Ja pratīsi ieskatīties, vienmēr ieraudzīsi daudz vairāk...

Linduchy
Linduchy 7. augusts 2016 19:00
1067

Bīkona Menas štatā ir neliela, melleņu audzētavu ieskauta pilsētiņa pie okeāna. Tajā dzīvo provinciāli, sirsnīgi un draudzīgi cilvēki, kuri steidz palīgā, kad vajag un kad nevajag. Pilsētā nav lepnu, izsmalcinātu viesnīcu un restorānu. Šķietami modernizācija šai vietai ir gājusi secen, tomēr jaunākās ziņas šeit gan izplatās ar gaismas ātrumu. Manhetenas augstāko aprindu juriste Elena Brenforda ierodas šajā pilsētiņā īsā vizītē, lai izpildītu savas vecmāmiņas pēdējo vēlēšanos – atrast viņas jaunības gadu mīlestību un nodot viņam vecmāmiņas pēdējo rakstīto vēstuli. Taču neparedzētu notikumu virkne piespiež Elenu uzkavēties šajā vietā ilgāk...

Tu savu dzīvi vari izplānot līdz sīkākajai detaļai, bet tad viena nejaušība apgriež visu tavu dzīvi ar kājām gaisā. Tu sāc darīt sev neraksturīgas lietas un brīnīties par to, līdz saproti, ka visu savu iepriekšējo dzīvi neesi bijusi tu pati. Tu vienmēr esi pielāgojusies citiem, viņu vēlmēm un uzspiestajām normām, maldīgi sev iegalvojot, ka tā ir pareizi. Bet tad tu nonāc jaunā, svešā vidē, satiec cilvēkus, kuri atver tev skatu uz tavu patieso iekšējo pasauli. Un tad tu saproti, ka arī citi nav tādi, par kādiem izliekas. Bīkona glabā senus noslēpumus, kuri pamazām nāk gaismā. Tev šķita, ka tu pazīsti cilvēkus, kuri bijuši tev blakus visu dzīvi, bet nu atklājas neticamas lietas. Viena vēstule izmaina visu, liekot prātot, bet kā būtu iegrozījusies dzīve, ja 60 gadus atpakaļ būtu pieņemts cits lēmums.

Grāmata par atklājumiem un uzdrīkstēšanos dzīvot tā, lai mūža pēdējā stundiņā nebūtu nožēlas par izdarīto vai neizdarīto, pateikto vai nepateikto. Ir vērts ieklausīties savā iekšējā balsī un rīkoties.

Amerikāņu rakstniece Mērija Simses ir uzrakstījusi garšīgu grāmatu. Lasot šo romānu, iztēlojos okeāna burvību un draudīgumu, sāļo okeāna gaisu un vēju matos, melleņu lauku skaistumu vasaras vidū, aktīvo kukaiņu rosību, ievācot saldo nektāru ziedošā pļavā, provinciālu krodziņu piedāvāto ēdienu aromātu un garšu kombinācijas.

Šo grāmatu nudien nevar lasīt, neuzcepot melleņu kēksiņus - tādus, kuros melleņu daudzums netiek žēlotas. Sanāca ļoti gardi!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ciao 7. augusts 2016 19:23

omaaa un es tieši šodien lasīju atsaukmes, ka ir labā grāmata!!! (inlove) Super

thezeezee 7. augusts 2016 19:15

Izklausās garšīgi! Šī grāmata arī manā listē, ko vēlos izlasīt. Paldies par atgādinājumu! :)