Jāņa Lūsēna 60. dzimšanas dienas kulminācija gaidāma Liepājā 7. aprīlī

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 25. marts 2019 15:47
292

Ar diviem skatītāju pārpildītiem koncertiem un nerimstošām stāvovācijām Rīgā, VEF Kultūras pilī vērienīgi aizsākusies izcilā latviešu komponista Jāņa Lūsēna 60.jubileja, vienkopus pulcējot komponista daudzos skatuves draugus, līdzgaitniekus un viņa talanta cienītājus. 

29.martā jubilejas svinības turpināsies Latgales vēstniecībā Gors, bet dzimšanas dienas kulminācija gaidāma īstajā svētku dienā - 7.aprīlī Liepājas Olimpiskā centra arēnā, kad uz vienas skatuves satiksiesun neaizmirstamās emocijas dalīsies Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Marija Naumova, Kristīne Zadovska, Andris Ērglis, Aija Vītoliņa, Uģis Roze, Aija Andrejeva, Igo, Ieva Sutugova, Raimonds Ozols, Ieva Akuratere, Ralfs Eilands, Anmary, Atis Ieviņš, Annija Putniņa, Elizabete Lukaševiča, koris Sōla diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā, grupa Zodiac”  un daudzi citi mūziķi. 

Koncerta pirmā daļa veltīta teātra pasaulei un tēmām, kas desmitiem un pat simtiem reižu skanējušas no teātru skatuvēm – kā mistērija ar nelieliem atmiņu un sajūtu uzplaiksnījumiem no iestudējumiem “Kaupēn, mans mīļais”, “Sfinksa”, “Agrā rūsa”, “Sniega karaliene”, “Ikstīte”, “Neglītais pīlēns”, “Indrika hronika”, “Hotel Kristina”, “Putnu opera” un “Meierovics”.  Savukārt koncerta otrā daļā skanēs dziesmas, kuras joprojām bauda klausītāju mīlestību un ir pieskaitāmas Lūsēna zelta fondam. Grandiozo jubilejas svinību režisors un scenogrāfs  ir Reinis Suhanovs.7.aprīļa koncerts no Liepājas tiešraidē būs vērojams arī LMT Straume kanālā. 

Pats jubilārs Jānis Lūsēns, sakot lielu paldies visiem koncerta dalībniekiem par lieliski paveikto darbu, teica: “Koncerts ir kā ceļojums laika mašīnā, un katram ir savas asociācijas par to, kā bija toreiz. Šajā koncertā nav neviena nejauša dalībnieka un neviena nejauša darba, visam ir savs stāsts. Tas ir piedzīvojums trīs ar pus stundu garumā un esmu arī patīkami pārsteigts par publikas izturību un lielo atsaucību.”  

Pavisam nesen grāmatnīcās nonācis Ingunas Baueres sarakstītais autobiogrāfiskais romāns “Jānis Lūsēns trešais”, izdots arī dziesmu albums “Jānis Lūsēns. Dziesmas” ar visu laiku skaistākajām Jāņa Lūsēna melodijām jaunās aranžijās un izpildījumā. 

Uz Rēzeknes koncertu biļetes jau labu brīdi kā izpārdotas, bet uz galveno svētku kulminācijas koncertu 7.aprīlī  Liepājas OC arēnā tās vēl pieejamas „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā – www.bilesuparadize.lv.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies