Japāņu filmu festivāls

Autors: pece, 2012. gada 10. maijs, 12:24:39
Japāņu filmu festivāls

Japānas vēstniecība un Japānas Fonds no trešdienas, 9. maija, līdz sestdienai, 12. maijam, četru dienu garumā kinoteātrī „Splendid Palace” (Rīgā, Elizabetes ielā 61) rīko Japāņu filmu festivālu!

Foto: kadrs no filmas "Kāpēc ne"

Japāņu filmu festivāls Latvijā notiek kopš 2002. gada, un šogad skatītājiem tiks demonstrētas astoņas japāņu filmas, kuru aprakstus varat izlasīt zemāk. Ieeja uz filmām ir bez maksas, ieejas kartes varēs saņemt kino „Splendid Palace” kasēs no 3. maija.

Ieskaties programmā: 

Savedējs - Zegen (1987. g. 124 min) Režisors: Šjohejs Imamura

Japāņu nacionālists Muraoka 1901.gadā nokļūst Honkongā bez graša pie dvēseles. Dažādu apstākļu sakritības rezultātā Muraoka kļūst par savedēju un izvērš bordeļu tīklu teju pa visu Dienvidaustrumu Āziju. Augot Japānas ietekmei reģionā, aug arī Muraokas rūpals un pārticība.

Miglas sieviete - Woman of the mist (1936. g. 111 min) Režisors: Heinosuke Gošjo

Fumikiči ir precēts vīrs ar noslieci uz bezatbildību. Kādu dienu Fumikiči māsa lūdz brāli palīdzēt motivēt viņas dēlu koncentrēties mācībām. Tā vietā Fumikiči nododas kopīgām izklaidēm ar aizbilstamo. Taču, kad māsas dēls nokļūst situācijā, kas var mainīt visu viņa dzīvi, pienāk Fumikiči kārta uzņemties atbildību, lai paglābtu jaunekli no paša neapdomības sekām.

Prom no šīs pasaules - Out of this world (2003. g. 123 min) Režisors: Džundži Sakamoto

Uz pēckara laika haosa un cerību fona, filma stāsta par jaunu japāņu muzikantu grupu, kuriem pienāk viņu karjeras lielākā iespēja – spēlēt džezu amerikāņu armijas klubos okupācijas laika Japānā. Vispārējā pēckara gadu nabadzībā šie klubi ir īsta zelta bedre visiem, kuri tur strādā.

Leģenda par princi Gendži - Tales of Genji (1951. g. 124 min) Režisors: Kodzaburo Jošimura

Filmas darbība norisinās 10. gadsimta vidū, un tās galvenais varonis, ar savu pievilcību izslavētais princis Gendži, iesaistās mīlas dēkās ar tā laika Japānas augstākās sabiedrības sievietēm. Filma ir Japānas senākā romāna „Leģenda par princi Gendži” pirmā ekranizācija. Romānu 11. gadsimta sākumā sarakstījusi imperatora galma dāma Murasaki Šikibu.

Kišivadas sliktie puiši - Kishiwada bad boys (1996. g. 106 min) Režisors: Kadzujuki Idzucu

Filmas galvenie varoņi ir divi pamatskolas pēdējo klašu puiši, kuru dzīve norit vidusšķiras apdzīvotā Osakas rajonā Kišivadā pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados. Viņu dienas paiet savstarpējās cīņās ar citām bandām, līdz puišu dzīvesveids ātri vien noved pie problēmām ar organizēto noziedznieku pasauli un likumsargiem.

Mīlestības vēstule - Love letter (1985. g. 108 min) Režisors: Tacumi Kumaširo

Kjoko, veiksmīga žurnāla redaktore uzzina, ka viņas vīrs ir aizgājis no mājām. Nespēdams izšķirties starp mīlestību pret sievu un atmiņām par bijušo mīļāko Ecuko, vīrs atstājis mājas, lai slimnīcā rūpētos par ar leikēmiju sirgstošo Ecuko, kurai dzīvot atlicis vien pusgads.

Idzu jaunavas - The young women of Izu (1945. g. 74 min) Režisors: Heinosuke Gošjo

Kijoši Mijauči, jauns armijas virsnieks, tiek nosūtīts uz Idzu ciematu un meklē vietu, kur apmesties. Bunkiči un abas viņa meitas klīstošo Kijoši uzņem savās mājās. Viesis sāk uzvesties pārāk brīvi, izturoties pret meitām kā pret kalponēm un apceļot viņas. Bunkiči māsa ir sarūgtināta par brāļa lēmumu mājās, kur dzīvo divas neprecētas sievietes, izmitināt vīrieti.

Sīkāka info Japānas vēstniecības lapā http://www.lv.emb-japan.go.jp/

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tev patīk japāņu kino? Vai kādreiz esi redzējusi kādu Japānā tapušu filmu?