku ielu, Audēju ielu, Vaļņu ielu, Kaļķu ielu, Līvu laukumu, Zirgu ielu, Doma laukumu, Jaunielu, Krāmu ielu, Jaunavu ielu, pēc tam atgriezīsies Rātslaukuma. Plkst. 19:00 svētki turpināsies ar bluķa dedzināšanu, folkloras kopu sveicieniem, dziesmām, dejām un rotaļām. 

Folkloras kopu dalībnieki un svētku apmeklētāji šajos svētkos velk bluķus cauri visai vecpilsētai, lai saskaņā ar senlatviešu tradīcijām aizbaidītu ļaunos garus, veicinātu auglību un dotu svētību pilsētai un tās iedzīvotājiem. Pēc tam Rātslaukumā tos sadedzina ugunskurā, reizē ar to sadedzinot arī veco gadu, "ļauno dienu" - bēdas, likstas un nelaimes, tā radot gaismas spēku nākamajam gadam. Dziedošajā un muzicējošajā gājienā Rīgā ik gadu iesaistās ne tikai folkloras kopu dalībnieki, bet arī pilsētas iedzīvotāji un viesi. 

No 22. līdz 26. decembrim Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņā turpināsies Ziemassvētku pasākumu programma – uz Doma laukuma skatuves uzstāsies bērnu ansambļi, folkloras kopas, kā arī dažādi kori, kuri papildinās skaisto Ziemassvētku laiku ar svinīgām un jautrām melodijām.

Pilnu pasākumu kalendāru skati šeit: https://vzt.lv/calendar/12/2018

Brīvdienās un svētku dienās tirdziņā varēs apciemot Ziemassvētku vecīti un satikt rūķus, kā arī doties izjādēs ar ponijiem. Visu tirdziņa laiku darbosies bērnu karuselis un aplokā dzīvos aitiņas un truši. Ikvienam būs iespēja iemēģināt roku piparkūku cepšanā un citās meistarklasēs. 

20181220184250-92878.jpg

Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa jaunumi mājas lapā: www.vzt.lvkā arī sociālajos tīklos:   www.facebook.com/RigaChristmasMarket

www.instagram.com/ziemassvetku_tirdzins

 Vecrīgas Ziemassvetku tirdziņa darba laiks:

Darba dienās: 10.00–20.00

Piektdienās un sestdienās: 10.00–22.00

Svētdienās: 10.00–20.00

24. decembrī: 10.00–20.00

Jaungada naktī: 10.00–2.30