Ja varētu atgriezties laikā

Autors: Linduchy, 2017. gada 29. decembris, 14:53:56
Ja varētu atgriezties laikā

Vai esi kādreiz aizdomājusies par to, cik lieliski būtu, ja varētu atgriezties pagātnē – izlabot padarīto vai izdarīt nepadarīto, pateikt nepateikto vai noklusēt pateikto, izturēties savādāk, mīlēt vairāk, izbaudīt.

Viens mirklis var mainīt visu… Un tad atliek vien dzīvot jaunā pasaulē, kurā vairs nav mīļotā blakus, bet ir atlikušas vien atmiņas un sirdsapziņas pārmetumi, ka pēdējā tikšanās reize bija dusmu, neapmierinātības un aizkaitinājuma pārņemta.

Zoja un Eds mīlēja viens otru, taču apstākļi radīja pārbaudījumu viņu attiecībām. Viņi varēja rīkoties savādāk, viņi varēja pieņemt to, ka ne vienmēr viss sanāk pēc plāna. Bet tagad ir par vēlu, jo negadījums viņus ir šķīris uz mūžu. Bet varbūt tomēr nē…

Klēra Svotmena savas grāmatas “Pirms tu aizej” galvenajai varonei Zojai dod otro iespēju – atgriezties pagātnē, izdzīvojot viņas un Eda attiecību svarīgākās dienas vēlreiz. Mēdz teikt, ka pat nelielas izmaiņas var radīt tauriņa efektu. Iespējams, ja Zoja rīkosies savādāk, viņai izdosies paglābt Edu no pāragrās nāves.

Romāns “Pirms tu aizej” ir smeldzīgs un aizkustinošs. Tas liek uz mirkli apstāties, pasmaidīt par ikdienas kaitinošajiem sīkumiem, kas mēdz parādīties ilgstošās attiecībās. Romāna stāsts un tā varoņu pieredze liek novērtēt dzīvi – novērtēt katru mirkli, kuru var pavadīt kopā ar mīļoto, un neaizmirst pateikt “Es tevi mīlu”, jo tu nekad nevari zināt, kad jūsu tikšanās var izrādīties pēdējā. Mazāk dusmu un aizkaitinājuma, vairāk sarunu un centienu izprast otru.